|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вежби во домот
27.3.2009 15:52:38   
vesna_kr
Вежбате ли дома на некоја справа? Како успевате да одвоите време за вежби?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вежби во домот
29.4.2009 14:30:58   
mami
јас до сега не правев ништо, ама за роденден си порачав од мм пилатес топка и си најдов еден тон вежби на нет за неа ама сега имам проблем- Лука ми ја присвои user posted image си се потпира на неа и така оди, поинтересна му е од сите играчки иако е 3 пати поголема од него
а ноке кога ке заспие и мене ми се спие па успевам да направам една вежба до две...инаку решив дека морам да почнам нешто бидејќи градите ми изгледаат ужасно откако престанав да дојам и сите мускули ми се опуштени(кога ке помислам какви ми беа кога бев активна во извидници ми се плачеuser posted image )
во секој случај мислам дека топката или останатите пилатес вежби се ок за дома
има на ју тјуб и снимки со вежби

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вежби во домот
24.7.2009 10:46:05   
mami
Ветувам денес правам план за исхрана и вежби и од понеделник почнувам сериозно(леле звучи како диета ама морам)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вежби во домот
7.8.2009 1:51:33   
Лејди
Вежбате ли дома на некоја справа? Како успевате да одвоите време за вежби?


Вежбам, имам справа за стомачни и ја користам секој ден.
Во текот на денот кога и да ми текне да правам стомачни си правам :)
а навечер ако не ми е вечерта испланирана за искачање, со љубовта на кеј и трчаме.
Особено сега додека е убаво времето, гледам максимално да го искористам за вежбање. Зимно време немам толкава желба.


(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вежби во домот
19.9.2009 9:07:35   
profesorica
Мене кога ќе ми рипне малку стомаше, вртам со хулахоп и така се одржувам, имам стар од порано кога беа актуелни.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вежби во домот
13.11.2009 15:31:43   
profesorica
ЗОШТО ДА ГИ ЗАСАКАТЕ УТРИНСКИТЕ ВЕЖБИ
Повеќето од нас денот го започнуваат со 2-3 шолји кафе. Една пред работа, една кога ќе дојдеме на работа и една на првиот состанок за да тргне разговорот. На тој начин сметаме дека сме поподготвени и попродуктивни на работното место. Но, докторите препорачуваат сосема друго однесување во утринските часови. Еден ред вежби рано наутро и организмот ќе ви биде благодарен. Нормално е да давате отпор на почетокот, но со тек на време вежбите ќе ви станат вистинско задоволство.

Еве неколку причини за утринските вежби:

• Вежбањето го потикнува и го забрзува метаболизмот во наредните неколку часови. Како резултат на тоа, се зголемува бројот на согорени калории;
• Студиите покажуваат дека утринските вежби ја подобруваат и менталната состојба на организмот;
• Ако ги поставите вежбите како приоритет по станувањето од кревет, со тек на време воопшто нема да ви претставува проблем да станете половина час порано. Особено бидејќи тие вежби ќе го зголемат и квалитетот на вашиот сон;
• Ако секое утро се будите и вежбате во исто време, ја регулирате и работата на ендокриниот систем и на срцето. Органзимот ќе се навикне и ќе започне да се подготвува за будење многу порано пред да станете. На тој начин будењето нема да претставува шок за организмот;
• Многу луѓе велат дека по утринските вежби доаѓаат расположени и релаксирани на работното место. И не само тоа – тоа расположение ги држи цел ден;
• Со овие вежби се регулира и апетитот. Имено, не само што се јаде помалку (се лачи ендорфин кој го намалува апетитот) туку и се врши избор на здрави продукти и храна;
• Утринските вежби делуваат на чувството на внатрешно задоволство. Тоа е така поради тоа што знаете дека сте направиле нешто добор за вашиот организам и на тој начин ја подобрувате сопствената дисциплина.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вежби во домот
4.12.2009 8:31:01   
profesorica
Зајакнете ги надлактиците

1. Седнете на клупа а рацете ставете ги на работ, покрај телото.
2. Спуштете го задникот кон подот, виткајќи ги лактите.
3. Грбот и задникот нека ви бидат блиску до клупата.
4. Спуштајте се кон подот се додека лактите не се најдат под агол од 90 степени во однос на надлактицата а потоа вратете се во почетна позиција.

