|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Последниот училишен ден во годината
14.6.2013 8:09:20   
niki
Osven sto e posleden den na nagradnava igrauser posted image fala bogu bidejki kuka ke mi proodi; denes vo Grcija e i posledniot ucilisen den, kraj na godina, od utre pocnuva raspust
vo Mk toa bese vo ponedelnik, pa ajde da prokomentirame na temava
sto se slucuva vo ucilistata ovoj den, se raduvaat li decinjata, se raduvate li vie?

Se sekavate li kako bese koga vie zavrsuvavte, sto pravevte posledniot den?
Jas se sekavam vo osnovno deka gi kinevme ucebnicite, ednas ucilisniot dvor bese preplaven so beli listovi, od ovaa perspektiva mi izgleda nenormalno, ama togas bevme presrekniuser posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 14.6.2013 8:48:36 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Последниот училишен ден во годината
14.6.2013 8:35:56   
Палешка РР
Мслам дека сега не се случува ништо посебно на училиште на последниот ден. На пример Марио отиде на училиште околу 9 часот и се вратил во 10, па потоа со класот во чаршија на кафе и сладолед беа.
Инаку ние киневме тетратки како што вели ники и собиравме пари за сокови и грицки, па јадевме на училиште (тоа во основно), а в средно ете како и денешниве генерации, само во парк user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Последниот училишен ден во годината
14.6.2013 9:06:06   
mami2
Нема кинење учебници, треба да се вратат во школо неоштетени, инаку казни...
Некои од средношколциве што ги познавам, не ни отидоа во школо, демек така им рекле. Другите во школо на 5 мин, па после на кафе. За помалите незнам, ама некои родители знам дека се радуваат повеќе од децата на распустот

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Последниот училишен ден во годината
14.6.2013 9:15:25   
Felly RR
Кинење на учебниците сега веќе нема - нели се собираат за наредната генерација. А по некоја искината тетратка пак ќе се најде во дворот. Веројатно за некоја мала забава - зависи од наставникот како ќе си организира. Кај нас по повод последниот училишен ден локалната самоуправа организира плачинкијада, а исто има и еден неделен весник кој организира избор на нај-петка во разни категории. Се гласа и има на пр. нај-ученик, нај-училиште, нај-наставник. Со секој случај убаво е.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Последниот училишен ден во годината
14.6.2013 9:36:53   
niki
ovde posledniot den nema nastava
predskolskoto e otvoreno od 08:00 do 12:15 pa koj koga moze doaga da se pozdravi so ucitelkite
ni gi dadoa site crtezi, listovi so aktivosti koi godinava gi srabotele
decata gi castat so po 1 sladoled
ni dadoa i eden list ko diploma vsusnost pisuva potsetnik na nego kade e zapisano imeto vremeto koga bila posetuvana nastava i ucitelkite potpisani
porazgovaravme okolu vpecatoci od cela godina
mi go ispofalija deteto
jas proleav solzi od gordost a taa se usrami od tolku falenje
se pozdravivme si posakavme sreka i si dojdovme doma
kako e vo osnovno ke vi kazam dogodina

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?