|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Знаеш дека си вистинска мајка кога...

Редакција Рингераја, 9.2.2016
Дали сте и Вие ваква мајка? :)

image
/11


 

 • ги броиш капките сок кои ги тураш во детските чаши, за да има за двете деца подеднакво
 • имаш време одеднаш да ја избричеш само едната нога
 • се криеш во бањата за да бидеш сама
 • твоето дете повраќа, а ти тоа го начекуваш в раце
 • не јадеш колачи, бидејќи немаш време да ги направиш
 • знаеш дека пластелинот не се чисти од тепихот
 • знаеш дека кујнските помагала ти се во песокот
 • туѓо дете повраќа во ресторанот, а ти продолжуваш да јадеш
 • твоето дете бара да му ја пееш "Ало амбуланта" во преполната чекална, а ти без проблем го правиш тоа
 • се надеваш дека кечапот е зеленчук, бидејќи твоето дете само тоа сака да јаде
 • ангажираш дадилка, бидејќи со години не си излегла со сопругот, а потоа половина вечер разговараш со сопругот за децата, а остатокот разговараш со дадилката.
 • не можеш да ја поднесеш помислата дека твојот син ќе има девојка
 • почнуваш да му правиш сендвичи на сопругот во форма на мачиња и зајачиња
 • го премотуваш цртаниот филм Бамби на она место каде ловџиите ќе ја отепаат неговата мајка
 • те оптеретува плачењето на детето и бесењето по тебе кога го оставаш во градинка, а потоа те оптеретува што заминало во градинка без да те погледне
 • не можеш да ја поклониш облеката на бебето
 • престануваш да и приговараш на мајка си за начинот на кој те одгледала
 • читаш дека просечното петгодишно дете поставува по 437 прашања на ден и се радуваш што твоето дете е над тој просек.
 • барем еднаш дневно ќе кажеш:"Доста ми е од се!", а знаеш дека за ништо на светот не би се одрекла од тоа!
 • нервозно се прашуваш :"Зошто јас?", а се смируваш кога нежниот глас ќе ти каже "Затоа што те сакам најмногу на светот!"
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
6
5 совети за мирна ноќ со бебето
Дали веќе сте уморни од непроспиените нoќи и чувствувате дека немате повеќе сила? Послушајте ги нашите совети и помогнет...
6
Генијален трик за да му дадете лек на ваше...
Да се ??има болно бебе е доволно тешко. Не ви е потребен дополнителен стрес при обидот да му дадете лекови на вашето беб...
5
Најчесто поставувани прашања за прихрана н...
ШТО Е ПРИХРАНА? Прихраната претставува воведување нови прехранбени производи во исхраната на бебето, а кои не се мајчино...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Pushenje i doenje
MARJANM

Dali pushevte dodeka go doevte Vasheto bebe?

Da (20%)

Ne (66%)

Ponekogas (14%)


Број на сите гласови: 76

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!