|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Екстремни активности во бременост
11.6.2013 9:08:22   
Yummy Mammy
Што е најекстремното нешто што сте го направиле за време на бременост?
(од фарбање коса, до луд секс и фрлање со падобран)
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Екстремни активности во бременост
11.6.2013 9:19:24   
mama_06
Од наведеното само со падобран се немам фрлано user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Екстремни активности во бременост
11.6.2013 9:30:36   
niki
kosa farbav
imav neverojatna zelba za seks i pokraj macninite i povrakanjata vo prvite 4 meseci, za seks ne mi smetaauser posted image
pomerav namestaj vo 7 mesec, bez maka
vo dekemvri i januari odev raskopcana bez sal so stomakot izdaden, bidejki za prv pat vo zivotot mi bese neverojatno toplo, ova e ekstremno za mene bidejki sum preterano zimurliva
tolku

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Екстремни активности во бременост
11.6.2013 9:33:16   
Yummy Mammy
Jas so prvoto se vozev na rolercosteri vo Diznilend, ama aj ke recam deka bese mnogu rano vo bremenosta. So vtoroto letav so avion. E so tretovo vozev (i se uste vozam po malku) motor.

p.s. Toa za farbanje kosa e samo primer, za nekoi kako Bri (od Ocajni Domakinki) user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Екстремни активности во бременост
11.6.2013 9:36:49   
Gwendolin
И се фарбав и се депилирав и секс имав и велосипед возев дур не почна да ми смета мешко...и неколку дена пред да се породам се вселивме во станот па реновиравме малку, па чистењееее па качена најгоре на фотеља лепев апликации на ѕид...

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Екстремни активности во бременост
11.6.2013 9:39:40   
niki
i jas letav so avion ama ne go smetam toa za ekstremna aktivnost, normalno e da se leta so avion vo bremenost i mnogu pobezbedno od nekoi drugi prevozni sredstva, na pr. patuvav 10 casa so avtobus, redovna linija vo 3 mesec so macnini i povrakanja, toa mi bese poekstremno od avionot

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Екстремни активности во бременост
11.6.2013 9:44:55   
Yummy Mammy
Imas pravo niki, i jas taka razmisluvam, ama mene doktorot mi vikase "ke si odite na odmor vo Mavrovo, vo Ohrid, pa ne mora bas sekoja godina na more..."
Normalno deka mora! user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Екстремни активности во бременост
11.6.2013 10:53:19   
Snowhite RR
Возев велосипед секој ден до работа и назад до 6ти месец, односно залади времето, инаку уште ќе возев, а и другите работи што ги наведе освен падобранот ги правев

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Екстремни активности во бременост
11.6.2013 13:29:59   
Melanija RR
Ништо екстремно user posted image еден прозор избришав,знаев понекогаш во торба да носам и до 5кг тежина ,се друго не ми давааuser posted image ама ова не е ни екстремно што би значело дека се пазам уште да се допазам до крај user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Екстремни активности во бременост
11.6.2013 15:36:31   
blond
Јас правев свадба при крај на 7ми месец. И играв цела вечер. Си велев, ако е решено денес да се раѓа, нека излегува.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Екстремни активности во бременост
12.6.2013 9:05:47   
Yummy Mammy
A da, zaboraviv i deka kopav i sadev treva vo 6:00h pred rabota. user posted image Vo 2ri mesec me mavnaa hormonite, imav energija, a nemav koj da mi ja posadi trevickata i si zavrsiv rabota. Zatoa posle pola saat ne mozev vozduh da zemam i samo lezev.
I da, proslata nedela mi dojdoa majstori za plocnik da mi stavaat vo dvorot, i od trevickata ni traga ni glas, se e kal, djabe trudot. user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Екстремни активности во бременост
12.6.2013 9:13:46   
Felly RR
Ништо толку екстремно, мм беше дома цело време, за тој да ги прави екстремните работи.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Екстремни активности во бременост
12.6.2013 9:31:25   
Bethany
не знам што би било екстремно... Шетање по цел ден, до последниот ден не спада во екстремно. user posted image
Чистење и средување, поместување мебел и тоа не ми е екстремно user posted image
Значи , јас си бев мирна трудница user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Екстремни активности во бременост
12.6.2013 13:52:34   
eleonorastrumica
И јас како и Блонд правев свадба само што влегов во 8 месец ,а за екстремности други еден куп што јас мислам дека свадбата беше најголемата екстремност

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?