|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Застапеност на едукативни центри во Скопје
16.5.2016 9:33:51   
botka
Имам идеја да отворам едукативен центар, па сакам да го слушнам Вашето мислење дали има потреба од такво нешто.
Едукативниот центар ќе се состои од курсеви за креативност, бонтон, креативно читање, математика преку игра итн. и ке ги опфаќа децата од предучилишна возраст. Другиот дел ќе се состои од курсеви по јазици(Англиски, Германски, Италијански...) и информатика(основна работа со компјутер, Office, основи на програмирање итн.) за деца од школска возраст, исто така се размислувам и за дневно чување на децата со одење/земање од училиште и вршење на домашните задачи и додатно учење.
Дали мислите дека има потреба од вакво место и доколку имате некои идеи што би можело да се додаде би биле добредојдени.
Благодарам
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Застапеност на едукативни центри во Скопје
25.5.2016 13:06:30   
vezilka RR
Па веќе постојат неколку такви едукативни центри низ Скопје со горе доле слични програми. Немам идеја за тоа колкава им е посетеноста, ама сметам дека е добар начин за дополнителна настава. Само тоа земање од училите не ми е јасно. Тоа возило оди по цело Скопје и ги зема децата од училиштата, и потоа ги враќа каде? Некао тој дел баш не ми јасен, како би функционирал? И секако мислам дека најмногу би влијаело на посетеноста колку тоа би коштало.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот botka)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

име за машко дете
macci

првото дете се вика лора

кристијан (24%)

дарио (36%)

филип (40%)


Број на сите гласови: 173

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!