|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  61 62 [63] 64 65   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ни беше муабетот?
23.1.2012 16:15:51   
kikicka
ех да столче секако и тоа кеим служи....инаку можеш и од оние гипсените рамки со отпечаток за раче и ноже и тоа е интересен поклон,исто можеш данадополниш со радосница и постелнина зависи колку сакаш да потрошиш...инаку на тач има мнг убави постелнини ептен ке ја искористи....за облека сите купуваме јас веке тонам од облека што носеа за роденденот па за повојница купишта имам ,здравје за 2 ако е девојче кога ке доаѓаат нема ништо да ми треба се имам хахаххахахах

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1551
   RE: Што ни беше муабетот?
23.1.2012 16:28:36   
Annet
ееее даа тоа многу е убаво отпечаток лелее и јас планирам да и купам на ива за успомен баш се потсетив сега,во енци менци го има

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1552
   RE: Што ни беше муабетот?
23.1.2012 20:52:27   
kikicka
Дали го видовте видеото на фемина жена како се пораѓа во кола? Мислам еее храбра жена смирена уффф

< Поракaта ја уредил kikicka -- 23.1.2012 20:54:10 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1553
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 8:52:52   
Tanjat7880
user posted image
B U D E N J E!!!Denes e den za RODITELSKAuser posted image vakva stanuvam po dva saata dremenje tamu,aj mozda denes ke bidat pokratki makite!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1554
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 8:57:43   
Viktori
Фала за кафето, си имам и реално едно до мене, еспресо во чаша од 300 мл. user posted image
И ние имаме родителска денес, ама не можам да се малтретирам, вчера го потпишав ливчето и толку од мене гледаат user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1555
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 9:39:39   
Calypso
Dobro utro od mene, eve francuski dorucek kako izvinuvanje sto me snema taka naglo vcera, ama snema internet i duri vecerta se sredi rabotata user posted image

user posted image

Kako ste mi denes?

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1556
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 11:23:18   
Annet
Dobro utro i od mene,posle dolgata neprespiena nok uste imam sila ;-)))))))))))))))))
malku ova vremeto me uspiva,vo Ve vrne dozd...za nikade e......

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1557
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 15:11:22   
AnnaMolly RR
Девојки, ајде да каснеме малку, јас мртва гладна сум.

user posted image

ајде и за вегетаријанците по нешто (читај за темјана user posted image )


user posted image

и секако, по една чашка винце.

user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 24.1.2012 15:12:04 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1558
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 15:13:01   
Maca25
леле ана моли колку вкусно!! ми се пријаде уште повеќе. Едвај чекам да одам дома и да си каснам нешто.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1559
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 15:15:10   
AnnaMolly RR
И мене многу ми се јаде, ќе си пукнам! Едвај чекам да одам дома, ќе пржиме компирчиња. Тие во последно време му се омилени на Филип и сам си бара „томпири“. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1560
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 15:25:38   
temjana
мфмфффф иако пред неполн час се најадов шпагети ова некако ич не би го одбилаuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1561
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 15:27:29   
arh_diz
Mmmmm przeni kompircinja nemam jadeno mozebi edna godina , dobro me potseti Anna Molly
Jas pravam proja za mene i M, denes sum nesto vredna user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1562
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 15:34:05   
Maca25
ние немаме ручек денесuser posted image ќе јадеме кој што најде (улови)

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1563
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 17:37:59   
Ikana
Jas denes nerven slom dobiv. user posted image
Bebcho ne se smiri ni 5 minuti. Zabi ne mozev da izmijam do 3 saat. Jadenje prv pat vo 4 i pol. Kafe mi e luksuz, sega go pijam prv pat vo denot. HA-OS! Haos.
Mene mi treba nesto jako, ili nekoj shpiritus ili nekoe apce kolku kujnska masauser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1564
   RE: Што ни беше муабетот?
24.1.2012 20:09:17   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Mmmmm przeni kompircinja nemam jadeno mozebi edna godina , dobro me potseti Anna Molly
Jas pravam proja za mene i M, denes sum nesto vredna user posted image



дај прати ми од пројата многу ја сакам леле а ич не ми текнува да направам ....мхмхмхм стиска муцки ми течат лиги

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1565
   RE: Што ни беше муабетот?
25.1.2012 0:25:04   
Џесика
И јас си вечерав проја, ама поише со сила од немајкаде user posted image Инаку да ви кажам пак ме дамлоса депресијата, многу неубави случки во периодов ми се испослучија, ама јака сум јас ќе издржам, и пак ќе речам „Ништо не смее да не изненади“

