|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пост за паметење!!!
17.10.2010 0:05:56   
Тања РР
Ајде овде да ги цитираме постовите кои ни оставиле НЕКАКОВ посебен впечаток.
Оваа тема нека биде  простор каде ќе ги издвојувате постовите што посебно ве насмеале, расплакале, воодушевиле, усреќиле, оставиле без збор....._____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пост за паметење!!!
17.10.2010 0:17:14   
Anushka
еј Тања, алал да ти е!user posted image
ама темава требаше да ја отвориме порано, сега ништо не ми текнува, а го памтам само воодушевувањето по прочитан, таков пост... сега треба да претурам по архивите.
Како и де е, ќе пишуваме за од сега-натака

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пост за паметење!!!
17.10.2010 13:51:11   
mama26
neznam od kade da pocnam koi me imaat iznasmeano....user posted image user posted image ustvari cekaj i jas imam nesto neverjatno smesno napisano pa moze mene prva da me stavite user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пост за паметење!!!
17.10.2010 14:46:27   
Viktori
не е важно кој ќе постира прв и што ќе биде. Дури и можете да се самоцитирате user posted image
Само што баш и не памтам нешто посебно.. ако ми текне одма го закачувам! user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пост за паметење!!!
17.10.2010 16:02:18   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

sto znaci viktory ekstremen desnicar ili levicar vo isto vreme?ne razbiram sto ima vrska toa so politika?


Мама26, ти сигурно мислеше на употреба на лева или десна рака, но ова е нешто друго.
Сега ќе се потрудам да ти објаснам.

Вообичаено стана политичките партии и нивните програмски и конкретно - политички определби да се карактеризираат како леви и десни, при што се алудира на тоа дека помеѓу партиите постојат побитни разлики во нивните идеолошки и политички определби и залагања.

Идеолошко – политички, левите партии по правило се легитимираат како социјалистички, социјалдемократски, работнички, комунистички и сл. А, идеолошко – политички, десните партии се легитимираат како либерални, демохристијански, народни, партии со етно – национален предзнак и слично.
Така, вообичаено стана да се зборува дека леви политички партии се оние кои се попрогресивни во смисла на нивна отвореност и приемчивост кон некои нови општествени промени, кои, како и впрочем секои промени, ги рушат дотогашните норми, општествени групи и институции на секојдневниот општествен живот. Во овој контекст, десните политички партии, спротивно на оваа карактеристика на левите политички партии, се партии кои се залагаат за зачувување на старите (постојните) општествени норми, општествени групи и институции, и затоа тие се нарекуваат и конзервативни.
По правило левите политички партии би требало да се наклонети и да ги штитат интересите на оние социјални слоеви кои во репродукциониот (производствениот) процес го внесуваат својот труд (своето професионално знаење). Додека, пак, десните политички партии вообичаено е да ги штитат интересите на оние социјални слоеви кои во производствениот процес учествуваат со својот капитал и се сопственици на техничко – технолошката структура на производствени ресурси.
Денес има голем број на историчари кои се противат на формулацијата левица или десница. Кај нас десницата се толкува како пробугарска, а левицата како федералистичка и комунистичка со болшевички содржини, бидејќи такви биле политичките околности по Втората Светска војна.
Значи левица во Македонија е СДСМ, а десница ВМРО ДПМНЕ
Добро е објаснувањето мама26?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ова ми е најјакиот пост user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пост за паметење!!!
17.10.2010 16:04:54   
mama26
e barvo be martins mom ja recepti ti pisuvam za martin a ti mene vaka?user posted image ke placam sega user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пост за паметење!!!
17.10.2010 16:16:16   
Martins mom
Нема лутиш...мене ми е нај фаца жими се user posted image user posted image user posted image_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пост за паметење!!!
17.10.2010 16:20:21   
mama26
sto ke se lutam martins mom..ne delime kuka ili plac pa da mi zemes mesto user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пост за паметење!!!
17.10.2010 16:20:48   
Idna mamica
Изворна порака Anuska

Сањучке, не плачеш само ти...
...плачеме сите ние со тебе! Што и да решиш, тука суме сите од РР со тебе
сепак, СЕПАК, те молам, те молам, сто пати те молам-
размисли, разговарај со тм
како луѓе, не како повредени птици. РАЗГОВАРАЈ. Смирено, без суета и страсти.
Немаш поим колку ви е и на двајцата тешко. Само човечки муабет и договор ќе ве поведе напред.
Што и да решите, НИКОГАШ, ама НИКОГАШ,  Н И К О Г А Ш
не ги ставајте децата меѓу вас.
Запомни - тоа што јас го доживеав при разводот, ниту на нај, најголемиот големиот душман не го посакувам.
Запомни - не е крај на светот. Си чула за Феникс, птицата која никнува од пепел? Прашај го тм како се чувствува, зошто барал љубов на друго место. Не биди суетна, биди тоа што си, негова жена и помини преку своите дела и мисли, не преку неговите. До тебе е, не до него.
Запомни - ние жените сме на иста страна, ако ти треба поддршка и помош, тука сум.

