|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Благодарност
27.5.2010 1:11:19   
Bitolcanka
Тука сакам да да искажеме благодарност некому (за тоа што го направил за нас, за љубовта кон нас ... едноставно за тоа што е со нас).



user posted image



Јас и'''' се заблагодарувам на Јулие што ме назначи за модераторка, за нејзиното пријателство и за нејзината улога да ја имаме сега и тука нашата НЕЗАМЕНЛИВА РР, сите пријатели и пријателки - нашето СЕМЕЈСТВО

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 6.6.2010 0:43:26 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Благодарност
27.5.2010 8:01:57   
jovanka
user posted image Golema blagodarnost do celoto RR semjstvo i timot za doverbata sto mi ja dadoa.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Благодарност
27.5.2010 9:15:15   
niki
Благодарност на РР што постои и што е најверниот пријател на секој кој сака да ја дружи. Благодарност што можам да дојдам тука кога можам, да бидам тука колку можам, да ме нема и да се вратам, да пишувам или само да читам.....Благодарност што е пријател кој многу дава, а ништо не бара за возвратuser posted image
Благодарност до сите рингерајки што ја прават РР да биде такваuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Благодарност
27.5.2010 10:15:00   
amelbebe
blagodaram RR sto postois,bidejki mnogu raboti doznav od vas i si najdov virtuelni prijatelki i blagodarnost do moderatorkite za pozitivnata energijauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Благодарност
27.5.2010 14:20:54   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Благодарност на РР што постои и што е најверниот пријател на секој кој сака да ја дружи. Благодарност што можам да дојдам тука кога можам, да бидам тука колку можам, да ме нема и да се вратам, да пишувам или само да читам.....Благодарност што е пријател кој многу дава, а ништо не бара за возвратuser posted image
Благодарност до сите рингерајки што ја прават РР да биде такваuser posted image user posted image user posted image



ПОТПИС!


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Благодарност
27.5.2010 14:28:40   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Благодарност на РР што постои и што е најверниот пријател на секој кој сака да ја дружи. Благодарност што можам да дојдам тука кога можам, да бидам тука колку можам, да ме нема и да се вратам, да пишувам или само да читам.....Благодарност што е пријател кој многу дава, а ништо не бара за возвратuser posted image
Благодарност до сите рингерајки што ја прават РР да биде такваuser posted image user posted image user posted image



ПОТПИС!



Уште еден user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Благодарност
27.5.2010 14:31:06   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

blagodaram RR sto postois,bidejki mnogu raboti doznav od vas i si najdov virtuelni prijatelki i blagodarnost do moderatorkite za pozitivnata energijauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Благодарност и од нас-модераторките за вашата соработка, пријателство и доверба user posted image user posted image user posted image Сите за РР, РР за сите user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Благодарност
28.5.2010 1:57:53   
Maca25
Огромна благодарност со РР затоа што ми се наоѓа во секое време, благодарност до членовите кои се обидуваат да и помогнат на секоја мајка, жена, девојка, татко.... Преку РР научив многу, за мајчинството, за пријателството, за животот...ФАЛА!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Благодарност
28.5.2010 7:16:15   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Благодарност на РР што постои и што е најверниот пријател на секој кој сака да ја дружи. Благодарност што можам да дојдам тука кога можам, да бидам тука колку можам, да ме нема и да се вратам, да пишувам или само да читам.....Благодарност што е пријател кој многу дава, а ништо не бара за возвратuser posted image
Благодарност до сите рингерајки што ја прават РР да биде такваuser posted image user posted image user posted image



ПОТПИС!



Уште еден user posted image user posted image user posted image user posted image


i jas se pridruzuvam na potpisot user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Благодарност
6.6.2010 1:01:41   
Bitolcanka
Како ја искажувате својата благодарност? Со зборови лично, преку телефон, смс...? Со некој подарок? Со пријателство, помош во секој миг...?


Јас кога некој ми се нашол (ми помогнал кога сум побарала помош, ме советувал, бил со мене во најтешките мигови, се радувал кога сум била среќна... едноставно бил достапен кога и да сум посакала) макар и со минимална услуга, ситница бескрајно му сум благодарна. Се заблагодарувам пред се'' со зборови (директно и'' се заблагодарувам на личноста), а ако се работи за нешто што тој/таа направил/а за мене, а мене многу ми значело - изненадувам кога најмалку очекувал, подарувам нешто, се нудам за помош, секогаш му стојам на располагање.


< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 6.6.2010 1:03:16 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Благодарност
6.6.2010 11:58:57   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Како ја искажувате својата благодарност? Со зборови лично, преку телефон, смс...? Со некој подарок? Со пријателство, помош во секој миг...?




Sekogas so zborovi licno, A za pomos vo sekoj mig... DA koga mozam da pomognam na nekogo sekako bi mu pomognala od srce, nemora da mu bidam blagodarna za da pomognam, pomagam sekogas koga mozam.



