Екстремни активности во бременост (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Вежбање



Порака


Yummy Mammy -> Екстремни активности во бременост (11.6.2013 9:08:22)

Што е најекстремното нешто што сте го направиле за време на бременост?
(од фарбање коса, до луд секс и фрлање со падобран)




mama_06 -> RE: Екстремни активности во бременост (11.6.2013 9:19:24)

Од наведеното само со падобран се немам фрлано [sm=smiley36.gif]




niki -> RE: Екстремни активности во бременост (11.6.2013 9:30:36)

kosa farbav
imav neverojatna zelba za seks i pokraj macninite i povrakanjata vo prvite 4 meseci, za seks ne mi smetaa[sm=smiley36.gif]
pomerav namestaj vo 7 mesec, bez maka
vo dekemvri i januari odev raskopcana bez sal so stomakot izdaden, bidejki za prv pat vo zivotot mi bese neverojatno toplo, ova e ekstremno za mene bidejki sum preterano zimurliva
tolku




Yummy Mammy -> RE: Екстремни активности во бременост (11.6.2013 9:33:16)

Jas so prvoto se vozev na rolercosteri vo Diznilend, ama aj ke recam deka bese mnogu rano vo bremenosta. So vtoroto letav so avion. E so tretovo vozev (i se uste vozam po malku) motor.

p.s. Toa za farbanje kosa e samo primer, za nekoi kako Bri (od Ocajni Domakinki) [sm=smiley36.gif]




Gwendolin -> RE: Екстремни активности во бременост (11.6.2013 9:36:49)

И се фарбав и се депилирав и секс имав и велосипед возев дур не почна да ми смета мешко...и неколку дена пред да се породам се вселивме во станот па реновиравме малку, па чистењееее па качена најгоре на фотеља лепев апликации на ѕид...




niki -> RE: Екстремни активности во бременост (11.6.2013 9:39:40)

i jas letav so avion ama ne go smetam toa za ekstremna aktivnost, normalno e da se leta so avion vo bremenost i mnogu pobezbedno od nekoi drugi prevozni sredstva, na pr. patuvav 10 casa so avtobus, redovna linija vo 3 mesec so macnini i povrakanja, toa mi bese poekstremno od avionot




Yummy Mammy -> RE: Екстремни активности во бременост (11.6.2013 9:44:55)

Imas pravo niki, i jas taka razmisluvam, ama mene doktorot mi vikase "ke si odite na odmor vo Mavrovo, vo Ohrid, pa ne mora bas sekoja godina na more..."
Normalno deka mora! [sm=smiley36.gif]




Snowhite RR -> RE: Екстремни активности во бременост (11.6.2013 10:53:19)

Возев велосипед секој ден до работа и назад до 6ти месец, односно залади времето, инаку уште ќе возев, а и другите работи што ги наведе освен падобранот ги правев




Melanija RR -> RE: Екстремни активности во бременост (11.6.2013 13:29:59)

Ништо екстремно [sm=jezicek.gif] еден прозор избришав,знаев понекогаш во торба да носам и до 5кг тежина ,се друго не ми даваа[sm=smiley36.gif] ама ова не е ни екстремно што би значело дека се пазам уште да се допазам до крај [sm=smiley36.gif]




blond -> RE: Екстремни активности во бременост (11.6.2013 15:36:31)

Јас правев свадба при крај на 7ми месец. И играв цела вечер. Си велев, ако е решено денес да се раѓа, нека излегува.




Yummy Mammy -> RE: Екстремни активности во бременост (12.6.2013 9:05:47)

A da, zaboraviv i deka kopav i sadev treva vo 6:00h pred rabota. [sm=smiley36.gif] Vo 2ri mesec me mavnaa hormonite, imav energija, a nemav koj da mi ja posadi trevickata i si zavrsiv rabota. Zatoa posle pola saat ne mozev vozduh da zemam i samo lezev.
I da, proslata nedela mi dojdoa majstori za plocnik da mi stavaat vo dvorot, i od trevickata ni traga ni glas, se e kal, djabe trudot. [sm=smiley19.gif]




Felly RR -> RE: Екстремни активности во бременост (12.6.2013 9:13:46)

Ништо толку екстремно, мм беше дома цело време, за тој да ги прави екстремните работи.[sm=smiley36.gif]




Bethany -> RE: Екстремни активности во бременост (12.6.2013 9:31:25)

не знам што би било екстремно... Шетање по цел ден, до последниот ден не спада во екстремно. [sm=smiley1.gif]
Чистење и средување, поместување мебел и тоа не ми е екстремно [sm=smiley1.gif]
Значи , јас си бев мирна трудница [sm=smiley36.gif]




eleonorastrumica -> RE: Екстремни активности во бременост (12.6.2013 13:52:34)

И јас како и Блонд правев свадба само што влегов во 8 месец ,а за екстремности други еден куп што јас мислам дека свадбата беше најголемата екстремност




Страница: [1]