|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Johnson`s Naturally Sensitive колекција

AWT International, 22.6.2023
Кога ќе се роди бебе, неговата кожа е многу нежна и чувствителна. Поминавме повеќе од 125 години усовршувајќи ги нашите формули, правејќи ги уште понежни, за целото семејство да ужива

image
/11


Направена од 99% природни состојки, нашата COSMOS ORGANIC сертифицирана и веганска формула* е збогатена со органска алое вера и шеа путер. Џонсон натуралс сензитив обезбедува заштита на кожата и ја прави интензивно хидрирана 24 часа, што им овозможува на малите бебиња да го започнат животот на природен начин, како што треба!

Тестиран од педијатри и дерматолози, нашиот  Johnson's Naturally Sensitive е хипоалергичен** и без мирис. Може да се користи од раѓање и е погоден за чувствителна кожа на телото и скалпот за да бидете сигурни дека избирате нежен производ За вашето бебе и семејство.

Направивме чекор напред во нашата посветеност за одржлив развој со воведување на амбалажа за рециклирање направена од 50% рециклирана пластика.

Нашиот природен  Johnson's Naturally Sensitive го носи потписот на COSMOS ORGANIC стандардот. Потписот на стандардот COSMOS е гаранција за потрошувачите дека се работи за органска и природна козметика на која можете да им верувате. Стандардот COSMOS ги дефинира критериумите што компаниите мора да ги исполнат за да ги уверат потрошувачите дека нивните производи се вистинска органска или природна козметика направена во согласност со највисоките можни практики за одржливост.

lotion

 

*Формулиран за да го минимизира ризикот од алергии

     Не содржи животински деривати

     Достапно во пакување од 395 ml

 

 99% од состојките се од природно потекло

         Ја заштитува и навлажнува кожата 24 часа.

         Со органска алое вера и шеа путер

         Погоден за чувствителна кожа. Од раѓање па наваму.

         Без мирис, Хипоалергично*

         Тестирано од педијатри и дерматолози

         Веганска формула 

         Има сертификат COSMOS ORGANIC

         Шише за рециклирање направено од 50% рециклирана пластика

         Произведено во постројка со неутрален CO2.

shampoo

 

bath wash

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

10 вкусни овошни кашички за бебе
Направете сами сладок оброк за своето бебе! Домашните кашички се повкусни, поздрави, поевтини. Еве неколку предлози...
4
Рецепти за први оброци на бебето
После 17-тата недела, односно после наполнети 4 месеци од животот, време е за воведување на нови намирници и дополнителн...
4
Изгореници од сонце
Иако лицата со светол тен најбрзо горат на сонце, затоа што не се во состојба да произведат поголема количина на заштите...
4
Компот – идеална замена за чај
Компотот претставува традиционален источно-европски безалкохолен чист џус, приготвен од овошје ставено во голема количин...
3
Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?