|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   "Има ли нешто ново?"
23.6.2009 12:36:29   
Палешка РР
Ве нервира ли кога ќе ви го постават ова прашање?
Или прашањата од типот:
Што чекате?
Па кога мислиш да раѓаш, ти минат годините?


Најчесто вакви прашања поставуваат "душебрижници" user posted image  кои живеат само на некому да нанесат болка.
Дали ви го поставиле ова прашање и што мислите, како реагирате?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: "Има ли нешто ново?"
23.6.2009 12:43:48   
lide78
леле,јас веке имам едно дете и сега сите прашуваат кога второ,па дури и Јоана ја научија и вчера не прашуваше Вие правите ли бебе?.навистина лугево знаат да претераат и не размислуваат дека те ставаат во незгодна ситуација.Па кој не сака ново?

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: "Има ли нешто ново?"
23.6.2009 12:46:26   
mami
ние ја зафркаваме кумата ама најдобронамерно, бидејќи колку знам не се ни обидуваат за второ па ова доаѓа како терање да почнат..а инаку не сакам да прашувам така..уште повеќе ако знам дека пробуваат и потешко им оди, ми е без врска

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: "Има ли нешто ново?"
23.6.2009 12:55:53   
niki
Sestra mi e pomala od mene i se omazi na 18 godini, a jas na 27. I mnogu pati mi go postavuvale prasanjeto, pa koga, pa sto cekam, pa koga deca, ona pomala demek se napravila a jas nisto. Bog da cuva. Jas ne cuvstvuvam deka nesto propustiv vo zivotot ili deka zakasniv.Mnogu poveke  dobiv, se iznasetav, rabotev i si gi trosev svoite pari onaka kako sto jas si sakav, si vloziv vo steknuvanje na novi vestini i znaenja za podobra rabota iako nemam zavrseno fakultet, sozreav i rodiv dete vo mnogu poinakvi uslovi otkolku da go napravev toa porano.
Sega postoi pritisokot za vtoro dete, demek doslo vreme, pa decata da bile blizu so vozrasta da si bile drugarcinja i sl. Se e toa vo red, no ni jas ni maz mi ne sme spremni na toj cekor ima raboti vo nasiot zivot koi imaat prednost taka da toa ke ceka, po cena i nikogas da ne se sluci, no podobro taka otkolku da se vpustime vo nesto za koe ne sme dorasnati.
Nekogas me nervira sto ete si dozvoluvaat lugeto da si go pikaat nosot tamu kaj sto netreba no sepak smetam deka ne e so losa namera, ne go ziveat tie mojot zivot za da znaat so sto se ssoocuvam pa da mozat da me razberat.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: "Има ли нешто ново?"
23.6.2009 17:58:53   
Еца
Да, да вакви некои прашања навистина може да бидат безвезни, но различни луѓе, различни карактери и тоа е тоа.Не им замерувам на лу0ѓето, мислам дека понекогаш овие прашања се поставуваат и онака махинално, Еј здраво, како си, што има ново?user posted image user posted image user posted image Барем кај мене, а има и онакви кои ги интересира леле, леле, па само запрашуваат, е таквите ми се пред се смешни и не им се замарам многуuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: "Има ли нешто ново?"
24.6.2009 13:15:13   
Палешка РР
Замислете

Ова е мал град и скоро сите кои ме познаваат знаат дека сум бремена, разбрале од некој user posted image , а плус ми се познава и стомаче.
И пак кога ќе ме сретнат се прават луди и ми велат "Има ли нешто ново кај вас?", јас ладна туш, им велам "Ништо, се по старо" user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: "Има ли нешто ново?"
24.6.2009 13:34:27   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image па добро бе, па ако веќе ти се познава што сакаат? потврда од докторuser posted image user posted image user posted image user posted image боже какви се луѓето понекогаш

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: "Има ли нешто ново?"
24.6.2009 13:37:12   
evcipa
ММ ме побара во ноември, пред нова година правевме тн веридба, а во јануари дознав дека сум бремена.
Каков проблем зададов на пријатели/познаници, се мачеа да пресметаат дали ме земал дека сум трудна.
Бог да чува ..каков народ. user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: "Има ли нешто ново?"
24.6.2009 13:49:44   
mami
user posted image user posted image user posted image јас дури сега дознав дека сите што ме знаат мислат дека сме се земале самозатоа што сум останалаuser posted image а колку нема врска..ама ај оди докажисе..само си се смешкам

