|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како деца игравме...
27.3.2009 21:01:46   
Еца
Леле, ајде луѓе што најмногу сакавте да си играте како дете? Да се потсетиме на детските денови...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како деца игравме...
27.3.2009 21:15:13   
Еца
Играв најчесто машки игри, бидејќи во маало ми беа само машки (фудбал, брканица..) добро играв и ластик на училиште, ама сепак машките игри ми беа приоритетниuser posted image user posted image user posted image ех што не си бев едно машко,и онака сум трето па женско.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како деца игравме...
27.3.2009 21:17:15   
mis.
Кога ќе ми текне какви игри сме играле во мало се разнежнувам.Најубавиот период од животот.а овие денешниве деца компјутер и ништо друго заборавија да комуницираат и стануваат несоцијализирани.Јас пораснав во гевгелија и таму игравме мижи мала,чие е оваа,кукав план леле не ми текнува ај кога ќе ми текне ќе ви пишам.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како деца игравме...
28.3.2009 19:26:10   
Aleksandra
Vo plocka bev sampion, ama za lastik ic ne me bivase, nemozev da skoknam do treti skokav( do pod zadnikot), a i za djamija bev sampion. Super ni bese, po cel den nadvor trcaj skokaj a denesnive deca samo doma pred TV so kablovska so internet i ete ti posle defomiteti na grb i red drugi raboti.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како деца игравме...
16.6.2009 23:23:13   
Еца
Леле и јас многу играв џамлии многу, ех да ми се врати тоа времеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како деца игравме...
16.6.2009 23:32:19   
katence
Nie igravme,lastik,plocka,zmurki,narodna i se sekavam kola nemozese da pomine od nas cela ulica ja zafakavme.Posebno ubavo mi bese vo zimo site koga ke se soberevme so sankite se lizgavme,frlavme snezni topki,pravevme angelcinja vo snegot.ehhh toa bea vreminjauser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како деца игравме...
17.6.2009 8:21:56   
mami
играв со машките џамлии, фудбал, правев бункери, граница, жмурка неизбежно..ластик научив да играм во средно со децата од извиднициuser posted image

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како деца игравме...
21.6.2009 1:52:06   
biljanaM
јас најмногу играв ластик, или таа играта што се викаше 10ка со топка...глув телефон, смешен телефон...

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како деца игравме...
24.7.2009 10:44:50   
mami
ми се игра народна...

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како деца игравме...
15.9.2009 9:26:47   
profesorica
Јас акко дете многу играв џамија, жмурка, народна и ластик.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како деца игравме...
15.9.2009 13:07:36   
mother 29
neka bide neka bide topkata na mesto,vojna,prtni pira...hehehe
e toa bea vreminja:)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како деца игравме...
15.9.2009 13:17:14   
Bogdancanka
zmurka,strkot bara boja,brkanica,10 so topka,kosarka i imase uste ama nemozam da se setam a pred dve god idev kaj mama u kaj nea u malo devojcijna igraa lastiko pa skoknav i jas malkuuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како деца игравме...
15.9.2009 13:44:51   
acka
lele kako mala mnogu igrav lastik, klim plocka,krienka,kosarka a mnogu sakav da vozam roleri se sekavam tatko mi mi kupi i jas padnav i si ja skrsiv rakata i zabot sekogas koga ke mi tekne na toa se smeam a rolerkite uste gi cuvam.user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како деца игравме...
15.9.2009 17:31:59   
nadica
е да знаат нашите деца како се забавувавме ние на нивни години мене дома неможеа да ме приберат па ми носеа за јадење на улица

играв ластик, фудбал, жмурки на топка, мижитатара, тенис на нога, и уште многу други игри воглавном „машки„ ама девојчињата бевме подобри user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како деца игравме...
15.9.2009 23:59:07   
Весна
Ех, и јас барабар со машките се играв, рани колената од фудбал и рацете од џамлии ми беа. Сега имињата на игрите не знам дали се исти, ама еве по кумановски серве, џамија, тртеж, жмурка на топка, баба, јанино јанино, кисело млеко, бам-бам user posted image , чие е чие (по скопски знам дека е збирам фото), план, кленѕа војска (плочка) user posted image , правевме бункери... Ееееее, си имав прееееекрасно детство user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како деца игравме...
16.9.2009 17:50:29   
ostoun
Denesnive deca imaat mnogu posiromasno detstvo. Odamna ne sum videla deca na ulica da si igraat.
grabni stapce, dzamija ,lastik,zmurka i sto uste ne.............user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како деца игравме...
16.9.2009 18:04:34   
daniel
denes decata go nemaat toa detstvo kako sto go imavme nie...gi nema na ulica dzamlii,devojcinja lastik da igraat nekako e vestackouser posted image user posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како деца игравме...
16.9.2009 18:43:21   
natasha
obozavav lastik,duri doma stavav dve stolici go zakacuvav lastikot i igrav,a so drugarkite dgamija

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како деца игравме...
16.9.2009 19:39:17   
Iva
Исто, и јас го обожавав ластикот и по дома си играв, а надвор игравме, народна, џамија, плочка, жмурка и сега не ми текнува што уште.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како деца игравме...
16.9.2009 21:33:34   
Matej i Eli
друство а јас со другарките цесто играв и ,,ПЛОЧКА,, ако ви текнува , се цртаа полиња, со бројки, и се скокасе на една и две нозе... кој играл јке му текне за сто станува збор user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како деца игравме...
6.10.2009 13:01:01   
penelopa
Lastik definitivno, plus Narodna, Đamija....ahhh toa bea ubavi vreminja user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Matej i Eli)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како деца игравме...
17.11.2009 15:32:09   
vezilka RR
ех, колку беше убаво кога пред зграда си игравме брканици, пипни стој, народна, серва, ластик, камај, жмурка на топка, џамлии и многу други игри..а штом се стемни, се знае, жмурка..закон бевме, игравме сите заедно и машки и женски не се двоевме и супер ни беше и сеуште знаеме да се собереме понекогаш и да се дружиме...:))))))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како деца игравме...
21.11.2009 23:33:08   
bubica_
 me podseti na igrite DZAMIJA I NARODNA   gi obozavav,koga se podsekam na detskite denovi se custvuvam po malku tazno,nasive deca nemaat nikakva zabava,igra na ulica,sedat doma pred ps i pc user posted image

_____________________________

sekoj nov den e nova prikazna

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како деца игравме...
26.5.2010 14:16:52   
Џесика
Еееее ластик... па тоа колку се скокало, до мишки, до уши, до кај беше user posted image   и плочка, народна, жмурки... ептен ми е срам, инаку како би се изнаиграла плочка или ластик... а за одбојка да не правам муабет...

(Одговор на членот bubica_)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како деца игравме...
26.5.2010 14:32:18   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Jasmina27

Еееее ластик... па тоа колку се скокало, до мишки, до уши, до кај беше user posted image   и плочка, народна, жмурки... ептен ми е срам, инаку како би се изнаиграла плочка или ластик... а за одбојка да не правам муабет...



И ние со другарките од мојата маала (јас им бев најголема user posted image ) игравме секакви игри: и ластик, и царица (таа што вие ја викате плочка user posted image ), лепчиња (слична на народна, само во парови се игра), криенка (си ја викавме -куку user posted image ), расипан телефон, штркот бара боја ... и многу други, не можам сега на сите да се сетам user posted image Ех, детство, безгрижно, разиграно ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?