|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост II
16.2.2017 15:39:50   
kapina
Yupii cestitkii mila od se srce

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Знаци на бременост II
16.2.2017 16:04:19   
sneshko
Правев тест пред два дена и беше негативен ке почекам ако не дојде денеска утре ке направам пак user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Знаци на бременост II
16.2.2017 17:02:50   
Sunshine88
Фала капина user posted image , снешко ајде стискаме палци...Бебушко ќе си дојде кога најмалце очекуваш.

(Одговор на членот sneshko)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Знаци на бременост II
25.2.2017 10:25:50   
Милен4е
Здр дали ке можи некој да ми одговори
Ми доцни менструцијата последно имав на 15 јануари.
Не сум имала односи.
Поздрав

(Одговор на членот sale86)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Знаци на бременост II
25.2.2017 13:13:30   
Sunshine88
Оди на гинеколог и испитај хормони може и да не е нешто сериозно но нели рутинска контрола не е на одмет.

(Одговор на членот Милен4е)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Знаци на бременост II
6.4.2017 22:33:16   
Bapsy
Здраво драги Рингерајки :)
Често ве читам (секој месец пред да ми дојдеuser posted image )user posted image па конечно се решив да пишам.
Со мм се "обидуваме" повеќе од година дена, но најчесто мислам дека ја промашуваме овулацијата (ненамерно).
Овој месец се решивме сериозно да работиме на случајот без изговори, и веднаш штом календарски почнаа плодните денови се фативме со работа :) штом го видов исцедокот "белка од јајце", имавме односи последователно два дена, после тоа апстиниравме три дена (од оправдани причини) и на четвртиот ден осетив препознатлива болка во јајниците за овулација, и тогаш имавме односи... од утредента па наваму ме болат градите (не премногу) и чувствувам пецкање во јајниците и матката.... па сакам да ве прашам вас поискусните дали се сеќавате кога започнаа болките во градите и во матката?
Ве гушкам сите, и од сесрце ви посакувам што поскоро да си доживеете здрава бременост, па и јас со вас user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Знаци на бременост II
7.4.2017 17:24:17   
kapina
Bez test za bremenost nisto ne e sigurno napravi test za bremenost po zadocnuvanje na menstruacijata

(Одговор на членот Bapsy)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Знаци на бременост II
24.8.2017 2:36:58   
Love17
zdravo na site...sakam da ve prasam dali e mozno da sum bremena...so decko mi imavme odnosi edna nedela pred denot za dobivanje na menstruacija...dva dena pred denot za dobivanje imav bolki vo dolniot del od stomakot...eden den pred da dobijam imav kafeav iscedok...nardniot den dobiv no po dva dena mi prestana...inaku odnosot ni bese zastiten so kondom no toj svrsi vo mene...veli deka kondomot ne bil skinat no sepak me maci toa sto mi prestana posle dva dena

(Одговор на членот sale86)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Знаци на бременост II
24.8.2017 7:42:59   
kapina
Napravi si test za bremenost preku krv

(Одговор на членот Love17)
Непосредна врска до пораките: 359
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Оди на: