|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

„Патот до здрави заби“ - дружба во Веро Џамбо

Натусана, 20.3.2019
На 23 март во 12 часот Четко Четковски и Лакалут ве повикуваат на дружба во Веро Џамбо

image
/11


Родители и дечиња, главниот лик на кампањата „Патот до здрави заби“, Четко Четковски, ве повикува на гооолем настан на кој ќе се дружиме, забавуваме и другаруваме. Целта на настанот што ќе се одржи на 23 март во Веро Џамбо е низ игра и забава да ги едуцира посетителите за правилната нега на забите од најрана возраст. Четко подготви три игри преку кои ќе бидат претставени различни важни лекции што е неопходно да ги знаат сите оние што сакаат да имаат голема блескава насмевка како неговата.


Кампањата „Патот до здрави заби“ оваа година прославува значаен јубилеј – веќе петта година со ред, Четко Четковски, низ игра и забава ги едуцира дечињата за чекорите што треба да се следат за да имаат здрава насмевка. Првиот настан годинава ќе се одржи на 23.март во Веро Џамбо од 12 до 14 и 30 часот. На настанот ќе биде присутен Четко, кој ќе ги бодри присутните учесници во минувањето на игрите, а за сите што ќе земат учество тој подготви подароци од детската линија Лакалут.

На настанот, ќе биде присутен и детски стоматолог кој ќе дели бесплатни совети на дечињата и родителите.


Дојдете на дружба, едукација и подароци!

Кампањата „Патот до здрави заби“ е поддржана од страна на Натусана, главниот застапник на широка палета врвни производи со германски квалитет, меѓу кои е и детската линија Лакалут. Во оваа линија се наоѓаат производи за орална хигиена за деца на возраст 0-4, 4-8 и 8+ возраст. Преку кампањата, Натусана континуирано работи на едукација на родителите и децата за сите важни аспекти поврзани со оралната хигиена кај децата.


Рана дијагноза на деца со аутизам
ИЗРАБОТИЛ- МР. ЛОГОПЕД Светлана Трнинкова
103
Како се менува мажот кога ќе стане татко?
Мажите обично созреваат покрај саканите жени. Но, тие значително се менуваат кога семејството од двајца членови ќе се пр...
15
Кога ќе имам дете нема да му дозволам...!
Дали се сеќавате на речениците и ветувањата кои сте ги дале пред да станете мајка? Ве потсетуваме на некои од нив...
10
Четири најздрави намирници за децата
Исхраната во детството има долгорочно влијание на развојот на интелигенцијата, некои намирници помагаат кај подобрување ...
6


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ishrana za novorodencinja
tepasi

Koga da se vovede druga hrana vo ishranata na bebeto

3 meseci (10%)

6 meseci (90%)

9 meseci (0%)

12 meseci (0%)

18 meseci (0%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!