|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  70 71 [72] 73 74   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 8:56:17   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Lelee spanki kaj steeeee
Ajde da se ozvezite brgu stanuvajteeee
user posted image




Добро утрооооо user posted image
Леле што е оваа убавина, не знам откај да почнам, однадвор или одвнатре user posted image

Фала Михаела user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 11.7.2013 8:57:06 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1776
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 9:01:49   
Yummy Mammy
Dobro utro!
Eve da se prijavam i jas i da ve pozdravam od prv den vo kancelarija. Se vrativme od "odmor" i uste pred da se vratime pocnavme da pravime planovi kade i koga ke odime na vikend vistinski odmor bez deca user posted image Da se odmorime malku od odmorot user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1777
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 9:15:12   
rina13
Како поминавте Јами Мами наполнивте батерии?
Михаела ја зимам без размислување од твојава понуда.Сега кафе некој турско да свари мн кеиф ќе ми се направи.user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1778
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 9:20:48   
Палешка РР
user posted image

Еве едно асли турско кафе за сите љубители user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 1779
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 9:23:53   
miana
Кај си ма Јами Мами? Многу брзо некако ви помина одморот user posted image Како поминавте? Како времето? АЈде пиши како беше со двеве дечиња? АЈде сакам да знам што ме чека... user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил miana -- 11.7.2013 9:35:50 >

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 1780
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 9:29:50   
Snowhite RR
Добре ни дојде Бетани, сигурно убаво си поминавте, чекаме повеќе детали

Инаку јас дефинитивно почнав да се ветреам, пред два месеци имав закажно фризер, заборавив да отидам, вчера имав закажжно депилација и повторно заборавив. Среќа за децава не заборавам кога треба да ги носам на вакцини, ортопед и слично, ооо и на ортопед заборавив овој месец да закажам, леле давајте билобилuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1781
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 9:42:43   
Snow Queen
Сакам јавно на сите рингерајки и модераторскиот тим да им се извинам што отворив неколку дупли теми, ама тоа беше од техничка грешка. Ми било подесено само последните 90дена да ми покажува теми. Јас за таа опција не знаев. Меланија РР ме просветли и благодарам многуuser posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1782
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 9:59:17   
sandriana RR
Добар ден и убав ден на сите user posted image
user posted image
Еве една здрава ужинка од мене, за енергија за денов user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 1783
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 10:44:55   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Сакам јавно на сите рингерајки и модераторскиот тим да им се извинам што отворив неколку дупли теми, ама тоа беше од техничка грешка. Ми било подесено само последните 90дена да ми покажува теми. Јас за таа опција не знаев. Меланија РР ме просветли и благодарам многуuser posted image


Хе, хе немај гајле..па затоа сме ние тука. Е сега смисли некоја нова што ја нема и отварај user posted image user posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 1784
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 10:48:40   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dobro utro!
Eve da se prijavam i jas i da ve pozdravam od prv den vo kancelarija. Se vrativme od "odmor" i uste pred da se vratime pocnavme da pravime planovi kade i koga ke odime na vikend vistinski odmor bez deca user posted image Da se odmorime malku od odmorot user posted image user posted image user posted image



Добредојде назад, хе, хе. Ептен добро размислувате да ви кажам. И така да си напраите. Смисливте веќе каде? Некаде кајшто нема жив чоек user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1785
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 10:51:37   
vezilka RR
Ајде да се освежиме малку..

user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1786
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 10:55:52   
Yummy Mammy
@Miana: sto brzo, 10 dena, i plus 2 po doma... tolku e za ovoj pat... ako dozvoluva sostojbata uste edenas na kraj na avgust ke otideme, ama otom potom. Inace super si pominavme zatoa sto imavme drustvo, edno devojce na S od gradinka sto mnogu ubavo si igraat, pa jas bev relaksirana da ne moram da se banjam so nea i da pravam kolaci vo pesok. user posted image

@Vezilka: planot e veke napraven uste pred da se vratime vo Sk user posted image samo uste da go usoglasime so rabota i pari user posted image Sakame u Sani da ideme sami, zasto za so deca uzasno mnogu ne kosta (moras da zemes apartman ili pogolema soba, a za sami mozeme i u najmalata zasto realno samo krevet i tus ni treba). Videkemo... :)

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1787
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:06:20   
Gardenia
Кај сте бе женскиuser posted image ,ве читам ама се нешто имам обврски на работа и неможам да ви пишам.Бетани наздравје одморот,и јас едвај чекам уште десет дена па да ја киднам малку да поуживам,ќе одиме во Хрватска,ај па здравје боже може ќе ви се вратам со некое хрватче user posted image user posted image .
Ве user posted image сите и ви посакувам убав ден user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1788
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:09:08   
Mihaela 2010
ај па здравје боже може ќе ви се вратам со некое хрватче .