(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Благодарност
6.6.2010 12:02:00   
Rossana
user posted image

Vi blagodaram Ringerajki sto sekogas ste ovde so soveti da mi pomognete. Ti Blagodaram ringeraja sto postois
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Благодарност
13.3.2012 16:46:08   
vezilka RR

user posted image





Ти благодарам Mihaela 2010. Навистина ме изненади и ме протресе твојата желба да ми помогнеш, само туку така, оти тоа денес скоро и да не се случува. Ме потсети дека и не е се така црно, дека сепак има сеуште добри луѓе. Многу е убаво чувството, ме направи денес многу среќна. Баш ќе биде убаво некогаш и лично да те запознаам и ќе имаш една частовка за ова секако user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Благодарност
14.3.2012 11:27:12   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Благодарност на РР што постои и што е најверниот пријател на секој кој сака да ја дружи. Благодарност што можам да дојдам тука кога можам, да бидам тука колку можам, да ме нема и да се вратам, да пишувам или само да читам.....Благодарност што е пријател кој многу дава, а ништо не бара за возврат
Благодарност до сите рингерајки што ја прават РР да биде таква



Ти благодарам Mihaela 2010. Навистина ме изненади и ме протресе твојата желба да ми помогнеш, само туку така, оти тоа денес скоро и да не се случува. Ме потсети дека и не е се така црно, дека сепак има сеуште добри луѓе. Многу е убаво чувството, ме направи денес многу среќна. Баш ќе биде убаво некогаш и лично да те запознаам и ќе имаш една частовка за ова секако
Mnogu mi e milo ako e taka...nikogas ne sum gledala na toa da pruzam pomos na nekogo so cel da pobaram od istiot nesto...Se nadevam deka ke ja zavrsis rabotata do kraj,i tvojot trud ke se isplati...a za druzba vo sekoe vreme,na kogo ne bi mu godelo proletno kafenceuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Благодарност
30.3.2012 13:39:42   
Beatris
И благодарам на Арх-диз, ми заврши голема работа со скиците за станот што ни се гради user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Благодарност
2.4.2012 12:34:39   
AnnaMolly RR
Ви благодарам на сите за поддршката! Колку е чудно што луѓе коишто никогаш не сме ги виделе ни даваат голема поддршка, љубов и разбирање!
...Виктори user posted image

ВЕ САКАМ СИТЕ!



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Благодарност
23.5.2012 23:01:00   
Yummy Mammy
Vi teknuva na onoj jumper sto go barav vo "Kade da najdam?" i so koj na site na glava vi se kaciv? user posted image

E pa Miana mi go kupi od Tiara vo Ilinden i uste mi go donese do pred vrata. So Miana se zapoznavme tuka, na RR, i iako kontaktiravme po pp sega se gledame za prv pat.

Goooolema blagodarnost za sirokogradosta, za otvorenosta, nesebicnosta, i najmnogu za zelbata da se ucini nesto za nekogo kogo voopsto i ne go poznavas. Ti si super covek, Miana! Ti blagodaram!

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Благодарност
23.5.2012 23:16:59   
Natuska85
Темјана,Маца,Андранче,Беатрис,Кикичке,ЈУле,Икана и Достик фала ви,ми го разубавивте денес денотuser posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Благодарност
23.5.2012 23:31:26   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Темјана,Маца,Андранче,Беатрис,Кикичке,ЈУле,Икана и Достик фала ви,ми го разубавивте денес денотuser posted image user posted image


Ahahahhahahahhaa Nato be srce po redosled kako sto sedevme ne zapishala...ova za da ne propushtis nekoj neli user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Благодарност
23.5.2012 23:31:45   
miana
user posted image user posted image Ti blagodaram za ubavite zborovi ...Mi bese zadovolstvo...Navistina e ubavo koga nekomu ke mu ucinis nesto dobro... user posted image user posted image Ova bese kratka sredba,ama slednata ne pominuva bez kafence user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Vi teknuva na onoj jumper sto go barav vo "Kade da najdam?" i so koj na site na glava vi se kaciv? user posted image

E pa Miana mi go kupi od Tiara vo Ilinden i uste mi go donese do pred vrata. So Miana se zapoznavme tuka, na RR, i iako kontaktiravme po pp sega se gledame za prv pat.

Goooolema blagodarnost za sirokogradosta, za otvorenosta, nesebicnosta, i najmnogu za zelbata da se ucini nesto za nekogo kogo voopsto i ne go poznavas. Ti si super covek, Miana! Ti blagodaram!

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Благодарност
23.5.2012 23:55:11   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Темјана,Маца,Андранче,Беатрис,Кикичке,ЈУле,Икана и Достик фала ви,ми го разубавивте денес денотuser posted image user posted image


Ahahahhahahahhaa Nato be srce po redosled kako sto sedevme ne zapishala...ova za da ne propushtis nekoj neli user posted image


Hahah i jas istoto odma go primetiv

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Благодарност
9.3.2013 13:57:23   
Ikana
Ти благодарам Рингераја што ми овозможи да станам дел од ова големо и искрено семејство. Ти благодарам што постојат овие жени, мајки и девојки со кои го делам секојдневието и грижите. Ви благодарам пријателки, сестри, другарки за се до сега, за секој совет, за секоја утеха и за секој мил и грижлив збор напишан и кажан.
Ве сакам сите до една, вие сте моето второ семејство!!! user posted image user posted image
user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Благодарност
11.3.2013 9:49:43   
Natuska85
Благодарам за сите мајки рингерајки кои ми ја напраија петок вечерта(8ми мартuser posted image ) преубава и незаборавна. Сакам уште многу такви дружбиииuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Благодарност
11.3.2013 9:56:05   
Bogdancanka
голема благодарност до нашата рингерајаuser posted image user posted image user posted image тука запознав доста добри и верни пријатели...ти благодарам ррuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Благодарност
11.3.2013 10:24:16   
anaana
golema blagodarnost i od mene. nekogas e mnogu polesno da razgovaras so nekoj koj gi deli istite problemi, maki, radosti. nie sme ovde edno golemo semejstvo, mozeme da si razgovarame za sto sakame da dobieme sovet, dobronameren, da dobieme sekakvi informacii za bilo sto.
blagodarnost do timot na RR sto ovozmozuva vakvi druzbi, od samo cisto forumi do druzbi i vo zivo.
mnogu mi e maka sto do sega ne sum imala prilika da zapoznam nekoja od vas licno, ama se nadevam deka ke imam :)))
pozdrav do site

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?