|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Ова е најдобриот педијатар на светот!

Автор: Редакција Рингераја | 25.7.2014
image

За децата, па и за возрасните одењето на доктор е стресно, а и страшно. Но тоа не е случај и со овој педијатар кој може да биде прогласен за најдобар на свет!

Видео кое расплака милиони ширум светот!

Автор: Редакција Рингераја | 27.6.2014
image

Ова две минутно видео расплака милиони луѓе ширум светот. Се работи за дете кое останало без мајка и сега расте само во дом. Погледнете што направи на крајот

Потресна приказна: Како од девојче станав момче?

Автор: Редакција Рингераја | 30.5.2014
image

“Кога мама и тато повеќе ќе ги нема, ќе ја пресечам косата и ќе бидам машко!” и ”Зошто Бог ме направи ваква?”, се само некои од изјавите на Рејланд, родена како девојче, која на 5 години извика “ЈАС СУМ МАШКО!”

image

Погледнете ја рeакцијаta на братчето и сестричето кога дознаа дека нивната мајка очекува уште едно бебе

Се бараат работници: Нема плата, одмор и јадење!

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2014
image

Ова неверојатно емотивно видео ќе ве расплаче и ќе ве натера да помислите на едната и единствена личност која во животот е незаменлива...

image

Во следното видео од емисијата „Време е за бебе“ видете како се роди Марко, 6-то дете во семејството Билбиловски и впијте ја сета позитивна енергија која ова македонско семејство ја шири

Ја донираше својата коса за децата заболени од рак

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2014
image

Погледајте ја емотивната приказна за слаткото и насмеано тригодишно девојче, кое се обиде да ја ублажи тагата на децата заболени од рак, донирајќи ја својата коса

Симпатично мало девојче гледа дожд за прв пат!

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2014
image

Фантастична и преслатка реакција на 15-месечно девојче гледа дожд за прв пат!

Видео: Девојче наместо солзи рони камчиња?

Автор: Редакција Рингераја | 4.2.2014
image

Дали е во прашање медицински феномен или нешто друго, лекарите немаат одговор

Кутро дете! Заспа на скии!

Автор: Редакција Рингераја | 24.1.2014
image

Ова детенце заспа додека беше на скии. На крај веќе не можеше ниту да стои и си легна на снегот

СТРАНА 3 ОД 6


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?