|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  69 70 [71] 72 73   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 9:02:12   
Melanija RR
Незнаев јас сум скопјанка user posted image непрошетана
Ама таа реплика е легендарна,периодов активно пијам какао ради железото и се на оваа кичевска песна ме потсеќа user posted image
Убаво ми почна денот user posted image таман да бидеме спремни за невремето

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1751
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 9:05:52   
AneLav RR
Добро бе од кај ја ископавте песнава бе се згазив од смеењеuser posted image
Ај јас ве частам кафе за песнаваuser posted image user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1752
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 9:10:38   
Snowhite RR
Е баш сега јас можам комотно да речам Неќам кафе, пијана сум какао, ама пази со нагласок на првото а

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1753
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 9:11:54   
Палешка РР
user posted image user posted image user posted image

Што било интересно овде отсабалје user posted image

И јас сум за ка-каооо + бисквитата од кај АнеЛав user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 10.7.2013 9:12:42 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1754
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 9:13:40   
rina13
Кафево АнеЛав е несвес го земам и пијам на екс во еден здив.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1755
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 9:15:10   
mommy_angels RR
Добро утро женчиња,е денов што убаво ми почна,утринско гушкање со малечкото,мислев ми ги наполни батериите за цел ден,арно ама отидовме во драдинка и таму нели непозната учителка(годишни одмори), кога си викна да плаче,не правеше вака ни кога се адаптираше....е ме исцеди тотално,душата ме здоболи,на почетокот не плачев,ама денес user posted image .... и така си дојдов со кнедла во грло на работа ...... сонце мајкино user posted image .... земам од ова кафево...ми треба

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1756
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 9:47:19   
Mihaela 2010
Dobro utro i od mene
I kaj nas e ista pesna,vcera M doma mi kazuva kako ja karale,kako ja istepale vo gradinka bidejki nejzinata ucitelka ne e vekje nna rabota,mislev izmisluva ama denes mm prasal,protestirala,placela,sedela sama vo hodnik si ja barala ucitelkata..of of of
Tolku se privzrani decava ama sto da se pravi koga nema druga opcija

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 1757
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 9:55:48   
miana
Zdravo i od mene..Gledam deka site ja imame istava maka so gradinkata..I kaj nas ista pesna..Ucitelkata ni e na odmor a baska nivnata zanimalna se renovira,kreci,pa kerkami em vo druga grupa,druga ucitelka,pa i druga zanimalna..Place i mi vika- mamo,koga ke ni ja iskrecat zanimalnata? Koga ke se vrati Kate? Mene srce mi se kine user posted image Sreka sveki se nafati da ja zima pred spienje..Ke izdrzi uste nekoj den,pa od avgust ne ja nosam veke..Ke si odime na odmor pa ke se spremame za uciliste.
Sega sum ja aktivirala masinata za leb na majkami,pa da vidam kako ke ispadne lebot..Inaku dali znaete kakov e toj seker sto se zelira? Za da pravam pekmez vo masinava,mi treba seker sto se zelira...

< Поракaта ја уредил miana -- 10.7.2013 9:56:32 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1758
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 10:01:57   
JovanaJ
Dobro utro i od mene!
hehe, nasite ucitelki se mnogu nervozni bidejki ocekuvaa deka malku deca ka odat vo gradinka od Juni. No za zal (nivna) grupata e recisi polna, pa oni frcat i se lutat duri i malku nekorektno se odnesuvaat...ama bas mi e gajle ke izdrzime uste ovoj mesec. user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1759
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 10:12:24   
vezilka RR
Море. море овде еден тон какао се испило од сабајле, и тоа со песна, хе, хе. Ајде добро утро жени, да не бидете тмурни како денов.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 1760
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 10:44:37   
Bethany
Жени милииии, добро утро-добар ден!
Еве ме и мене, вчера стигнавме, па да ве поздравам, после ќе ве послужам со нешто user posted image

Што убаво тука, расположени отсабајле user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1761
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 10:46:36   
miana
Добре ни дојде Бетани...Како си помина? Како времето? Ете тука е ужас времето,ама расположението е на нивоууу user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1762
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 10:51:55   
Палешка РР
Бетани добре дојде. Ни недостасуваше user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1763
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 10:53:26   
sandriana RR
Добар ден жени user posted image
Бетаниииии user posted image Чекаме впечатоци да ни раскажеш user posted image
Морам да трчам до социјално, ваљда нема да ми заврне...
Се читаме подоцна

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1764
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 10:55:48   
Bethany
Фала за добредојде user posted image

Како може да се помине на море, ах тоа моренцееее, колку ми недостасува веќе user posted image
Временце совршено, имаше на неколку пати облаци, ама пријатно беше во секој случај.
Вода убава, чиста, топла, најубава!