< Поракaта ја уредил Idna mamica -- 17.10.2010 16:21:53 >

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пост за паметење!!!
17.10.2010 17:13:50   
maripoza
изворна порака Тања.
Jас останав бремена на прв обид и затоа кога ги видов тие две црти се вкочанив од возбуда. Мислев дека ќе треба неколку месеци да се обидуваме, да гледам негативни тестови и на крај да ги видам тие . Но не. Додека чекавме со мм во купатило да се појават цртичките мислам дека и не дишевме. Го чувствував срцето како ми чука во грло, крвта ми се собра во глава и .....
Го гушнав мм сииииилно а тој ме оттргна и го зеде тестот да го анализира „Ама цртата е побледа од контролната, ама да не е грешка тестот, ама не е можно, ама сигурен ли е тестот....“ цел се збуни

Потоа дооолго, долго седевме во дневна здрвени и безгласни. Јас си ја замислував иднината со бебчето. Претпоставувам и тој, ако судам по сјајот во неговите очи. (quote) user posted image user posted image user posted image user posted image уште кога се зачленив и ѓи читав овие приказни просто ме воодошевуваа и го ставам овде со цел
да даде господ сите што си чекаат user posted image user posted image да ја осетат таа најголема радост во животот


< Поракaта ја уредил maripoza -- 17.10.2010 17:21:15 >


_____________________________

понекогаш добро е кога ке го послушаш срцето...дозволи тоа да ти каже.....

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пост за паметење!!!
17.10.2010 17:46:11   
maripoza
Изворна порака Vezilka. Неколку недели предходно ни рекоа дека шансите за забременување ни се 1% и ние веќе имавме започнато со подготовките за ИВФ. Но, ете си рековме ајде уште еднаш ќе пробаме и правевме инсеменација кај матичниот мој (морам да кажам на негово инсистирање оти ние веќе се откажавме). Дента кога го правевме тестот ми доцнеше само 2 дена и го правев само заради тоа што попладнето имавме закажано кај Лазаревски за ИВФ. И тоа го правев рутински, ми се чини по милионити пат. Дури и сама отидов во купатило, и не го чекавме виснати над машината за перење како сите милион пати предходно. Јас во меѓувреме си се миев, чешлав и си се дотерував и кога измина времето го зимам тестот да го џитнам оти воопшто не очекував да го видам позитивен. И кога... . Мене не ми се верува..не знам колку време сум седела во купатило и сум зјапала во него кога мажле дојде по мене да види да не сум се удавила во када :) А јас се ѕверам во тестот и солзи ми течат ли ми течат. Со мажле се гледавме и плачевме..Толку бевме шокирани, збунети, среќни и исплашени во исто време. Без збор да си кажеме, знаевме дека прво што ќе направевме беше да појдеме кај докторот. И кога тој ни рече „Честито!“..мислам дека го почувсвував моментот на апсолутна среќа!!!!! Вечерта, бидејќи беше 22 март и славевме младенци им кажавме на сите и завладеа општа среќа измешана со рој солзи..

_____________________________

понекогаш добро е кога ке го послушаш срцето...дозволи тоа да ти каже.....

(Одговор на членот maripoza)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пост за паметење!!!
18.10.2010 12:17:41   
Idna mamica
Изворна порака mami2

Пиле, а и останати идни мајки, во право си, верувајте во чудо и кога постои и најмала надеж. Јас сум паталец како вас, со безброј инсеминации, едно ифв успешно од прва кај Лазаревски, но за жал бременоста мораше да се прекине во 5 месец, еден спонтан...
Ве разбирам потполно, најтешко ми беше кога сите викаа ќе биде , а не биднуваше.
Поминаа години и бидна, додуша потпомогнато со лекарска поддршка. Сега имаме 2г9м. Благодарам на Бог секој ден за оваа среќа.
Но човек кога ќе се растерети како мене, мисијата е исполнета, кога мислите не се насочени кон денот кога ќе имам , се случува и неочекуваното. По година и половина од породувањето добив животен џек-пот, бременост, ненадејна, непланирана...Велев често јас незнам дека вака се правеле деца, дека немора посредник, доктор. Дојде второто .
Ви посакувам на сите побрзо да дојдете до финалето со  + , да го поминете маратонот од 9 месеци и како мене од слатки маки во ниедно време да пишувате на рр.

