|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Како гледаат бебињата од првиот ден до 12 месеци

Редакција Рингераја, 20.1.2017
Фантастичен гиф кој покажува како гледаат бебињата од првиот ден до 12 месеци
Клучни зборови:

/11


 

Др. Romesh Angunawela го објасни развојот на гледањето на бебињата низ 12 месеци. Фантастично!

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што треба да знаете кога ќе дојдете дома с...
Кога ќе добиете нов член во семејството, сосема еочекувано да имате безброј прашања за тоа како е да себиде родител и ка...
5
Како навистина изгледа бебето по породување?
5 работи кои ќе ја изненадат секоја мама, од „чудните“ форми на главата до бојата на косата и кожата. Еве како навистина...
4
8 тајни што треба да ги знае секоја мама н...
Секоја нова мама сака да ги прави работите на „вистинскиот“ начин. Купуваме книги за родители, одиме на часови и слушаме...
4
Лекот Сумамед носи ризик од смрт
Студијата е спроведена ретроградно и не може да биде доказ за причинско – последични врски на лекот со компликации
4
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?