Направете 3 сета по 15 повторувања.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вежби во домот
4.12.2009 8:37:01   
arh_diz
Utrinskite vezbi se edni od najdobrite. Samo koj da gi pravi

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вежби во домот
4.12.2009 8:43:54   
mami
Внимавајте со истегнувањето

Истегнувањето е важно ПОСЛЕ вежбањето. Не треба да се истегнувате пред да вежбате, наместо тоа треба да се загреете со кардио вежби едно 5-10 мин, а после тоа следи тренингот, па на крај истегнувањето. Истегнувањето пред вежбање се покажа како забавувач на интензитетот на мускулните контракции, што резултира со намалување на вашиот напредок во вежбањето. Истегнувањето по вежбање е најефикасно бидејќи ја намалува тензијата во мусклуте после вежбите. Исто така ја подобрува циркулацијата на крвта и го зајакнува телото по вежбите.

ДА на истегнувањето:

За да не дехидрирате.

Сочувувањето на хидрацијата на вашето тело е важно за секоја вежба, вклучувајќи го и истегнувањето. Пијте многу течности пред да вежбате, бидејќи тоа ќе им овозможи на вашите мускули да работат како што треба со што би го извлекле максимумот од истегнувањето.

За да запомните да дишете
.
Додека се истегнувате запомнете дека треба да дишете бавно и длабоко. Тоа овозможува подобар довод на кислород до сите мускули.

Истегнувајте се плански.

Задржете се на едно истегнување најмалку 30 секунди. Бидете сигурни да ги истегнете сите мускулни групи- ако ги истегнувате предните мускули, задолжително истегнете ги и задните. Исто така, истегнете го целото тело, не само нозете- истегнете ги рацете, грбот, вратот, стомакот, градите...

Држете се исправено.
Внимавајте грбот да ви биде секогаш иправен додека се истегнувате, или ризикувате да ги повредите вратните мускули.

НЕ при истегнувањето

Не скокајте!

Користете бавни движења додека се истегнувате. Скокањето им предизвикува премногу стрес на вашите мускули и не ви помага да се истегнете подобро.

Немојте да се преистегнете.
Бидете трпеливи и никогаш не го форсирајте вашето тело да оди каде што не сака. Така многу побрзо ке ги дочекате посакуваните резултати.Ако ве боли- НЕ ПРАВЕТЕ ГО ТОА!

Секогаш слушајте го вашето тело.
Ако се истегнувате правилно, тогаш ке почувствувате тензија врз мускулите и можеби блага некомотност. Ако имате некаква јака или сериозна болка за време на истегнувањето- не правете го веќе, бидејќи така може само да му наштеите на телото.
Запомнете- болката е начин да телото ви каже дека нешто не е во ред. Ако имате некаква повреда, прашајте го докторот за правилни вежби иследете ги секогаш неговите упатства.

< Поракaта ја уредил mami -- 4.12.2009 8:45:50 >

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вежби во домот
9.2.2010 18:18:57   
Viktori
Вежбам само јога 3 пати неделно, и колку  досадно и лесно да изгледа секогаш ме болат мускулите другиот ден. Па научив друга тактика: јога, туш + 2 аналгина. и делува :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вежби во домот
13.2.2010 20:42:39   
mami
Аналгин и тоа еден се пие само како превентива за да не дојде до запаление на мускулите, ама три пати неделно и тоа по два мислам дека е претерано.Подобро направи уште некоја вежба за истегнување после тушот отколку два аналгина. Барем јас така мислам

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вежби во домот
14.2.2010 1:30:20   
nadica
лани како роденденски поклон од мм добив орбитрек ама не го вежбам само му пребришувам прашина user posted image user posted image user posted image

од пред неколку дена секој ден го возам по 10 мин па постепено ќе зголемувам и со диета се надевам ќе има резултати user posted image user posted image user posted image ако нема мм и ваква ме сакал user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вежби во домот
14.2.2010 1:34:06   
mami
Мила, мм вежбаше секој ден по 30 мин, секое утро пред работа. Со тоа што еден ден одеше на побавно темпо а еден ден на шпринт што би се рекло. Имаше и те какви резултати на него, и тоа без диета, значи си јадеше се нормално како што си јаде. Ама кумашините си го земаа орбитрекот па сега наместо кондиција расте стомачетоuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вежби во домот
15.2.2010 10:27:58   
Cacko
abe ja imam orbitrek i porano mnogu aktivno si go vezbav duri i po saat vreme,pred tv i se zaboravav,ama sea od Elena aj idi kaci se,nema sansi,i mm da ja drzi i da ja seta e togas bas ko pijavica e za mene,periodov edvaj 2 pati nedelno po 25 min vezbam so e malku,ali se nadame na poiseuser posted image valjda Elena ke se smiluva

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вежби во домот
5.3.2010 9:00:14   
mami
Девет важни правила за ефективно вежбање


Вистинската положба за вашите раце, рамена и главата

Секогаш ги слушате овие инструкции, но морате да запомните дека држењето на горниот дел од телото е доста битен фактор во текот на  вежбањето. Зошто? Бидејќи тоа ви ја дава стабилноста и ја одредува прецизноста на вежбите.