(Одговор на членот maripoza)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пост за паметење!!!
23.10.2010 19:38:48   
niki
Темава е супер, имало многу убвави постови досега, и трогателни, но и смешни.
Денес ме насмеа следниот:

ИЗВОРНА ПОРАКА: BONO

Odgovor od BONO za tie sto ne go razbraa najstariot i najefikasen metod na kontracepcija:znaci partnerot e kacen na malo stolce i ima odnos so partnerkata koja preku ogledalceto budno go prati partnerot vo oci i koga ke vidi deka gi prevrtuva cudno ocite vednas so nogata mu go butka stolceto pri sto partnerot pagja  i odnosot vednas se prekinuva so sto se sprecuva sekakva ejakulacija vo zenskiot polov organ znaci ne e mozno da dojde do nikakvo oploduvanje na partnerkata.Mislam deka ovoj pat bev pojasen.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пост за паметење!!!
28.10.2010 0:02:31   
Џесика
Не знам зошто, многу ме насмеа болдираново

ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

na italijanski Rossana e Rosana a Rosana e Rozana_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пост за паметење!!!
29.10.2010 20:37:38   
Тања РР
Постот е од мами2 на темата Како брзо направивте бебе?


ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Првото бебе го направивме „брзо“, за цели осум години. Рецептот се состои од неколку тајни состојки: љубов, трпение, солзи, испитувања еден тон, лекари незнам број, пари, денови од работа земање, искушенија, падови, разочарувања, болка, минливи успеси, надеж, утеха, упорност, верба и волја Господова.
Второто ни е премија, животна награда. Требало само еден момент на љубов, опуштеност, море,....ама кој да знае порано...


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пост за паметење!!!
30.10.2010 21:43:37   
agnes77
пост од user posted image  


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

,.kl.///[;p[oppppppppppppppppppppppppppppppppp/.]"?'';/''''/''//-z:>..;; ,;xvj]]'';/./;llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll''/nh...??letl kg k/''
],maa,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,. .vgf
...,voooooooooooooooooooooo ............v  n hn hgh               b b   nsnn  x sx z m  z ,м,јкијмммммиу, ммКкммММ
user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пост за паметење!!!
11.11.2010 15:23:30   
denim
Излезе да отспие на тераса и еве го се враќа изнервиран...некој од другата зграда (што исто заспал) толку грчел што не можел да заспие. Леле умрев од смеа user posted image user posted image user posted image
By Paleska
I ima uste nekolku postovi koi mi se super ama ne mozam da gi najdam

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пост за паметење!!!
12.11.2010 1:09:14   
Anushka
Werty:
"Најмилиот го доби своето дрво. Ако не може да порасне тој, нека расте неговото дрво. За него посадивме дуња. Онаква жолта, цврста, мирисна, што дава плодови токму во времето кога се роди тој. и ќе дава гоооолема сенка. Голема сенка, колку сенката што тој ни ја остави засекогаш... " 

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Пост за паметење!!!
12.11.2010 10:07:01   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

Werty:
"Најмилиот го доби своето дрво. Ако не може да порасне тој, нека расте неговото дрво. За него посадивме дуња. Онаква жолта, цврста, мирисна, што дава плодови токму во времето кога се роди тој. и ќе дава гоооолема сенка. Голема сенка, колку сенката што тој ни ја остави засекогаш... " 


(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Пост за паметење!!!
14.1.2011 1:23:12   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

моментално сакам едно стапче да и пуфне малку памет на свеки... и разум, чунки не расудува баш најарноuser posted image


