|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост II
11.11.2014 12:18:17   
Vljubena
Зошто вчера имав обилно а денес немам ништо, треба ли ова да ме загрижи? Прв пат ми се случува, затоа прашувам... user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Знаци на бременост II
11.11.2014 16:19:19   
scared RR
Ќе скренам најозбилно, не можам да ја дочекам сабота, малку ми фали да одам во аптека и да фрлам 200 денари за тест кој најверојатно нема да покаже точно user posted image Денеска градиве ме болат помалку, вчера ме болеа премногу а денес ептен малце, што може да значи тоа? На секоја болка во јајници се штрекнувам, на секој исцедок срцево ми прерипува и трчам во веце да видам да не сум добила user posted image
Сама сум дома, ама дури и комшиите што ги слушам ме нервираат, ептен сум нервозна, кажете чаре некое не се сакам ваква user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Знаци на бременост II
11.11.2014 16:21:19   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Ќе скренам најозбилно, не можам да ја дочекам сабота, малку ми фали да одам во аптека и да фрлам 200 денари за тест кој најверојатно нема да покаже точно user posted image Денеска градиве ме болат помалку, вчера ме болеа премногу а денес ептен малце, што може да значи тоа? На секоја болка во јајници се штрекнувам, на секој исцедок срцево ми прерипува и трчам во веце да видам да не сум добила user posted image
Сама сум дома, ама дури и комшиите што ги слушам ме нервираат, ептен сум нервозна, кажете чаре некое не се сакам ваква user posted image

a ti docni menstruacija???

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Знаци на бременост II
11.11.2014 16:25:22   
scared RR
Тоа е проблемот што не знам кога ќе добијам, од операцијата наваму ми се измести, прво ми дојде на 39 ден, потоа на 26 ден, а еве денес ми е 32 и уште нема, затоа си дадов фора до сабота да не правам тест ама не се издржува неизвесноста user posted image
Инаку мм не беше во земјава и првиот обид го имавме на 26.10 ако се зачнало тогаш не знам дали ќе се покаже user posted image

< Поракaта ја уредил scared -- 11.11.2014 16:26:58 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Знаци на бременост II
11.11.2014 16:36:27   
butterfly1
scared imaj vo predvid deka ne sekogas zacnuvanjeto se desava na samiot odnos moze ponekogas i posle 2-3 dena da se desi. Kako i da e ako e togas zacnato bi trebalo da pokaze so podobar test ( self clear moja preporaka) No, vie sigurno ne ste imale obidi samo na 26ti taka? Ako se desilo zacnuvanje ponataka mislam nema da pokaze.
Moj sovet ti e so ogled na toa deka si imala ciklus i na 39 den da pocekas uste edna nedela pa da pravis test. Znam tesko e i ne se izdrzuva, baska ako maz ti e ko mojov pa samo me tera sto pobrzo da napravam duri i test mi kupuva user posted image ama bar ke znaes deka testot e 100% posto tocen i nema sansi da e lazno negativen.
Pustam srekicka da ne ti dojde do togas i da si vidis user posted image ili user posted image
Te cekame so ubavi vesti user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Знаци на бременост II
11.11.2014 16:41:30   
scared RR
Фала Butterfly1 и јас истото го помислив наредна недела да правам тест за најсигурно, ама како ќе дочекам до тогаш не знам user posted image
А, за мм што да ти кажувам, само тоа ми го збори, уште викендов ме тераше да правам тест , среќа уште не дошол до тој степен да иде да ми купува тестови user posted image

(Одговор на членот butterfly1)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Знаци на бременост II
12.11.2014 20:21:02   
blond
Ako na 26ti bil posledniot rizicen odmos i se fatilo eventualno najdocna do 29ti, mozes da napravis test vo sabota, ama ako i podocna ste si terale so bracni obvrski, togas pocekaj si poveke. Ajde navivam za user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Знаци на бременост II
14.11.2014 18:13:33   
scared RR
Пак јас на досаѓање user posted image Може ли да има бременост и да боли стомакот како за добивање? Ајде поискусни рр што сте биле или сте труднички кажете user posted image Да не ми биде џабе купувањето на тест , финансииве ми се болна точка периодов секој денар буквално ми е битен user posted image и не ми се фрла пари за тест ако нема шанси да боли стомак при бременост. user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Знаци на бременост II
15.11.2014 12:13:52   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Пак јас на досаѓање user posted image Може ли да има бременост и да боли стомакот како за добивање? Ајде поискусни рр што сте биле или сте труднички кажете user posted image Да не ми биде џабе купувањето на тест , финансииве ми се болна точка периодов секој денар буквално ми е битен user posted image и не ми се фрла пари за тест ако нема шанси да боли стомак при бременост. user posted image

