|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Дечиња со посебни потреби станаа модели

Редакција Рингераја, 22.2.2018
Овие храбри дечиња топат со насмевката и со енергијата со која зрачат, а ваквите модни брендови заслужуваат титула. Секоја чест!
Клучни зборови:

image
/11


Модниот бренд „River Island“ постојано ја слави различноста и тоа е за секоја пофалба.

Во кампањи вклучува плус сајз модели, постари лица, а сега детската линија на оваа модна куќа ќе ја промовираат дечиња со посебни потреби.

Брендот ангажираше деца од Велика Британија на возраст од 3 до 10 години, меѓу кои некои страдаат од церебрална парализа и Даунов синдром.

Многу од нив минале низ тешки животни битки, но сепак не ја симнуваат насмевката од лицето.

Запознајте ги преслатките мали инспиративни модели:

1

2

3

4

5

6

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Како да одберете подарок за 8-ми март?
„На жените им е потребен само мал знак, наговестување, еден миг, невидлив детал, ситен повод, а потоа се' прават сами: с...
6
Детски ноемвриски супер викенди во Веро це...
Овој викенд, на 17-ти и 18- ти ноември, со почеток во 12 часот во Веро Центарот ќе продолжат „Детските ноемвриски супе...
5
Доцнење на првиот збор
Понекогаш може да се случи детето со полни две години да не зборува, или да зборува неколку лошо артикулирани зборови.
4
Детски сексуални игри
Многу честа игра на децата од предучилишна и рана училишна возраст е испитување на гениталиите на други деца. Ваквото од...
4
Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste ljubitel na cveke?

Da (83%)

Ne (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!