|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео: Доење со термална камера

Редакција Рингераја, 17.5.2019
Еден татко направил единствено видео кое ја прикажува топлината која настанува во градите на неговата сопруга додека го дои бебето
Клучни зборови:

/11


Патрик Бибитс со термална камера снимил кусо видео на кое ја прикажува топлината која настанува во градите на неговата сопруга Стефани додека ја дои нивната ќерка.
Тој, инаку, оваа камера ја користи во деловни цели, а со оглед на тоа дека за роденден добил нова, решил да ја испроба на се.
„Ја усмери камерата кон мене и забележа неверојатен момент во кој се гледа топлина таму каде што минува млекото“, раскажала Стефани, а видеото на Патрик на интернет бргу станало вирално.
„Во текот на доењето температурата на градите може да се зголеми за отприлика два целзиусови степени“, објаснила консултантката за доење Тара Кели Хаман.

Таа предупредила и дека телесната температура од 38,3 степени или повеќе од дојките кои се топли на допир, може да упатуваат на маститис или воспалување на дојките кое се јавува за време на доење, а кое ако не се лекува може да доведе до сериозни воспалувања на ткивото на дојката кај која е потребна хируршка дренажа.


Препорачани положби за доење на бебето
Доењето претставува стекнување нова вештина и за мајката и за новороденото дете; за успешно доење потребно е трпение и в...
8
Што треба да знаете кога ќе дојдете дома с...
Кога ќе добиете нов член во семејството, сосема еочекувано да имате безброј прашања за тоа како е да себиде роди...
4
Црвено газе
Многу бебиња страдаат од пеленски осип. Со помош на овие совети црвенилото на газето брзо ќе го надминете.
3
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Поубаво име
lp136

Кое име повеќе ви се допаѓа?

Константин (63%)

Костадин (16%)

Коста (21%)


Број на сите гласови: 230

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!