(Одговор на членот evcipa)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: "Има ли нешто ново?"
24.6.2009 13:49:46   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

user posted image user posted image user posted image user posted image па добро бе, па ако веќе ти се познава што сакаат? потврда од докторuser posted image user posted image user posted image user posted image боже какви се луѓето понекогаш


user posted image  user posted image  user posted image  

Па еден, за кој сигурно знам дека знае ми вели "Како ма јас да не разберам такво нешто?"
А јас му велам "Па не е твое за ти да знаеш", хахахахахахахах... user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: "Има ли нешто ново?"
24.6.2009 13:52:03   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image немам коментар едноставноuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.6.2009 11:04:50   
Viki73
Za mene toa e najglupavoto prasanje,pocnav da begam od takvi osobi,pa koga ke pocnat so prasanje:pa sto cekate,ti pominaa godinite,ili zasto sum bila nasmeana,gluposti.Treba da bides ozbilna za da te "sozaluvaat",ili nemaat druga tema za razgovor pa ajde.katastrofa,treba sekoj da e svesen deka ne znaes do utre zivotot sto ti nosi i ne treba da se sites na nikoj i da si gi lecis kompleksite so tugji problemi.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.6.2009 11:10:01   
Еца
Вики само насмевка на лицето, па нека пукнат таквите душегрижници, што ги викам јас.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Viki73)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.6.2009 11:15:11   
srnicka
Nie bevme vo vrslka 3 godini i resivme da pravime bebe da vidime dali ke se fati i op od prva, znaci ostanav trudna pa resivme da se zememe iako se ni bese planirano, samo so bebeto si ja ubrzavme rabotata. Sega site mislat deka radi toa me zemali ni prefrluvaat sto na mene uzasno mi smeta, ama ne se zamaram da im objasnuvam

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.6.2009 11:26:31   
mami
ееее знаеш јас колку муабети се изнаслушав уште повеќе и поради тоа што е 9 години постар од мене..па он ме зафркнал, па грешка сме направиле па незнам што..не ми е јасно зошто луѓто не си ја гледат нивната работаuser posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.6.2009 11:30:01   
srnicka
Zatoa sto nemaat nivna rabota, zatoa ja gledaat nasata, bitno e nie da sme srekni a lugeto sto sakaat neka si zborat

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.2.2010 17:21:07   
denicka
vo posledno vreme mnogu se vadam od takt koga ke mi go postavat ova prasanje. do koj stepen odat lugevo, toa e nenormalna rabota. edna musterika sto ni ja znam ni ja poznavam, me prasuva- ti se omazi- ja i vakm da. a dete? ja-ne. a ona mi vika pa so cekate pa da si rodis........ ja izbrkav od dukanuser posted image . vikam toa ne e tvoja rabota i aj cao. pa uste se naluti odozgora, ne mi se veruvaseuser posted image sekakov narod ja gazi zemjava

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.2.2010 17:23:07   
penelopa
Jas sum skoro edna godina vo brak....veke počanaa da zamaraat so ova prašanje...stvarno se nerviramuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.2.2010 19:44:34   
Natasha5
ставрно се нервирам на вакви прашања,јас останав бремена после година и пол значи се беше планирано а овде веке ми извадија муабет демек не сум можела да имам детеuser posted image
За некого ова прашање е пречуствително.Имаат луге кои воопшто не размислуваат што зборуваат.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.2.2010 19:51:36   
ana bebe
jas samo ke go citiram Tose  "Sto e toa vo lugeto tazno? Sto ziveat vo zivoti tugi?"
navistina site se mesaat, i se sakaat da znaat, do kaj sme, pa sto planirame...!!! a sto da pravam sto ne se faka... mene ko da ne mi e dovolno tesko user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.2.2010 19:53:28   
Natasha5
Секаде е исто секаде се мешаат во животите на другите луге,а не си гледаат дома.Само најубаво да не им се обрнува внимание на таквите луге.

(Одговор на членот ana bebe)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.2.2010 19:55:33   
ana bebe
jas pa ne mozam da prekutam - im vikam, koga ke sakame nie, togas! pa takau imaat uste poveke pricini da se ljubopitni, pa zosto ne sega, pa sto pravime... taka poveke se nerviraat

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.2.2010 19:56:47   
Natasha5
ххахаха да

(Одговор на членот ana bebe)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.2.2010 20:43:07   
Mucka
godine nisu vazne,vazan je stav zivotni!!!

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: "Има ли нешто ново?"
26.2.2010 21:23:04   
ananikol
Ne mene nikogas ne me nerviralo ova prasanje  nitu sum mu davala nekoe posebno znacenje.
Decata ke ni bidat razlika 16 godini i vo ovie godini se iznaslusav se i sesto,od toa decata da ne bile golema razlika(a jas bas sakav da se golema razlika) pa do krajnosti..(da ne ne e nesto vo red),no nikoj toa direktno ne si dozvoluvase da prasa no po ona poznatoto;pricam ti cerko- seti se snajo ama nikogas ne sme im obrnuvale vnimanie so mm.
Jas i mm si bevme stalno so plan za uste edno ama nekako se ni bese pogodeno i nesakavme da menuvame i epten se soziveavme so toa pa se zaboravivme malku user posted image user posted image user posted image
I koga odlucivme za vtoro jas malku duri i se plasev deka malku podolgo vreme ke rabotime na slucajot no ispadna od prva

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?