|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Добредојде за Бебињата во 2015година!!!
12.1.2015 13:37:50   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mum Care

Zdravo trudnici, jas eve konecno domce so sinceto. Se porodiv vo cetvrtokot, se pomina vo najdobar red. Pozz od nas, ve guskame


Да ви е живо и здравоuser posted image

user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Се породи Mum care !!!
12.1.2015 13:44:35   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana

Mum care да ти е живо и здраво синчето и големо да расте.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE:Се породи Mum care !!!
12.1.2015 13:45:09   
LoveableMe RR
Честитки, се најубавоuser posted image user posted image
user posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 12.1.2015 13:46:08 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Се породи Mum care !!!
12.1.2015 13:47:23   
Hopeful RR
Ооооо, честитки до бескрај, mum care!!! user posted image user posted image user posted image

Нека е здрав и жив синко, насмеан и сакан секој ден, и нека ви ги разубави животите user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 12.1.2015 13:57:27 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Се породи Mum care !!!
12.1.2015 15:47:40   
Mum Care
Fala vi na site, se sto e ubavo gospod da dava kaj site. So lesno na site trudnici, da si pominete lesno kako sto si pominav i jas. Guski od nas.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Добредојде за Бебињата во 2015година!!!
12.1.2015 16:30:13   
kapina
Cestitki neka e zivo i zdravo sinceto

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Добредојде за Бебињата во 2015година!!!
12.1.2015 16:58:41   
gina
cestitki neka e zivo i zdravo sinceto

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Добредојде за Бебињата во 2015година!!!
12.1.2015 18:52:19   
mommy_angels RR
Да е жив и здρав голем и умен да ρасте

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Добредојде за Бебињата во 2015година!!!
12.1.2015 19:12:50   
Kvisko
Честиткиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Се породи Mum Care!!!
12.1.2015 20:12:44   
Felly RR
Честитки!!! Нека е здраво и живо синчето!!!!
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Се породи Mum Care!!!
12.1.2015 23:24:08   
Elena 29
Cestitki Mum Care,da e zivo i zdravo i samo ubavini da go pratat vo zivotot user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Се породи Mum Care!!!
19.1.2015 15:11:29   
Mum Care
Uste ednas fala vi na cestitkite, sekoj da si doceka vakva radost. Ve guskame najsilno. >:D<

(Одговор на членот Elena 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Се породи Slonceo1!!!
25.1.2015 21:37:54   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Slonceo1

Mamicki jas se porodiv veke sum si domauser posted image . se guskame so novoto sonce u semejstvotouser posted image . Momata se rodi 3400gr i 51sm.user posted image Ajde so lesno na ostanatite trudnici user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana

Slonceo 1 да ти е жива и здрава дундурката и голема да расте
user posted image_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mum Care)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Се породи Slonceo1!!!
25.1.2015 21:44:19   
LoveableMe RR
Честитки, голема да расте, се најубавоооооuser posted image

user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Се породи Slonceo1!!!
25.1.2015 22:05:10   
Melanija RR
Да е жива и здрава,среќа да ја прати user posted image

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Се породи Slonceo1!!!
25.1.2015 23:58:16   
Mum Care
Da e ziva i zdrava kerkickata, golema da rasti, da bide gordost na mama i tato. :-*

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Се породи Slonceo1!!!
26.1.2015 0:28:34   
Elena 29
Cestitki Slonceo1!Da vi e ziva i zdrava kerkickata i golema da rasteuser posted image

user posted image

(Одговор на членот Mum Care)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Се породи Slonceo1!!!
26.1.2015 10:22:20   
Felly RR
Честитки Слонче!!! Жива, здрава, среќна и весела нека е малата принцеза!!!
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Elena 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Се породи Ki4iko!!!
26.1.2015 22:36:58   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Епа драги мои рингерајки еве ме и мене по втор пат мајка.се породив брзо после мојата вчерашна порака тука и сега си имаме прекрасна мала ќеркичка.моето патешествие ќе го објавам за скоро во породилни приказни.полесно не знам дали некој се породил од мене.кога ме примија на клиника беше 23:20 а се породив во 23:55.среќа што стигнав на време .инаку немав болки како големи породилни.само силен напон.не сум ни епизиотомија направена.сега си ја чекам бебушка да ми ја донесат и да се гушкамеее.ви посакувам лесен пораѓај на сите кои чекате.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

user posted image user posted image user posted image

Честитки Ки4ико, нека е здрава и жива, нека ви го исполнува секој ден со насмевки и љубов!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana

Честито керка Ki4iko да е жива и здрава голема да расте и да ја слуша мама
user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

Ki4iko cestito kerka neka e ziva i zdrava golema da rasteuser posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Ki4iko kolku ubava vest!
Da vi e ziva i zdrava i samo radosti da vi nosi user posted image

A kolku mi samo bese milo da procitam kolku lesno poroduvanje imase user posted image

Eh da dade Gospod i nie ostanati da imame takvo poroduvanje :)

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Честитки за малата ки4ико!!!!! Да е жива и здрава!!!! Баш ми е мило што лесно си поминала на пораѓајот!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Се породи Ki4iko!!!
26.1.2015 22:41:49   
Melanija RR
Ki4iko да ви е жива и здрава user posted image

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Се породи Ki4iko!!!
26.1.2015 22:43:32   
mommy_angels RR
Честитκи,да е жива и здρава бебушκата голема и умна да ρасте

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Се породи Ki4iko!!!
26.1.2015 22:48:47   
kapina
cestitki da e ziva i zdrava kerkickata kiciko

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Се породи Ki4iko!!!
27.1.2015 0:08:35   
Elena 29
Cestitki Ki4iko!Da e ziva i zdrava kerkickata i golema da raste user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Се породи Ki4iko!!!
27.1.2015 7:51:29   
Ki4iko
Ви благодарам на честитките и ви посакувам лесно породување на сите идни мамички

(Одговор на членот Elena 29)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Се породи Ki4iko!!!
27.1.2015 10:29:35   
Malecka23
Cestitki na mamickite stos e porodija.Ds vi se zivi i zdravi malite soncinjauser posted image user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

koe ime e poubavo?
lukas

prvoto ili vtoroto?

Megi (70%)

Hani (30%)


Број на сите гласови: 89

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!