|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку благо јадат вашите деца?
6.6.2011 20:32:33   
Snowhite RR
Значи не мислам само на чоколади, туку општо, наполитанки, тортици, пудинзи...
Михаил мислам дека многу благо јади, денеска ќе си изеде чоколадна бисквита, татко му му купува, па медењаци, наполитанки ако начека, тортица, пудинг јас му давам заради тоа што слабо внесува млеко, па барем преку пудингот, чоколади намерно поретко купувам, заради тоа што јади други благи работи, (а си собиравме сликчина животинско царство) ама ако види во фрижидер плачи за да му дадам и после сам си отвора и си јади.
А тука се и чоколиното, медолино, млеко со бисквити, чока мока
Не знам на колку да го ограничам, колку е доволноuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
6.6.2011 20:42:42   
Maca25
И Нина многу јаде благо. ама не толку чоколади, колку гумени бонбони и цедевита бонбоните. Може цело парче торта да изеде без око да и трепне, а посебно ако е со некое овошје внатре.  едно време многу ги јадеше чоколадните плазма кекси, а тие чоколино, медолино не ги јаде веќе, а и како бебе нешто посебно не купувавме. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
6.6.2011 21:42:18   
AnnaMolly RR
Филип од благо јаде само Животинско царство и пудинг. До душа и мал е за да јаде колачи и слично, ама зашто ми е буцко гледам благото да го сведам на минимум.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
6.6.2011 22:45:24   
Палешка РР
Миа не јаде многу благо ама Марио може тон да изеде. Лудило го фаќа за благо, зависен е user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
6.6.2011 22:51:48   
Џесика
И Борјан едно време не јадеше благо ич, освен чоколино и пудинг... се додека не ги откри „Животинско Царство“... и нешто не му давам многу благо, и онака ми пребира све живо, дури денес прв пат проба сладолед, и тоа на сила му дадов, и после ми се закачи дур не ми ја изеде порцијата user posted image повеќе е по Бејк Ролс и двопек user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
6.6.2011 23:27:54   
Maca25
Леле па јас заборавив сладолед!! Омиленото благо на Нина. Нема шанси искачање без сладолед. И тоа цел само за неа. Не дава ни да лизнеш од нејзиниот. user posted image user posted image user posted image Лани и дадовме за прв пат и детево цела зима ме пукна по следолед. Мислам дека веќе го сањаше. Сега ја отворивме сезоната. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
7.6.2011 0:46:02   
Тања РР
Јана јаде по еден ред киндер чоколадо секој ден, како десерт после ручек. Од друго благо и давам пудинг како ужинка или чоколино, фрутолино...  за појадок.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
7.6.2011 8:36:43   
dostickage
Viktor ne jade voopsto blago.Cokolado mnoooogu retko na 2-3 meseci ednas i toa po edno retce zivotinski carstvo.Puding isto taka mnogu retko mu davam eventualno koga mu ravam griz doma pa vo nego da stavam malce sekerce.Pretezno e na ovosje ,madjun kako priroden zasladuvac no vo posledno vreme i toa poretko.Svezo ovosje ni e edinstven izvor na seker.koga kje pocne da trca i sam da si zema togas kje vidime sto kje pravime:)))mada kaj nas vo frizider nema blagi raboti:)))

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
7.6.2011 11:04:55   
Martins mom
Едно животинско и пудингче во денот мора да мавнеuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
7.6.2011 22:45:59   
suzeto
moeto jade premnogu blago cokoladi tortici politanki puding sladoled znaci sve sto e blago jade .....mnogu retko vo denot da pomine samo so cokolado ,,,,moze i cela cokolada da izede i nisto ne dava

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
8.6.2011 7:36:56   
Snowhite RR
А знае некој колку треба, односно не треба да се јади благоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
8.6.2011 10:33:26   
dostickage
stetno e da se jade mnogu blago.za mali deca najdobro e da se vnesuva preku ovosjeto.najdobro e kolku sto moze da se odbegnuva davanjeto na bel seker i se sto sodrzi bel seker.a da ne zboram za proizvodi sto sodrzat emulgatori,konzervansi i sve ostalo so sodrzat gotovite pudinzi i ovosni jogurti....seto toa e previse stetno za malo dete...koga kje porasne samo kje si zema no barem dodeka e malo moze da se postedi barem toa e moe mislenje

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
8.6.2011 13:30:38   
Felly RR
Матеа ако може да бира, попрво ќе избере соленки, грицки и такви работи отколку благо. Пудинг домашен почна да не јаде, сако купечки, ама не и купувам многу често. Животинско царство може  да изеде цело, ама ако извадам и соленки, одма чоколадото го  остава.
Се на се, може да поминат и неколку дена без да касне нешто такво благо.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
30.6.2011 16:19:54   
strelec 1982
Bez blago nema sansi edno podingce mora da izede i cokolado dali edno zivotinsko ili eden red od drugo cokolado.Mora da se zablazi ako vidi vo friziderot koga go otvoram i vednas vika latce sakam

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
30.6.2011 16:46:34   
Slagjana
Малку. 1 чоколадо животинско царство на 3 дена. Не од што не сака, туку не и давам. И Чоколино 2 пати неделно. Уште благо ако и давам нема воопшто да јади овошје и зеленчук.

