|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Убави и оригинални идеи за велигденските јајца

Редакција Рингераја, 25.4.2016
Овој Велигден трансформирајте ги јајцата во вистински уметнички дела со овие оригинални идеи
Клучни зборови:

image
/11


 
Калиграфирани јајца

Изненадете го семејството и гостите на велигденската маса, со едно од овие убави калиграфски испишани јајца. Можете да изберете персонализирана порака за секој. Не грижете се ако немате добар ракопис, бидејќи оваа декорација се испишува на лушпата на јајцето со помош на трансферна хартија. Изберете соодветен фонт и испечатете ја саканата порака на листови, потоа пренесете на јајцето со помош на влажна крпа.

 

5

 

Јајца со монистра

Овие јајца се повеќе за декорација отколку за исхрана. И покрај тоа се интересен начин да се донесе разновидност во кошницата со јајца оваа година. Покрај монистра може да користите и брокат. Единствено што ви треба е протеин или лепак кој нема да дозволи на топчињата да паѓаат, и четка за цртање со која ќе го нанесете. Покријте ја целата површина на јајцето со лепак / протеини и валкајте го јајцето во монистата. Оставете да се исуши за неколку часа.

 


4


Украсување со лак


На принципот на популарната
техника - прелевање, за лакирање на ноктите, можете да ги декорирате и велигденските јајца. Потребен ви е лак со вашата омилена боја, сад со вода, и гумени ракавици. Пуштете во водата неколку капки од лакот. Потоа потопете го јајцето - лакот ќе се залепи на неговата површина. Извадете го јајцето и оставете го да се исуши (можете да направите импровизиран држач за секое јајце.

 

3

 

Црно-бели јајца

Белите јајца ќе се истакнат меѓу традиционално бојадисаните, ако ги декорирате со помош на обичен црн маркер на водена основа. Користете какви обрасци ќе ви паднат на ум. Можете да им дадете можност и на децата да се вклучат со свои идеи.

 

2Јајца со пердуви

Многу лесна идеја за декорација на велигденските јајца. Она што ви е потребно се декоративни пердуви кои лесно ќе најдете во продавниците, исто така ќе ви е потребна разбиена белка од јајце и четка за разнесување. Ставете ја белката на школка. Откако ќе се исуши повторете со уште еден слој од белката, за да ја зголемите цврстината. Избирајте помали пердуви и средно големи јајца, за да се добие спектакуларна декорација.

 

1

 

Природни кристали

Знаете ли дека винската киселина е природен замена на кристалите кои се продаваат во маркетите?

Единствено што треба да направите е да додадете винска киселина, која лесно може да биде отворена во аптеките, во тенџерето со веќе варени и извадени од топлина јајца. Оставете ги за 5-10 минути. Кога ги извадите, јајцата ќе се здобијат со нерамнини, подготвени за боење.

 


Седум причини зошто жените треба да пијат ...
Умереното пиење алкохол позитивно влијае на здравјето. Некои нови студии покажаа дека пивото, а посебно темното, благотв...
8
Динамични вежби за рамен стомак во домашни...
Рамен стомак во домашни услови? Звучи неверојатно, но не е толку тешко да се постигне како што навидум изгледа
3
Совети за здрава бременост
Побарајте што повеќе информации за прекрасните промени на вашето тело. Хранете се здраво и рамномерно...
3
Фотографии: Дома кај Шехерезад и Онур
Турските актери, нам познати како Шехерезад и Онур, ги отворија вратите на својот дом на Босфорот. Видете како изгледа н...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

najubavo masko ime
milijanastefan (16%)

filip (21%)

ivan (7%)

luka (30%)

josif (4%)

damjan (22%)


Број на сите гласови: 91

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!