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1566
   RE: Што ни беше муабетот?
25.1.2012 9:03:16   
Tanjat7880
user posted image
Dobro utro devojcinja,eve me mene so kafe,kolace i se drugo,castam,vcera sum ja protrcala roditelskata za 40minuti shto e do sega rekord!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1567
   RE: Што ни беше муабетот?
25.1.2012 11:00:05   
kikicka
Добро утроо ние спиевме добри сме цело време брчи нешто Л и се зборува ама не се разбира. Џесика точно дека ништо несмее да не изненади барем во опва време на свашта ни почит ни култура ништо секој за свој Г*з си гледа ретко кој мисле на последици од нивниот акт али нема врска ние РР се трпиме јаки сме хахахх.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1568
   RE: Што ни беше муабетот?
25.1.2012 13:30:48   
Pepelaska *
user posted image


Јас пак частам мекици, вчера ни се породи една снаа на мм за прв братучед, роди две женски близначиња после 10 години чекање и борби, мно
гу сум среќна, вчера бевме сите во кафана на частење , таткото беше премногу среќен и радосен а кој не би бил.Двајцата се премногу добри и заслужуваат среќа. Повелете каснете.

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 25.1.2012 13:32:06 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1569
   RE: Што ни беше муабетот?
25.1.2012 14:20:01   
Ikana
Cestitki, da e zivo i zdravo bebuleto!!!
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1570
   RE: Што ни беше муабетот?
25.1.2012 14:25:48   
zapce
Нека е живо и здраво бебчето, ајде годината да ни биде плодна и сите што чекаат  да си ги видат двете црткиuser posted image user posted image и user posted image .
а благодариме за тиганиците, ке си каснеме.


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1571
   RE: Што ни беше муабетот?
25.1.2012 14:34:36   
zapce
Женски дали сте ги пракале вашите дечиња на гости кај баба или дедо со такси, моите родители живеат на пола час пешки одење, и вчера бидејки немаше кој да го однесе М, сопругот беше зафатен и го пуштив со такси, му платив на таксистот а моите го пречекаа, ама ме изеде грижата, илјада мисли ми се завртеа во главата, а такситото беше преку центарала викнато, значи преку компанија ама многу го мислев и додека не ми се јавија дека стасал мислам срцето ке ми прснеше.
А тој ме испрати ми кажа чао мамао, па дури и кажа желба кој сака да го пречека кај баба му, значи за 5 минути најмногу 7 се сатсува со кола ама за мене, беше вечност. Сакам да го научам да биде самостоен, и да оди и сам, ама пак мислата ме изеде, и мислам дека ке биде последен пат.user posted image


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 1572
   RE: Што ни беше муабетот?
25.1.2012 14:36:15   
penelope
neka e zivo i zdravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i zdr na site rr,i jas si cekam ovoj mesec user posted image  ama teskpo izgleda so  moite stresovi mn mi vlijaat vo zabremenuvanjeto.

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 1573
   RE: Што ни беше муабетот?
25.1.2012 22:45:50   
kikicka
user posted image user posted image Абе палешкааа палешкаа шо ми направи со оваа пораката за рак на дојка и со месеците ...таман напишав и сите мислеа дека стварно ке одам пошто очекуваат во секој момент да се иселам или на др место или пак назад во Хр user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelope)
Непосредна врска до пораките: 1574
   RE: Што ни беше муабетот?
25.1.2012 22:48:21   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: zapce

Женски дали сте ги пракале вашите дечиња на гости кај баба или дедо со такси, моите родители живеат на пола час пешки одење, и вчера бидејки немаше кој да го однесе М, сопругот беше зафатен и го пуштив со такси, му платив на таксистот а моите го пречекаа, ама ме изеде грижата, илјада мисли ми се завртеа во главата, а такситото беше преку центарала викнато, значи преку компанија ама многу го мислев и додека не ми се јавија дека стасал мислам срцето ке ми прснеше.
А тој ме испрати ми кажа чао мамао, па дури и кажа желба кој сака да го пречека кај баба му, значи за 5 минути најмногу 7 се сатсува со кола ама за мене, беше вечност. Сакам да го научам да биде самостоен, и да оди и сам, ама пак мислата ме изеде, и мислам дека ке биде последен пат.user posted image



епа др.пат и ти со него во такси и пак назад и нема да му а мислиш има време кога да биде самостоен децата сами си кажуваат.


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 1575
Страница:   <<   < Претходна страница  61 62 [63] 64 65   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  61 62 [63] 64 65   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?