- Раширете ги рацете пет сантиметри и внимавајте на вашиот бицепс. Немојте многу да ги оддалечувате рацете од градите. Морате да внимавате на вашиот став, бидејќи тој мора да ја балансира вашата тежина, вели тренерот Стив Линчин.

Стомачни за рамен стомак

Според најновите истражувања, пилатес стомачните вежби се најефективни ако сакате да имате рамен стомак. Фитнес тренерите ги препорачуваат овие вежби бидејќи тие активираат повеќе од 39 отсто од стомачните мускули. Научниците од Универзитетот Аубурн Монтгомери по извршената студија заклучија дека пилатес стомачните вежби се најефективни.

За да ги направите овие вежби направете го следното: легнете со лицето нагоре, кренете ги нозете така што грбот ќе ви биде залепен за подот, додека колената свиткајте ги за 90 степени. Кренете ги рацете кон таванот и дигнете ги нозете, со тоа што вашето тело ќе личи во форма на буквата V. Држете ја позицијата неколку секунди, а потоа ова повторете го десет пати.

Клекнувања за добро обликувани задник и нозе

Ако сакате да имате секси задник и убави нозе тогаш правете колку што можете повеќе клекнувања на ден, но пазете да не ги воспалите мускулите.

Морате да ги стекнете колената, исправете ги рацете нанапред, а телото држете го исправено. Во една серија правете максимум 12 клекнувања, а потоа обидете се повторно.

Јадете протеини но внимавајте да не претерате

Иако протеините се од витално значење за мускулите бидејќи тие се сметаат како храна за нив морате да знаете дека секој дополнителен протеин се складира како масти.

Поради тоа научниците препорачуваат вашата исхрана да биде составена од немасно сирење, брокули и пилшко месо, кои се одлични извори на протеини.Гледајте се во огледало додека вежбате

Ако сакате да знаете дали ги правите вежбите правилно тогаш вежбајте пред огледало. Така вие ќе знаете дали правилно го држите телото и дали држите добар баланс.

Обрнувајте внимание на нозете

Секогаш треба најмногу да ги вежбате нозете зашто таму се таложи најмногу мрсно ткиво. Најдобра вежба за нозете е пешачењето. Пожелно е секој ден да пешачите најмалку 30 минути за да добиете резултат. Но, треба да знаете дека само со пешачење и гимнастика нема да се ослободите од целулитот.

Горете ги килограмите со кардио вежби

Според последната студија на Универзитетот Southern Maine, 30 минутно вежбање гори повеќе килограми отколку истрчани 1.5 километри.

Ништо не ви два поголеми здравствени придобивки од кардио вежбите, па дури на никој од нас не ни е досадно кога ги вежбаме. Кога ги правите кардиоваскуларните вежби на соодветно ниво на отпор, тие ќе ви ја обноват здравствената состојба и ќе ви ја вратат енергијата што сте ја изгубиле.

Сконцентрирани во работата, учењето, вашите проблеми ве мачат, а не обрнувате внимание на себе, се ставате во последен план. Сето ова порано или покасно ќе доведе до здравствени проблеми. А зошто да не почнете со кардио вежбите токму сега?

Кардиоваскуларните вежби ќе ви дадат повеќе сила за да ги надминете пречките во животот. И не само тоа, овие вежби ќе ви помогнат да живеете подолго и поздраво, велат направените истражувања.

Одмор помеѓу сериите

Малку одмор ви ја зголемува енергијата која што ви е доволна за понатамошно вежбање. На пр. ако правите стомачни вежби, направете една серија, а потоа одморете една минута и започнете повторно со вежбањето.

Пијте вода додека вежбате и дишете правилно

Морате да внимавате додека вежбате бидејќи за време на вежбите вие губите многу течности. Поради тоа секогаш до себе имајте шише вода. Најновата студија открива дека квалитетот и ефикасноста на вежбите зависат од правилното дишење.


