|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Забремени, иако не го видела сопругот 15 години

Редакција Рингераја, 14.8.2012
Палестинката Далил Зибен успеа да забремени иако веќе 15 години не го видела сопругот и роди здраво момче. Таткото е член на Хамас и е политички затвореник

image
/11


 

 

Бебето Муханад се роди со помош на царски рез во болницата во Наблус. Мајката била оплодена ин витро со семенскиот материјал на таткото. Во строга тајност се држи како била пренесена спермата од затворот.

Таткото е политички затвореник во Израел и нема надеж дека за скоро ќе биде ослободен, бидејќи има пресуда за 32 години затвор. Во израелските затвори палестинците немаат право да бидат насамо со своите сопруги. Освен тоа Далил не го видела својот сопруг цели 15 години.

И покрај тоа таа успеа да зачне со неговата сперма. Семејството ја чува во најстрога тајност информацијата како стигнала семената течност до жената и како успеале да ја сочуваат во непроменета форма за време на патувањето. Далил и сопругот имаат две возрасни ќерки, но мечтаеле за машки наследник.

"Идејата беше на сопругот, открива среќната мајка. Сакавме бебе и тој најде начин како да го оствари тоа. Откако брат му, татко му и мајка му беа убени, куќата остана празна."

Нејзината ќерка додава: "Кога разбрав дека ќе имам брат на почетокот се изненадив. Среќна сум што ќе имам брат, благодарение на Алах."

Директорот на Клиниката во Наблус изјавува дека бебето Муханад е прв случај од ваков вид е затоа е толку скапоцен за сите.Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

И сперматозоидите имаат своја сезона
Сперматозоидите се најздрави во текот на зимата и раната пролет, па заради тоа најмногудеца се раѓаат во есен утврди...
4
Мали тајни на забременувањето
Ако сте пар кој сака да има деца, можеби некој наш совет ќе Ви помогне тоа побрзо да го остварите. Дали знаевте дека...?
4
Забавни факти за спермата
Семената течност изгледа помалку смешно, но е многу покомплексна и поинтересна од што можете да замислите. Колку нависти...
4
Дали болната овулација е нормална?
На сите жени им се познати грчевите, главоболката, надуеноста, запекот или дијарејата, кои го придружуваат месечниот пер...
4
Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?