Mozno e. Ama mozno e i psihata da ti vlijae. AJ pocekaj si do ponedelnik, znam kako ti e, ama stom finansii ti se bitni, pocekaj si user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Знаци на бременост II
15.11.2014 13:17:11   
scared RR
Ништо добив, сега ќе се спремам за инсеминација бар ми олесна ова исчекување ме убиваше

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Знаци на бременост II
18.11.2014 22:36:40   
elenadavidov
Мамички, идни мајки имам едно прашање! Поминаа 14 дена од последниот пат кога водевме љубов. Сакам да направам тест бидејќи сите симптоми ги имам( или барем мислам така... Болки во градите, јајниците уште од наредниот ден, долниот дел на кичмата..) не знам дали да почекам или да направам тест! Треба да добијам на 26 ти месецов, ама неизвесноста ме убива! Купив тест ама не знам дали е право време! Ве замолувам за мислење од поискусните, бидејќи ова прв пат ми се случува!
Ви благодарам однапред

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Знаци на бременост II
18.11.2014 22:49:53   
Ki4iko
elenadavidov јас те советувам да си го направиш тестот од сопствено искуство.И за двете бремености знаев ,имав предчуство дека тоа е тоа 5 дена пред да добијам циклус и не погрешив, утре на прва утринска можеш да си провериш,за да не те копка, но имај на ум дека некогаш раните тестови даваат грешен резултат, т.е. ако е премногу рано и немаат поминато 12 дена од оплодувањето на јајце клетката , може да даде негативен резултат user posted image

(Одговор на членот elenadavidov)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Знаци на бременост II
19.11.2014 20:11:46   
elenadavidov
Ki4iko, ti blagodaram mnogu !!!!!! Jas mislam da go napravam testot, pa ke vidime rezultat :D
Ke go storam toa utre cim stanam, ako e negativen ke go povtoram za nekolku dena, sigurna sum deka ke mi kasni!!!!! Nekako sum ubedena deka sum bremena .... Sepak fala :D

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Знаци на бременост II
19.11.2014 20:28:53   
scared RR
Aко веќе правиш тест направи го Self Clear тој покажува и до 5 дена од зачнување, т.е по 8 дена од однос. Останатите треба да ти задоцни некој ден. Овој ти е најточен според мене. Среќно и извести не user posted image

(Одговор на членот elenadavidov)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Знаци на бременост II
20.11.2014 12:27:31   
elenadavidov
Dobiv! Izgleda znacite bile za dobivanje, no ne mi bese logicno bidejki tollku silni bolki vo gradite, jajnicite i kicmata nikogas ne sum imala ..
Vi blagodaram decki za sovetitie ....

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Знаци на бременост II
20.11.2014 16:53:30   
Ki4iko
еленадавидов,ајде наредниот пат чекаме убави вест од тебе ,само опуштеноuser posted image

(Одговор на членот elenadavidov)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Знаци на бременост II
20.11.2014 23:04:40   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenadavidov

Dobiv! Izgleda znacite bile za dobivanje, no ne mi bese logicno bidejki tollku silni bolki vo gradite, jajnicite i kicmata nikogas ne sum imala ..
Vi blagodaram decki za sovetitie ....


