|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Детали од УЗВ преглед
25.6.2009 11:27:06   
Палешка РР
Ајде овде да пишуваме се што ни кажале на последниот ултразвучен преглед user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 3.11.2009 10:53:37 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.6.2009 11:29:19   
mami
и ако имате скенер да ги ставите и сликите од вашето малечко топче во стомакот...а јас ке ја средам мојата слика од Лука и ке ви ја ставам утре задутре да ја видите

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.6.2009 12:01:25   
evcipa
Еве постара сликичка - 18 недела

http://www.ringeraja.mk/forum/photo.asp?v=&photoid=2191&asortType=6&apage=1


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.6.2009 12:13:11   
mami
леле малечко едно...убавко user posted image

(Одговор на членот evcipa)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.6.2009 12:37:32   
Еца
леле човече малоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.6.2009 12:43:15   
srnicka
Moze li da mi kazete za skreening koj gleda na klinika? I ako znaete preporacajte mi nekoj po vase mislenje.Vas koj ve gledase i vo koja nedela?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.6.2009 13:07:31   
evcipa
Dr. Jovan Efremovski (ReMedika). Tamu si odam od pocetok, prezadovolna sum, posebno od doktorot, ti vnesuva cuvstvo na sigurnost..CUDO od covek e.

A covecevo epten e malecko tuka, so raka preku glava "ne me slikajte". Najnovite ke gi zakacam skoro..ima ogromni obrazi i e mnogu smesno. Prvo Kaja go vikavme, a sega e definitivno Teodor :)

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.6.2009 13:10:09   
Еца
Денес скринингот се поистоветува со 4D ехото. Скрининг може да се направи и со обично ехо, но потребно е да го направи доктор обучен за тоа. Порано не постоеше 4Д па скрининг се правеше. Инаку обично се прави на 4Д тогаш е подобро, појасна слика, и плус доплер. За во државна сум слушала за др. Адамова, а посебно го фалат др.Дамчев во Систина. Инаку за до државна ти требаат врски, бидејќи било хаос кај докторката.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.6.2009 13:51:06   
mis.
И јас бев кај др.Ефремовски во Ремедика супер е нема утка.Тој порано беше во чаир и тој првата бременост тој ми ја водеше и сум презадоволна.Експерт во својата област.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Детали од УЗВ преглед
25.6.2009 14:22:35   
evcipa
Eve nekoi interesni sajtovi za US (4D)

http://pregnancy.about.com/od/fetus/a/uswbw.htm

http://www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html

http://www.layyous.com/ultasound/ultrasound_video.htm



(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Детали од УЗВ преглед
26.6.2009 13:11:20   
Палешка РР
user posted image  user posted image  user posted image  

Јас денеска си го видов бебенцето на 4Д ехо. Му ги изброивме и прстињата на рацете и нозете . Едното раче му беше кренато над главата, нозете прекрстени и си уживка user posted image  user posted image  user posted image  user posted image
Тежи 93 грама, срценце малоооо user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот evcipa)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Детали од УЗВ преглед
26.6.2009 13:17:03   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image душичка бе...јас на мојот смртно му се налутив зошто си купи ново ехо со 4д откако се породив..а баш сакав да го видам и така..ама ај следните..а вие, растете здраво и јако

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.7.2009 10:23:31   
srnicka
denes ke odam na eho i 4d, pa ke vi pisuvam kako sum pominala, edvaj cekamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.7.2009 10:27:05   
mami
да земеш сликички и да ги поставиш после да го видиме и ние...

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.7.2009 10:29:39   
srnicka
dogovoreno :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.7.2009 10:42:38   
Еца
Леле ќе го видиш тоа мало човече што прави, јас бев најсреќна кога одев на ехо, едноставно едноставно горев од желба да му ѕирнам не бебушот таму внатре, да видам што се случуваuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Детали од УЗВ преглед
7.7.2009 10:45:37   
srnicka
Najubavo cuvstvo dodeka da se rodi e toa, koga ke go vidam a mnogu se raduvam i koga se mrda, mislam deka mi trca vo stomakot

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Детали од УЗВ преглед
8.7.2009 10:06:00   
srnicka
Vcera super pominavme na pegled, definitivno e devojce, super e se, sekoe organce e na mesto i odgovara na gestaciskata nedela. preubava e na mama :). slikickite ke gi stavam denovive samo da gi skeniram

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Детали од УЗВ преглед
8.7.2009 10:13:32   
mami
леле душичка убава...ајде нека расте здраво па ке и правиме и неа журка здравје, кога ке реши да не видиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Детали од УЗВ преглед
8.7.2009 11:34:38   
Еца
user posted image Знаев, знаев, едноставно знаев дека се ќе биде добро user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Детали од УЗВ преглед
8.7.2009 11:53:03   
srnicka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za site vas

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Детали од УЗВ преглед
15.7.2009 12:42:56   
mami
Еленче како помина денес на ЦТГ?

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Детали од УЗВ преглед
15.7.2009 12:44:03   
Еца
Супер, се е во ред, за 6 дена на конторла, во меѓувреме ако не реши бебушот нешто поинаку.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Детали од УЗВ преглед
15.7.2009 12:51:32   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ајде кукло те чекаме сите овде user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Детали од УЗВ преглед
27.7.2009 18:04:10   
alex_mo
Denes bev na dr.Vo 12 nedela sum.Mi zedoa vaginalni brisovi i go gledavme bebeto povtorno so vaginalno eho.Dr. kaza deka srcenceto e ok,dolzinata e 53mm od glavata do gazeto.Generalno se e ok ,a vo setvrtok na 30.07 gi cekam e rezultatite od brisevite..Pisete mi ....tie sto se vo ovoj mesec dali i kaj vas se vakvi naodite,Pozz


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?