|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Роуз од "Титаник" бремена со трето!

Редакција Рингераја, 5.6.2013
Британската актерка Кејт Винслет, која ја имаше главната улога во филмот „Титаник“ е бремена по трет пат!

image
/11


 

 

Кејт Винслет веќе има две деца од претходните два брака: 12-годишната Миа со Џим Триплтон (за кого беше омажена од 1998 година до 2001 година) и 10-годишниот Џо со Сем Мендес (2001-2010).

- Кејт и Нед многу се среќни, бебето ќе биде родено кон крајот на годината, изјави агентот на актерката за списанието „Пипл“.

Кејт Винслет (37) се омажи во декембри за Нед Рокенрол, внук на британскиот милијардер Ричард Бренсон. Тој е роден како Нед Ејбел Смит, но го промени презимето во Рокенрол.

Британската актерка петпати е номинирана за Оскар, а наградата ја освои во 2009 година за главната улога во филмот „Читач“. Се прослави со улогата во „Титаник“ (1997) каде играше заедно со Леонардо Ди Каприо.

 

Меган Маркл е бремена
Принцот Хари и Војвотката од Сасекс, поранешната актерка Меган Маркл, објавија дека го очекуваат нивното прво дете
14
Сo Violeta од првиот ден
Поддршка на ЈЗУ Универзитетска Клиника за гинекологија и акушерство Скопје
10
Во чест на ангелите кои не успеале да се р...
Мојата драга и прекрасна пријателка Kathryn дојде кај мене со специјално барање за семеен портрет. Таа и нејзиниот сопру...
6
Табела на раст на плодот по недели
Колкава е должината и тежината на плодот во секоја од 40-те недели од бременоста? Проверете како плодот расте во мајчина...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Име за момче
lidijalidija

Кое име за момче најмногу ви се допаѓа?

Лазар (17%)

Константин (21%)

Стиберијан (6%)

Ненад (21%)

Кирил (31%)

Бастијан (4%)


Број на сите гласови: 299

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!