А тука ми рекоа дека времето беше овакво облачно се време, ама што вика Миана битно расположение е на нивоу user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1765
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 10:59:41   
Mihaela 2010
Ooo nekoj se vratil od odmooooorrr.ajde dobro dojde
i pocni so raskazuvanje,vo uvo sme pretvoreniuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1766
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 11:27:01   
AneLav RR
На здравје одмор Бетани. Сигурно си полна со елан за муабетење со нас, ајде кажувај кај беше и како ис помина...user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1767
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 11:32:49   
miana
Moze i nekoja slika da stavis da vidime kako bilo user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1768
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 14:43:05   
Melanija RR
Bethany RR добре дојде на здравје одмор user posted image ни фалеше user posted image

Какаото ни слегна сега ми треба некое фрапеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1769
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 14:49:52   
Bethany
Фала Меланија user posted image
Ево едно фрапе за тебе, инаку и времето ти е погодено ко за тебе, да не се мачиш по жештините трудна user posted image

user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1770
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 14:52:40   
Melanija RR
Bethany RR времево ептен ми е во прилог user posted image а фрапето со поглед е за чиста 10ка user posted image фала

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1771
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 15:23:33   
elenak
Добар ден жени, е такви ве сакам бе, расположени user posted image
Добредојде Бетани, видов некое сликиче на фејсбук ама ќе им се навратам после пак, брзав рингерајки да ги посетам. Баш ме интересира како е Неа Флогита како место, никогаш не сум била. Ајде кога ќе се распакуваш и средиш почасти не со импресии.
Инаку нас ни е сончево цел ден, си шетавме со цуца, си бевме на гости кај една другарка, се изнаиграа со нејзината цуца и сега кома е, спие. А кога ќе стане имаме нов план за шетањеuser posted image Имајте убав ден сите, гушкиииuser posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1772
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 21:19:55   
vezilka RR
Добра вечер добри жени. Како сте ми? Ние имавме гости и децава се изнатрчаа во двор, башка се што беше паднато од овошките, исфрлија, хе, хбе, ни го исчистија дворот. Се понудија и да го повада user posted image Сега реди сложувалки. Бетани ни недостигаше, добро ни дојде, одморена, освежена.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1773
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
10.7.2013 21:51:32   
Bethany
Одморена, освежена, ами како user posted image

Еленак, пишав нешто и во оваа тема тука па погледни, ако нешто специфично те занима, прашај. user posted image
Се на се, задоволни сме од местенцево, рај е! Право туристичко местенце. Има и за млади и за стари.
Се состои од стар и нов дел, стар е поубав, со прекрасни башти, зеленила, ама и пожив. Затоа ние на плажа одевме во новиот дел каде е потивко, поубаво за нас со мало дете. Освен сабота и недела каде е преполно бидејќи доаѓаат Солуњани (Неа Флогита им дојде најблиску, па на викенд).

Единствено нешто што многу ме нервираше е ова проклета алергија која ја држев под контрола, ама последниот ден, веќе имав тен, па си помислив само да се намачкам со спреј-уље без фактор и си се зезнав за сите пари, па еве ме сега куцкам и се чешкам. Ама добро е барем беше последниот ден. user posted image
Меланија, и тебе те прочитав за чешањето, ако најдеш лек кажувај, јас се одерав живата user posted image






_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1774
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 8:51:12   
Mihaela 2010
Lelee spanki kaj steeeee
Ajde da se ozvezite brgu stanuvajteeee
user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1775
Страница:   <<   < Претходна страница  69 70 [71] 72 73   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  69 70 [71] 72 73   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?