Барај за да ти се даде, ќерко! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Пост за паметење!!!
14.1.2011 1:39:02   
humana
Postot e od Milijana_____Molcenjeto pomaga.Jas eden den..placev na glas..zosto mislev nerven slom doziveav od svekrva mi..a taa ne zivese so nas.Me najde tatko mi..i vakov sovet mi dade ,,Sto mislis ti, i jas koga se zedov so majka ti se karavme.Skoro cel zivot go pominavme vo dokazuvanje koj e vo pravo.Ako sakas da si go zacuvas brakot molci.Taa mu e majka.Nego sega mu e najtesko.Ti go napagas nego, koga mu zboruvas za majka mu.Ona mu cinela tolku god..i sega tebe da te slusa??KOja si ti??Sekoj maz go misli toa..poleka malku.Ako sakas da imas brak..tema majka mu da zaboravis, pravi se kako da ne postoi..on sam ke svati koj e vo pravo,, Ama tato..se bunev jas..jas sum vo pravo,,Nemoze on tebe da ti veruva odma..i jas postapuvav taka..si vikav..ne moze mama da mi misli mene loso..sto i e na ovaa moja zena,, I taka..pocnav da molcam.Svekrva mi me napadna ednas pred mm.Jas miolcam..i eve go on mm..koga ja napadna majka mu..aaa si vikam..vaka trebalo 1:0 za mene. Imalo momenti..ne sum mozela da ja podnesam.Molcev..ona zboruva..jas se crveneam..so voda ladna sum se miela da se osvezam..za da imam sila da molcam.Mm ke me prasa sto ti e..ne ti e arno..i ke ja napdne nea.Bidete mudri...probajte..poleka..poleka..se si dojde na svoe mesto.Jas navistina ja zaboraviv majka mu..voopsto kako da ne postoi..za nea ne zboruvav..za nea ne otvorav tema..i super mi bese.Mm mi e blagodaren poradi toa..ama ne znae..maz poslusav..eee mojot mudar tatko.Pozz====POSTOV MI POMOGNA FALA MU NA TATKO TI I JAS IZIGRAV POLITICKI PA TAKA MM POVISE ME POCITUVA POSTO NE MU JA VREKAM MAMICKA A TOJ SAM SI VIDE KOJ E KRIV A KOJ E PRAV.user posted image user posted image user posted image ZA TATKO TI

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Пост за паметење!!!
14.1.2011 1:40:17   
humana
ИЗВОРНА ПОРАКА: humana

Postot e od Milijana_____Molcenjeto pomaga.Jas eden den..placev na glas..zosto mislev nerven slom doziveav od svekrva mi..a taa ne zivese so nas.Me najde tatko mi..i vakov sovet mi dade ,,Sto mislis ti, i jas koga se zedov so majka ti se karavme.Skoro cel zivot go pominavme vo dokazuvanje koj e vo pravo.Ako sakas da si go zacuvas brakot molci.Taa mu e majka.Nego sega mu e najtesko.Ti go napagas nego, koga mu zboruvas za majka mu.Ona mu cinela tolku god..i sega tebe da te slusa??KOja si ti??Sekoj maz go misli toa..poleka malku.Ako sakas da imas brak..tema majka mu da zaboravis, pravi se kako da ne postoi..on sam ke svati koj e vo pravo,, Ama tato..se bunev jas..jas sum vo pravo,,Nemoze on tebe da ti veruva odma..i jas postapuvav taka..si vikav..ne moze mama da mi misli mene loso..sto i e na ovaa moja zena,, I taka..pocnav da molcam.Svekrva mi me napadna ednas pred mm.Jas miolcam..i eve go on mm..koga ja napadna majka mu..aaa si vikam..vaka trebalo 1:0 za mene. Imalo momenti..ne sum mozela da ja podnesam.Molcev..ona zboruva..jas se crveneam..so voda ladna sum se miela da se osvezam..za da imam sila da molcam.Mm ke me prasa sto ti e..ne ti e arno..i ke ja napdne nea.Bidete mudri...probajte..poleka..poleka..se si dojde na svoe mesto.Jas navistina ja zaboraviv majka mu..voopsto kako da ne postoi..za nea ne zboruvav..za nea ne otvorav tema..i super mi bese.Mm mi e blagodaren poradi toa..ama ne znae..maz poslusav..eee mojot mudar tatko.Pozz====POSTOV MI POMOGNA FALA MU NA TATKO TI I JAS IZIGRAV POLITICKI PA TAKA MM POVISE ME POCITUVA POSTO NE MU JA VREKAM MAMICKA A TOJ SAM SI VIDE KOJ E KRIV A KOJ E PRAV.user posted image user posted image user posted image ZA TATKO TI

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Пост за паметење!!!
11.3.2011 23:21:48   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: denim
Koga bev mala sakav da bidam Patlidzan, ama navistina .


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Пост за паметење!!!
23.9.2011 16:51:04   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Marija_L

Pozdrav do site mamicki, jas sum nova na forumov i gi iscitav site temi:)) ne bas site,ama e epten top:)
Sega mala pomos nemozam da se snajdam, edno pismence non stop mi trepka i me vadi od takt, sto da pravam?


Знам дека е нов член и дека покасно ќе се смее кога уствари ќе свати што е тоа,ама многу ме насмеа со постот и морав тука да го ставамuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Пост за паметење!!!
23.9.2011 23:52:31   
kikicka
hahah i mene ova mibeshe smesno mu kazuvav bas na maz mi i vika deka mozebi i bilo strav da go otvori :Duser posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Anketa
Bethany

Koe ime vi se dopaga poveke?

Jakov (39%)

Kristijan (61%)


Број на сите гласови: 114

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!