(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вежби во домот
31.3.2010 15:21:43   
TRANSTAR
nautro koga stanuvam se istegnuvam edno 10-15 min.
posle rabota doma imam tegovi i obavezno vezbam sekoj den

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вежби во домот
22.4.2010 16:17:06   
Saturn
После породување, кога некако се подоправив од пораѓањето (знаете карлицата се раширила и цел тој дел како да крцка) почнав да си вежбам дома на справата gazelle free style. Таа справа дава можност за забушавање и си најдов на youtuбе 8 minutes legs, buns, arms, abs, strech. Секоја од овие вежби трае по 8 минути. Јас ги вежбам тие за нозе, задник и стомак (толку минути можам да одвојам) мислам дека се ефикасни, првите денови баш имав запаление на мускули. Инаку, со помош на youtube downloader си ги симнав на компјутер и си ги пуштам и си вежбам.

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вежби во домот
23.7.2010 0:40:52   
Bitolcanka
10 НАЈДОБРИ ВЕЖБИ ЗА ДОМА


Вежбите за стомачните мускули се задолжителни. Започнете со класичната вежба за стомачни: легнете на подот, свиткајте ги и подигнете ги колената, ставете ги рацете зад ушите и подигајте го горниот дел од телото. За да ги вежбате горните мускули, не треба целосно да го одлепувате грбот од подот.

Оваа вежба е добра за зацврстување на горните стомачни мускули. Ако досега не сте биле физички активни, најдобро е да започнете со 2 серии по 10 повторувања. Доколку вежбате редовно, зголемете го бројот на повторувања на 15-20.

user posted image

Легнете на подот и испружете ги рацете над главата. Започнете да го подигате горниот дел на телото и наведнувајте се кон нозете додека врвовите на прстите на рацете не ги допрат прстите на нозете. Потоа повторно вратете се во легната положба и пак подигајте се. Доколку не успевате да ги достигнете прстите на нозете, не се разочарувајте. Со редовни вежби вашата флексибилност ќе се подобри.

Оваа вежба е наменета за комплетно зацврстување на стомачните мускули. Можете да започнете со две серии по 15 повторувања, а ако сте физички поспремни, зголемете ги повторувањата до 20-25.

user posted image

Легнете на подот и ставете ги рацете зад ушите, на горниот дел на вратот. Започнете да го подигате горниот дел на телото и левото лакто насочувајте го кон десната нога. Горниот дел од вашето тело треба да биде свртен на десната страна. Потоа вратете се во првобитната положба на подот и направете ја истата вежба, но на спротивната страна, т.е. десното лакто насочете го кон левата нога и свртете го горниот дел од телото на левата страна. Во текот на исполнувањето на вежбата не треба да ги движите нозете.

Оваа вежба е наменета за сите стомачни мускули, а особено е корисна за зацврстување на страничните мускули. За почеток правете 1 серија со 16 наизменични повторувања (8 на левата и 8 на десната страна).

user posted image

Ако сте почетничка, можете да ја прескокнете оваа вежба, затоа што ризикувате премногу да ги натоварите стомачните мускули. Легнете на подот и подигнете ги нозете под агол од 90 степени. Испружете ги рацете над главата и започнете да се подигате и со рацете да ги допрете нозете. Не го кревајте премногу горниот дел од телото.

Оваа вежба едновремено ќе ви помогне да ги зацврстите горните и средните стомачни мускули. Исто така, оваа вежба е добро загревање за нозете. Направете 1 серија со 10 повторувања.

user posted image

Легнете на подот и подигнете го горниот дел од телото, така што ќе се потпирате со лактите. Кренете ги нозете под агол од 60-70 степени. Започнете наизменично да ги прекрстувате нозете, додека ги држите целосно исправени. Прво со десната нога преминете над левата, а потоа со левата над десната.

Оваа вежба помага за тонирање на стомачните и мускулите на нозете. Направете две серии со по 10 наизменични повторувања (5 со левата, 5 со десната нога). Ако сте физички поспремни, правете по 16-20 повторувања.

user posted image

Легнете на подот, свиткајте ги и подигнете ги колената. Рацете испружете ги на подот покрај телото. Започнете да го подигате задникот нагоре, а потоа спуштете го. Стапалата на нозете за почеток можете да ги чувате целосно залепени со подот. Истата вежба може да се практикува и кога се потпирате само на прстите (како што е покажано на сликата).

Оваа вежба ќе ви помогне за зацврстување на задникот и мускулите на бедрата. Правете 2 серии по 10 повторувања. Доколку сте во добра физичка форма, можете да практикувате 20-25 повторувања.

user posted image

Легнете настрана и со десната рака потпрете ја главата. Левата рака ставете ја пред вас. Нозете во секој момент од практикувањето на вежбата треба да се исправени. Подигнете ја левата нога во воздух, под агол од 60-70 степени од подот. Потоа бавно спуштете ја. За подобар ефект можете да ја задржите ногата подолго во воздух.

