|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

ЛОГОНА ОРГАНСКА нега за бебиња

Logona, 20.5.2014
Логона колекцијата за бебиња е произведена од вниматено одбрани природни органски состојки кои ја хранат и штитат чувствителната бебешка кожа

image
/11


 

Нежната кожа на вашето бебе е исклучително тенка и содржи многу малку заштитна маст. Просечно кожата на бебињата е пет пати потенка од кожата на возрасните. Заштитните функции на епидермот и киселиот површински слој почнуваат да се развиваат дури од четвртата година. Затоа кожата на вашето бебе е многу чувствителна и брзо реагира на надворешните временски услови, особено на промена на температурата, како и на несоодветното негување на кожата. Логона колекцијата за бебиња е произведена од вниматено одбрани природни органски состојки кои ја хранат и штитат чувствителната бебешка кожа.

Скапоцените екстракти од органски невен и органска камилица ја смируваат кожата, делуваат против воспаление и иритација на кожата, го намалуваат црвенилото, го спречуваат лупењето на кожата, ја регенерираат кожата, помагаат за побрзо заздравување на раните и во уништувањето на широк дијапазон на бактерии, вируси и габи.

Богатите растителни масла од органски бадем, јојоба и маслинка ја хидрираат, измазнуваат и хранат кожата.

 

За нега, заштита и чистење на бебешката кожа, коса и пеленска регија.  За ЗДРАВЈЕ на вашето бебе!

 

Хидратантна бебешка крема со невен

 

3

 

За заштита и нега на бебешка кожа

Оваа крема за лице и тело ја хидрира и штити нежната бебешка кожа. Благите растителните органски состојки помагаат во одржување на природниот баланс на кожата и го спречуваат сушењето на кожата. Скапоцените екстракти од органски невен и органска камилица ја смируваат кожата, делуваат против воспаление и иритација на кожата, го намалуваат црвенилото, го спречуваат лупењето на кожата, ја регенерираат кожата, помагаат за побрзо заздравување на раните и во уништувањето на широк дијапазон на бактерии, вируси и габи. Богатите  растителни масла од органски бадем, јојоба и маслинка ја хидрираат, измазнуваат и хранат кожата. Клинички е тестирана, без синтетички бои, мириси и конзерванси.

 

 

Други производи од ЛОГОНА колекцијата за бебиња:

 

Лосион за бебиња со невен

 

2

 

Шампон за бебиња со невен

 

2

 

Купка за бебиња со невен

 

4

 

Бебешко масло за тело со невен

 

2

 

ЛОГОНА гаранција за квалитет

  • Во согласност со строгите критеруими на BDIH за сертифицирана природна козметика
  • Без синтетички бои, мириси и конзерванси
  • Без парафински масла или било кои други суровини од нафтената индустрија
  • Made in Germany: развиена и произведена во Германија
  • Произведена од растителни масла и екстракти од ОРГАНСКО производство и саморастечки растенија со врвен квалитет
  • Развиена и произведена без тестирање на животни
  • Дерматолошки испитана 
  • Повеќето од производи се "vegan" (без суровини од животинско потекло), без глутен и без лактоза

 

Повеќе информации:

www.prirodnakozmetika.mk

ЈАСС дооел (Eксклузивен увозник и дистрибутер за Македонија)

tel: + 389 (0) 2 / 240 30 30, e-mail: info@prirodnakozmetika.mk

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Поддршка за мајките да ги дојат јавно свои...
Две третини од мајките би биле посамоуверени и би се чувствувале поудобно во врска со доењето на јавно место ако тоа се ...
5
Разговор со мајката на Дариа која ја побед...
Минатата недела протече прекрасна вест - Дариа го огласи ѕвончето на Детската клиника! Кон радоста која владее во нејзин...
5
Милена Станковска - Бирајте здрави произв...
Милена Станковска - Секогаш бирајте здрави и проверени производи за вашите најмили, особено во првата година од животот...
4
Повеќе комфорност, повеќе мајчино млеко
Кога млекото треба да се измолзува..
3
Анкета

koe ime e poubavo?
aleksandra90

Melani ili Marijana

melani (68%)

marijana (32%)


Број на сите гласови: 497

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!