|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
После долгомесечната битка за живот почина бебето Најден потврди директорката на Детска клиника Аспазија Софијанова
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Најден во саботата во три часот ја изгубил битката со животот, како што објасни Софијанова - „почина поради тоа што му попушти срцето“. Најден беше пронајден во месец јануари годинава фрлен во тешка здравствена состојба во двор од скопското село Арачиново, бебето беше со отсечен јазик. Неговиот здравствен напредок беше будно следен од окото на јавноста и медиумите, а за неговата смрт надлежните молчеа три дена.

 

 

ПОЧИВАЈ ВО МИР МИЛО БЕБЕНЦЕ!

Редакција на Рингераја

 

 

Извор: ПлусИнфо

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Брутално искрен пост за жените кои не рабо...
Изморена од константното слушање на фразата "што правиш по цел ден?" блогерката Ryshell Castleberry реши да напише...
5
Имате немирно дете? Вие сте среќен родител!
Со вакви деца не е лесно, но треба да ве теши фактот дека ќе израснат во успешни и способни луѓе
4
Летниот распуст - важен период за неформал...
Загрижени сте дека вашето дете ќе ги заборави минатогодишните лекции за време на летниот распуст на сонцето? Опуштете се...
4
Идеи за велигденски декорации
Велигденските празници се одлична можност да се забавувате со Вашите најмали, а во исто време да ја развивате и нивната ...
4
Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?