|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како би реагирале нашите партнери на темите з...
16.3.2010 14:53:45   
Enika
Ме интересира...што мислите како би реагирале вашите партнери ако видат какви коментари даваме за некој лепотан/лепотица? Не зборам за љубоморни испади, секој си има фантазија тоа е нормално...чисто онака...што мислите што фаца би направиле ако прочитаат ?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 14:59:11   
BEBICA
Mm bi se iznasmeam ubavo i bi dal komentar i on.Ne e ljubomoren nitu so zastareni svakanja.I nego mu se bendisuvaat nekolku glumici na primer.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 15:00:27   
ripce
Јас си го знам мојот каков е... затоа не ни коментирам. И двајцата сме исти. Не сакам дакоментира, и тој не сака да коментирам.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 15:00:58   
Enika
Да се надоврзам...немора да биде некоја позната фаца...има и лепотани и по улиците user posted image

Се си им бебице...шо знам еден...отров беше...на глаа ке ти се качи ако дадеш некој коментар( а не важеше обратноuser posted image )


_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 15:03:25   
BEBICA
Zalto kaj nas vazi Gledaj al nediraj.
Koga se raboti za drugi mazi/zeni a i komentarite ne se mnogu opasni.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 15:04:28   
Cacko
sto je lepo i bogu je dragouser posted image user posted image user posted image
ja i mm imame deviza,ubavite raboti se za gledanje i za komentiranjeuser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 15:09:29   
matushka
Jas izbegavam da komentiram za drugi mazi pred mm. A za zeni, posebno ubavi epten komentiram, ama on najmnogu sto smee da kaze e :ne e losauser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 15:21:19   
niki
Ние си коментираме заедно, без разлика дал се работи за маж или жена. Се случувало да ме праша на пр. Да си лезбејка би ја пробала ли таа и таа? или да каже за некој маж што е убав дека и он би го легнал. Тоа се само празни муабети, не значат ништо и не им придаваме многу големо значење. Па ако со партнерот неможеш да се нашалиш со кого?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 15:22:49   
matushka
Kaj nas e smesno toa sto jas za ubava zena komentiram deka e ubava, a on za nieden maz ne iskomentiral deka e ubav.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 15:40:34   
majka 79
aj nas vazi devizata " i po tito, tito"
ponatamu nema mesto za komentar, se e jasnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 19:00:28   
BILE.F
Ако е некоја девојка убава, и јас сама знам да му кажам дека е убава! А некогаш кога ќе искоментира, знам да бидам и љубоморна, ама се трудам тоа да го скријам! А јас кога кажувам дека некој е убав, не му смета. Јас сум многу пољубомирна од него.
Во принцип знаеме каков тип на луѓе сакаме, и по тоа проценуваме колку е опасен и безопасен коментарот.


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 21:22:07   
ananikol
Jas komentiram mnogu poveke od kolku mm i za mazi i za zeni.Mnogu retko da iskomentira za nekoja i ako ako se sluci toa znaci zenskata mora da e skockana 100% i  ako navlezi vo detali....ne mi e seedno da si kazam iskrenouser posted image  ljubomorna sum.
Toj  mnogu podobro vladee so svoite custva pa znae da ne si pokazi deka e ljubomoren, a i so ke e ljubomoren na prazni muabeti???zatoa sum jas tuka user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 21:26:00   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

sto je lepo i bogu je dragouser posted image user posted image user posted image
ja i mm imame deviza,ubavite raboti se za gledanje i za komentiranjeuser posted image



