|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Среќен 8-ми март на сите жени!

Редакција Рингераја, 7.3.2018
“Без жена почетокот на нашиот живот би бил без помош, средината без задоволство, а крајот без утеха”, рекол Бајрон.Среќен празник на сите жени!

image
/11


Драги мажи,ние жените сме ПЕРФЕКТНИ, затоа што не ЌЕЛАВИМЕ,

имаме ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ден,

можеме да облечиме СИНО и РОЗЕВО без проблем,

сигурни сме дека нашите деца се НАШИ,

имаме ПРВЕНСТВО во случај на бродолом,

не плаќаме сметки во ресторани,

ако сме изневерени ние сме ЖРТВИ,

ако изневериме вие сте РОГОНОСЦИ,

ние можеме да спиеме со другарка без да не осудат како ХОМЕСЕКСУАЛКИ...,

можеме да обрнеме внимание на ПОВЕЌЕ РАБОТИ во исто време,

жената на амбасадорот е АМБАСАДОРКА, а што е мажот на амбасадорката?

Жената на претседателот е ПРВА ДАМА, а што е мажот на претседателката?

И на крај ние сме способни да правиме се што мажите го прават и тоа на ШТИКЛИ!!!


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА СИТЕ ЖЕНИ

 

1

Што мислат жените кои користат парни генер...
Квалитетните апарати за домаќинство се основата на добра организација во домот. Помалку време, помалку нервоза, совршена...
3
Фото: Поканата за свадба на Северина и Иго...
Поканата е во облик на постер за филм наречен "Мојата српска венчавка". Погледнете на колку оригинален начин Север...
3
Среќна Нова 2018 година!
Новата Година е вистинско време да истражувате нови хоризонти, да остварувате нови соништа, да ја откриете силата и верб...
3
Есенска детска мода - почнуваме во училиште!
Инспирација за престојните есенски денови и почетокот на учебната година
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Влажни марамици
profesorica

Какви влажни марамици користите за вашето дете?Дали е битно да се скапи или сте пронашле некои поефтини што исто вршат работа?

Бекутан (70%)

Pampers (17%)

Babycare (6%)

Higi (0%)

Junior baby (7%)


Број на сите гласови: 84

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!