Ајде, нека биде следниот период, пишувај ниuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот elenadavidov)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Знаци на бременост II
22.11.2014 3:18:24   
Maj4e1
Zdravo na site jas sum nova na forumot bisakala da ve prasam kolku se golemi sansite da se zabremeni 1 den po zavrsuvanjeto na mestruacijata dokolku mm svrsi vo mene, se obiduvame veke 4 meseci ne sledejki plodni neplodni denovi, Koga treba da bide-ke bide, user posted image sega me interesira kolku se plodni denovite po menstruacija i dali grcevi vo stomakot i nonstop krkorenje na crevata i se vnatre se nekoi znaci na bremenost :) blagodaram user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Знаци на бременост II
22.11.2014 18:46:54   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maj4e1

Zdravo na site jas sum nova na forumot bisakala da ve prasam kolku se golemi sansite da se zabremeni 1 den po zavrsuvanjeto na mestruacijata dokolku mm svrsi vo mene, se obiduvame veke 4 meseci ne sledejki plodni neplodni denovi, Koga treba da bide-ke bide......


Maj4e1, добредојде на форумот, тука сме за муабет, мислење, совет. user posted image Убаво напиша во постот и најубаво така да продолжиш со позитивна мисла што ќе биде ќе биде. А за плодни неплодни зависи кога имаш овулација ако е порано може и одма после мензис, поззuser posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Maj4e1)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Знаци на бременост II
6.12.2014 22:07:14   
macika4
Zdravo na site nesto cudno mi se desava u posledno vreme od kako mi zavrsi menstruacijata na 21 noemvri odma posle toa osetiv kako mi se podigna matericata na nagore i pocna bolenje bidejki imam bolna ovulacija i si vikam mozno li e tolku rano da mi e ovulacijata i imav strasna naduenost sto me terase da povratam i od togas celo vreme nekoi macnini kako da ke dobijam duri i od son ke me razbudi macninata pa ke stanam u 4 sabajle i nema spienje i nastinka me fati so kivavici i pomina za eden den a mi e strav da kupam test mada sum nekako sigurna deka e toa toa ama pak mi e strav da ne se razocaram

_____________________________

обиди= 3 години, 4 инсеминации ,podneseni dokumenti za ivf,neobjasneta neplodnost

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Знаци на бременост II
7.12.2014 18:03:57   
LoveableMe RR
Мaцикa4, нaпрaви тест, нaчистo ќе си штo е. Сoбрaвте дoкументи зa втoр oбид?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот macika4)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Знаци на бременост II
7.12.2014 18:59:48   
macika4
Ne zasto kariotipot mi izleze na mene 14 hromazom deka ne bil nesto vo red i deka moite treba da proverat i oni isto da se vidi kaj e greskata drugite dokumenti se vo red ali rabotata e sto moite sega otidoa vo italija i podnesuvaat dokumenti za stalno i mora da se ceka i dali deka izleze toa so kariotipot taka i ne mislev pa sega ovaa nezznam sto da mislam a ic ne mi se pravi test poubavo ako bi pravela preku krv ovie ic ne se kako treba ali ke pocekam uste edna nedela nemoj da sum si umislila pa posle pogolemi nervozi user posted image

_____________________________

обиди= 3 години, 4 инсеминации ,podneseni dokumenti za ivf,neobjasneta neplodnost

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Знаци на бременост II
11.12.2014 18:40:06   
butterfly1
темава може не одговара за прашањево ама не знаев кај да го поставам. Требаше да добијам до 10ти ама не добив , е сега гледам матката ми е скрос доле можам да си ја видам , тоа значи дека ќе добијам ? Така како да ми стои дека негде имав прочитано кога матката може да се види и напипа настанува циклусот user posted image

(Одговор на членот macika4)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Знаци на бременост II
11.12.2014 20:11:24   
LoveableMe RR
buterfly1, почекај уште малце, па направи тест, те чекаме да ни јавишuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот butterfly1)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Знаци на бременост II
11.12.2014 21:59:02   
macika4
E stvarno bi sakala ako moze nekoj da mi objasni dali koga ke ste bremeni matericata se pomeruva nagore zs mene devojkata sto mi objasni za 14 hromozom ako ne e vo red deka predizvikuva spontani abortusi deka genot ne se svrzuva so mene i zatoa ne ni ostanuvam a mnogu pati do sega duri i me boli koga ke pocne da se pomeruva na negore duri nemozam ni da ja napipam izvinete taka ama nekogas ke proveram sto se slucuva i koga ke treba da dobijam ke si se vrati vo normala

_____________________________

обиди= 3 години, 4 инсеминации ,podneseni dokumenti za ivf,neobjasneta neplodnost

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?