потпис

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
16.3.2010 22:14:21   
mother 29
јас коментирам и гајле немам и ако треба сочно си го искажувам тоа што си го мислам(така ккао јас си знам!
мм ми послабо,поретко и не до толку описноuser posted image
а за ова што го пишуваме на форрум,да го исчита слатко би се смеел неколку денаuser posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
17.3.2010 1:30:31   
Bitolcanka
Јас немам навика да коментирам ниту за машки/мажи, ниту за женски/жени, тоа ретко ми се случува. Дечко ми знае тоа да го прави одвреме навреме и морам да признаам, ми смета, тоа лесно се забележува, се обидувам да се воздржам, но не ми успева баш ... На тоа враќам, спомнувам некој познат, добар глумец, позната фаца и знае да даде забелешка воден од љубомората, некогаш додавајќи: нема убав маж user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
17.3.2010 8:12:16   
profesorica
Данчо мој воопшто не е љубоморен или барем така изгледа- мислам дека само би се насмеал и би си продолжил по патот со облацитеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
17.3.2010 9:30:19   
vezilka RR
Ха,ха..кога јас коментирам, он се поднаљутува, праи фаци и вика е како може да ти се свиѓа овој види го каков е..а кога он коментира, јас исто така знам да се поднаљутам и да речам ејјј, дај потприбери се...Досега тоа не прешло во караница, туку останувало ниво на негодување..ама во секој случај и двајцата си продолжуваме и со коментирање, и со поднаљутување..user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
17.3.2010 11:21:50   
delfinka
ma nema problem komentirame zaedno
nekogas dodusa jas poveke,ama ne mi zameruva,vika samo gledaj ne pomisluvaj da fatis:))

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
17.3.2010 11:25:00   
mami
КОментираме да..и се е тоа супер, но кога му кажав на мм за темата најубав маж и како сум коментирала се налути, па уште и кога прочита беше сериозно лут, не сум го видела до сега така да изреагира. А и сме коментирале заедно и се. И потоа морав да ја замолам Елена да ги избрише тие коментари за да не му бодат очи..Така да, едно е кога го зборуваме а друго кога ке го види тоа напишано. Тогаш не му е баш сеедно

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
17.3.2010 11:47:08   
profesorica
сега ми текна- незнам како би реагирал на темета кои се нашите програмериuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
17.3.2010 12:02:07   
Enika
Isto ti e toa profesorice...ne mislev ja samo na slavni luge so se ubavi...mora negde da se ispucame...kako vika cacko...toa sto e ubavo i na boga mu e drago...zborot ne tezi kolku deloto. jas si kazuvam, i decko mi kazuva ama pomalku, jas znam da bidam poekspilictna vo objasnuvanjeto user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
20.3.2010 22:07:43   
lukas
mojot veke vcera mu kazvav za temata seks so crnec i mi vika a be tesko vas nemate druga rabota...i mu kazav so napisav na taa tema deka kako i site drugi zeni na forumot poveketo mislam bi imala ako ne bev mazena e ubo mi vika ubo....hahhaha...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
21.3.2010 14:42:20   
Bitolcanka
Ме изнасмеа пријателке user posted image user posted image user posted image За машките - битолчани се зборува дека се многу љубоморни, што е и точно user posted image Да му кажам јас дека има такви теми (може и сам да види, член на РР е) и да сум коментирала нешто ... не знам што би можел да каже user posted image user posted image user posted image "не знам" user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
21.3.2010 20:01:27   
melody
maz mi reagira vaka:
prvo ja vrti glavata nakaj mene i me gleda edna sekunda.
vtoro vo istata taa sekunda ja podiga vegata
e sega koga sekundata zavrsuva toj si ja vrti glavata na stranata kade predhodno gledal(najcesto televizija)i  onemuva totalno edna minuta i so stisnati usni
jas reagiram vaka:
user posted image ama vo sebe inaku se smeamuser posted image
ova za licnosti sto mozeme da gi sretneme na ulica ili nekoi ubavi rusinki  i zgodni decki sto ziveat vo hotelov,a za slavni licnosti za toa komentirame i se smeeme.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како би реагирале нашите партнери на теми...
21.3.2010 22:25:09   
lukas
voopsto ne e ljubomoren....a pak nitu jas...imam poverenje vo nego kako i toj vo mene...pravime majtapi za se i za bivsi i za slavni a i za nekoi pominuvaci na ulica....a  i toj ako promasi nekoe seksi gaze...jas mu vikam eeeejjjj kaj ti se ocite vidi so pomina...hahahahahha...pozz

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?