Оваа вежба ќе ви помогне да ги зацврстите и внатрешните и надворешните мускули на бедрата. Најдобро е да не правите брзи движења. За почеток правете по 10 повторувања за секоја нога. Кога ќе се чувствувате поспремни, правете по 2 серии од 15 повторувања.

user posted image

Клекнете на подот и потпрете се на рацете (кучешка поза). Рацете поставете ги на распон на рамената (можете да застанете и потпрени на лактите). Внимавајте грбот да ви биде исправен. Започнете да ја подигате едната нога нагоре. Не ја исправувајте, треба да биде свиткана во коленото. Прстите на нозете насочете ги нагоре. Горниот дел на ногата треба да биде паралелен на подот. Откако ќе ја достигнете оваа положба, полека вратете се во првобитната.

Оваа вежба ќе ви помогне да ги зацврстите мускулите на задникот и бедрата. Направете по 1 серија за двете нозе со по 10 повторувања. Доколку сте во добра форма, не плашете се да направите 2 серии по 15 повторувања.

user posted image

Застанете повторно во кучешка поза, но овој пат свиткајте ги рацете и потпрете се на лактите. Започнете да ја кревате левата нога и додека го правите тоа исправувајте ја. Истегнете ја наназад колку што можете и подигнете ја колку што можете повисоко. Потоа вратете ја во првобитната положба.

Оваа вежба го зацврстува задникот и ги тонира нозете. Направете по 1 серија за двете нозе со по 10 повторувања. Доколку сте во добра форма, не плашете се да направите 2 наизменични серии од 15 повторувања.

user posted image

Женските склекови се одлична вежба за зацврстување на мускулите на градите. Потпрете го долниот дел од телото на колената, подигнете ги стапалата во воздух, горниот дел од телото потпрете го на рацете, кои ќе ги поставите во распон на рамената. Започнете да ги виткате лактите и да го спуштате телото кон подот. Потоа подигнете се.

Ако сте почетничка, направете 2 серии по 5 повторувања. Понапредните може да се одлучат за 2 серии по 10-12 повторувања.

user posted image


Извор: фемина

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 23.7.2010 0:43:15 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вежби во домот
23.7.2010 0:46:31   
Bitolcanka
Од утре ќе ги применувам - си велам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вежби во домот
10.8.2010 13:13:51   
Saturn
Си најдов нешто ново на youtube и мислам дека е добро за вежбање по дома. Само пожелно е да си симнете youtube downloader. Вежбите од Micah Hudson. Има повеќе клипчиња, не се тешки, а делуваат, има потење и се малку воспаление на мускули на почетокот.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вежби во домот
10.8.2010 13:23:10   
Bitolcanka
Убава и корисна информација, thanks. Ќе ги видам и спуштам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вежби во домот
16.4.2011 21:33:29   
mamamoni
дома имам мала теретана user posted image , справите од мм, total gym, за стомачни посебна, тегчина, хулахоп, и плус масажер од топ шоп, ама засега ништо не користам, секој ден си велам од утреuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вежби во домот
21.5.2011 23:18:53   
Tinkerbell
http://www.youtube.com/watch?v=PLqxHdrOLTY&feature=feedu
Eve jas po sto si vezbam, seuste ne sum mama i nemam nekoj golemi problemi so tezinata, ama odvaj cekam ( da sum mama, ne da imam maka so kg) user posted image

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вежби во домот
28.5.2011 12:51:39   
Maca25
Тинкербел супер се вежбиве што ги имаш ставено. user posted image
Оваа недела почнав да вежбам дома и тоа најпрво почнувам со истегнување на цело тело, па со стомачни, па со кардиовежби и на крај пај стомачни.
После првото вежбање едвај одев, се ме болеше. Вториот ден едвај го правев вежбите, но не се предадов третиот ден имав помало воспаление. Сега веќе ништо не ме боли. Едвај чекам сите од дома да ми се тргнат за да можам на раат да си вежбам. После вежбање имам многу повеќе енергија од претходно.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tinkerbell)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вежби во домот
2.2.2012 15:46:13   
JovanaJ
Doma ne uspevam da vezbam dosledno onaka sekoj ili sekoj vtor-tret den. Plus okolu mene sin mi pa kolku i da e miren sepak odvlekuva vnimanie...A sum ljubitel na jogata i sega si najdov studio za joga blisku do doma i si vezbam tamu.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Дали ви се одпаѓа името Бисера?
*Daniela*Го обожавам тоа име (11%)

Многу ми се допаѓа (11%)

Да (33%)

Не (24%)

Не ми се допаѓа (8%)

Воопшто не ми се допаѓа (14%)


Број на сите гласови: 95

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!