|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Вежбајте додека сте на работа

www.getlokal.mk, 2.9.2014
Со нашиот динамичен начин на живот, навистина е тешко да најдеме време за вежбање. Поголемиот дел од денот работиме, а потоа кога ќе си дојдеме дома, се нафрламе на храната и секогаш имаме изговор дека сме уморни за да вежбаме
Клучни зборови:

image
/11


 

Затоа ќе ви препорачам неколку вежби, кои ќе можете да ги правите додека работите, за да не мора да се принудувате себеси да вежбате после работа.

* Доколку вашата фирма е поголема и имате скали, практикувајте повеќе да се качувате или симнувате по скали, заборавете го лифтот, бидејќи вака ќе може да согорите до 100 калории дневно.

* Додека чекате ред за фотокопирање или ред за во кујна или тоалет, подигнувајте се до 30 пати на прсти.

* Секојдневно правете истегнување на вашите нозе, додека работите.

* Додека куцате на компјутер, исправете го грбот и подигајте ги колената нагоре, задржете ги неколку секунди па спуштете ги надоле. Оваа вежба повторувајте ја неколку пати. Вака ќе ги зајакнете вашите стомачни мускули.

 

1


Прочитај повеќе

Статијата е преземена од веб сајтот Гетлокал (www.getlokal.mk)

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Мажите едногласни: Вакви жени не привлекув...
Мажите се изјаснија: Овој тип женско тело најмногу нe привлекува
3
Запросување пред Воинот на коњ во Скопје
Уште еднаш на плоштадот во Скопје се случи запросување исто како на филмското платно
3
Ентони Хопкинс: Бидете блесави, бидете чудни
Нема ништо подобро од тоа кога легендарниот глумец ќе ви посака добар ден на овој начин
3
Фотографии од секси турчинот Бали Бег
Burak Ozcivit е името на глумецот кој го толкува Бали Бег во серијата Величествениот. Погледнете ги фотографиите на овој...
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?