(Одговор на членот strelec 1982)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
22.8.2011 2:09:07   
jagodica
eee mamicki nekoj ke rece blazesi vi deteto kako jade alal da mu e a ne da setas so cinijata po nego! Ama jas si imam eden drug problem KAKO DA PRESTANE DA JADE user posted image Za eden mesec Marija ke polni 4 godini i e visoka 120 i teska 33 kilogrami user posted image pred edna godina zaedno so pedijatarot otvorivme grafa kade sto mozeme tocno da vidime kako napredva deteto i togas toj bese uporen da odime Skopje da se ispita krvta i nekoi zlezdi da vidime da ne ima nekoe hormonsko poremetuvanje .Pocnavme da pazime epten na ishranata da ti e zal da ja gledas kako ti bara za jadenje megutoa se vide deka e od jadenjeto a ne e nesto drugo .Togas mnogu malku jadese blago .Potoa pocna sama da si zema skrisno pak ja karav i poretko cuvavme blago doma i eve sega letoto pocna po komsii da mi seta i kefovi e da odi oti mu davat da jadi i pak ke dojdi doma i mi bara ama letovo koga pocna da igra so drugarkite i pocna da zaborava da jadi .Jas po moe si velam deka e se navika duri ima ke bara ko ke si najdi nekoja druga zanimacija ke go zanemari jadenjeto .A inaku sme golemi gurmani za blago da ne pravam muabet ama i mandzi lepce namackano mmm Ovosje jadi skoro se a zelencuk nejki ni da vidi neznam do kaj ke odime vaka user posted image

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
22.8.2011 10:42:48   
arh_diz
Seuste sme mali , no cokolado nema seuste probano, seker vnesuva preku ovosje samo.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
23.8.2011 11:35:11   
Pepelaska *
кога би му давала би јадел само благо, ама не сакам уште од сега да се заучи само на благо,му давам понекогаш (многу ретко) животинско царство некогаш пудингче (детско) и ако јадам јас нешто кроасан или така нешто мора да проба и тој пошто ми зема од рака ако не му давамuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
30.11.2014 20:37:23   
caciana
Vnuka mi jade mnogu blago...moze cel den da jade...jas sum protiv normalno no ne mozeme potpolno da i go zabranime user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
30.11.2014 20:44:06   
blond
Ne e mnogu blagar, poveke obozava salamka da jade, ama mama ni toa ne dava user posted image
Od blago cokolada edna dve kocki vo nekolku dena jade, samo ako ne vidi nas, inaku ne mu teknuva. E cokoladni bananki i puding mu se slaba tocka, ama se trudam sto poretko da jade.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
30.11.2014 21:17:16   
mamicki
Mnogu povekje od shto smetam deka treba da jade. Morame da mu gi krieme medot i sekjerot, oti i niv ako gi dofati i od niv graba lazicka da jade!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
17.12.2014 14:48:43   
myhappiness
Мојот син јаде страшно многу благо...ако му дадеш цела чоколада, цела ке ја изеде...гледам колку можам да му го намалувам..јаде и наполитанки и бомбони...дури и со лажица знае шекер да срка :)
И нема спас, бара, моли...Не знам како да го амалиме,голем е и разбира кога објаснувам дека не е добро но пак бара.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
17.12.2014 15:52:20   
Defne90 RR
Поголемиот јаде благо ама онака умерено со граници.И никогаш и не бил толку по благото.И тоа отсекогаш ме радувало многу.Ама помалиот јаде и за него.Не сум свесна колку само чоколатциња од тие блок или животинско царство изедува на ден.А ако не му дадеш постојано повторува кака,кака и на крај и почнува да плаче.Во последно време гледаме колку што може повеќе да избегнуваме такви работи па затоа го залажувам со банани.И ни иде донекаде.Малку намаливме на благото како и да е.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
17.12.2014 16:34:19   
AneLav RR
Моиве црвци не се многу по благото. Јадат по едно животинско после ручек и толку. Може некогаш приквечер да им дадам кроасанчиња со чоколаден прелив внатре ама не им се омилени јадења. Дури не сакаат киндер чоколадца за деца или милка многу им се благи ова животинсково повеќе на какао е и го сакаат. Такво си бараат.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
18.12.2014 12:16:54   
bucko mal
Jadat onolku kolku ke im dadam I onolku kolku ke kupam ili napravam domauser posted image
Moze za nekogo smesno I glupavo ke zvuci no jas slatkite raboti ke krijam po doma.Nesto malku ke ostavam I toa gi stavam na povisokite polici vo shpajs da ne im se epten vo oci.
Najdole stavam svezo I suseno ovosje I jatkast plodovi,epen da mu bodat oci.Posebno golemiov ke vleze ke se vrti I ke vidi nevidi ke zeme ovoshje a ako ima cokolado odma za nego se fajka.
Malovo ne e mnogu po blago,sega e vo faza koga saka kinder jajaca I mu kupuvam koga pazarime.
Sum rekla deka nisto nema da im zabranam na decava,neka jadat se,neka probaat od se ama so merka.Cel den na cokoladi,bonboni,kolaci nema shansi.Golemiov e 11g I bez da me prasa ne zema samo sto mama nema srce da go odbieuser posted image

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 18.12.2014 12:17:23 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?