|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фокусирање на квалитет

Cryo Save, Bi-MEK, 30.5.2010
Cryo-Save гарантира највисок квалитет на услуга во поглед на транспорт, подготовка и сигурност на матични клетки од папочна врвца на Вашето дете.

image
/11


Може да бидете сигурни дека секој превземен чекор од наша страна се базира на најстроги научни и индустриски стандарди. Ние сме официјално акредитирани од холандското министерство за здраство, добросостојба и спорт како лиценцирана ткивна банка за владеење со материјалот по негово земање, обработка, презервација, чување, пакување и дистрибуција на матични клетки од папочна врвца. Нашата определба и тежнеење кон совршенство и научен развој, најдобро е илустрирана преку составот на нашиот научен одбор.

НАШАТА ЛАБОРАТОРИЈА 

ОБРАБОТКА И ЧУВАЊЕ 

Нашата главна постројка за обработка и чување е лоцирана во Мехелен, Белгија. Дополнително, ќе отвараме нови постројки во тек на 2009 година во Ниел, Белгија и Ахен, Германија.

Летото 2008 година нашата филијала Cryo-Save во Индија, која е во наша сопственост, отвори сопствена лабораторија и постројки за чување во Бангалор, Индија. Во рок од четири месеци, тие добија лиценца и можност да започнат со работа. Дополнително, ние имаме пристап до постројките на нашата филијала во Соединетите Арапски Емирати (Дубаи). Тие аплицираа за ААББ акредитација. Ние имаме ексклузивни договори со GMP акредитирани постројки за обработка во Манхајм, Германија.

Сите примероци се делат на два дела и секој од нив од безбедносни причини се чува на физички одделени локации.

 

Рингераја партнер за рубриката матични клетки е Би-МЕК, ексклузивен преставник на Cryo Save. Cryo-Save е водечка европска банка за матични клетки. Cryo-Save гарантира највисок квалитет на услуга во поглед на транспорт, подготовка и сигурност на матични клетки од папочна врвца на Вашето дете.

Со Cryo-Save имате можност да одберете помеѓу две различни услуги за зачувување на матичните клетки од Вашето дете:  

  1. CryoCord: чување на матични клетки само од крвта на папочната врвца
  2. CryoCord+: чување на матични клетки од крвта и од ѕидот на папочната врвца

Доколку сакате да знаете повеќе за криопрезервацијата на матичните клетки и Cryo-Save како Ваш потенцијален сервис провајдер, Ве молиме Вашите контакт информации, име, презиме, емаил и поштенска адреса да ни ги пратите на емаил mk@cryo-save.com или cryo-save@bimek.com.mk . Информативниот пакет ќе Ви биде доставен на посочената адреса.

Доклку сакате да прочитате повеќе за Cryo Save и Би-МЕК на интернет, тоа може да го направите на Рингераја, или на веб страницата на Би-МЕК и Cryo Save.
Секоја инфекција во бременоста е опасна!
Гинеколошките инфекции се најопасни во текот на бременоста, затоа понекогаш е неопходна и употреба на антибиотици. Терап...
5
10 најчесто поставувани прашања во бременоста
10-те најчести прашања од идните мајки
4
Трудници! Ова не смеете да јадете!
Прва лекција за сите трудници! Отпечатете го овој инфографик и прицврстете го со магнет на фрижидерот
4
Како витаминот Б6 влијае на утринските мач...
Утринските мачнини за време на бременоста и најчесто во нејзиниот почеток се еден од најголемите проблеми во овој период...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali za prv pat stanavte majka i toa na bliznaci?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!