Ehe Gardenia nemoj da e hrvatce,pa da ima tepacki sega vaka taze nevesta...neka bide makedonce zacnato vo Hrvatskauser posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 1789
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:14:45   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


a za sami mozeme i u najmalata zasto realno samo krevet i tus ni treba). Videkemo... :)


user posted image user posted image user posted image Е така де, се разбираме user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1790
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:31:30   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

ај па здравје боже може ќе ви се вратам со некое хрватче .


Ehe Gardenia nemoj da e hrvatce,pa da ima tepacki sega vaka taze nevesta...neka bide makedonce zacnato vo Hrvatskauser posted image

user posted image user posted image ,се разбирамеuser posted image ,таман работа да е другото user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1791
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:43:53   
miana
Ух како ми се спие..Вие жени како сте ? Каде е кафренцето? Јас сум запнала со зелениов чај,па после ми се спие..Па ке ми се спие кога кафе не ми текнува да си сварам..Бај д веј,што има ново старо? Јами Мами,исончана ли си ?

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 1792
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:44:09   
AneLav RR
Кај сте бе женички ја еве малку во фрка. Божем не чекаме именден за синко од оваа година ама ми се најавија некои луѓе па морам нешто да си потспремам. Дај бе кажете некола лесна салатичка ,јас планирав француската да ја правам така таа ми е поосвежителна.


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 1793
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:51:57   
miana
epa taa ti e lesna a baska sega imas i krastavici kolku sakas..Ima tema - meze za gosti,otvori preku search,ke si najdes idei...
Taa salata i onaa so makaronki i tuna ,mozes i cezar salatata - so marula,domat,pilesko meso,kubeti,parmezan,majonez i kecap i maslo i sol..Ako sakas detalno ke ti opisam kako se pravi...

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1794
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:54:11   
Yummy Mammy
Hahahahhaa, jas mnogu fakam boja, mm mi vika deka imam nesto cigansko vo mene user posted image
Non stop bev pod senka i so pokrieno mese, i nemam bas morska boja, ama se gleda deka sum bila na "odmor".
Vie koga idete?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1795
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:56:16   
Yummy Mammy
Btw, prasav vo "Kade da najdam", ve molam kazete mi nekoja dobra mobilara vo Sk kaj sto prodavaat novi telefoni (ne polovni). Imavme mala nezgoda pa sega na se drugo uste toa treba da kupuvam

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1796
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:58:46   
Bethany
Ооо Јами Мами, ти и јас ко договорени, во исто време одиме и се враќаме. Ај наздравје одморот, па да одите пак user posted image

И за мене нешто освежително ако може, еве од на Везилка ќе се почастам. Бев надвор со син ми, во прошетка, јас не знам како е кај вас и вашите деца, ама јас се многу изморувам со него, а не дека трчам нешто по него, туку чини ми се од зборење и натегање. Се да се фатило, се да се пипнало, секаде да се застанало.......уф! сега доаѓам при себе user posted image
Немам енергија ама ич, дали оти е пред добивањето, или годините, нешто е user posted image

Убав ден на сите user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1797
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 11:59:23   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Hahahahhaa, jas mnogu fakam boja, mm mi vika deka imam nesto cigansko vo mene user posted image
Non stop bev pod senka i so pokrieno mese, i nemam bas morska boja, ama se gleda deka sum bila na "odmor".
Vie koga idete?

Nie najverojatno ideme na 8 mi avgtust ( taka ni e planot ) pa ke sedime do 25 ti ,ako e se vo red user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1798
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 14:16:15   
Felly RR
Јас па тотално спротивно, Јами Мами. Еве веќе пет дена сме тука и на мене ич не се познава дека сум била на плажа. Вчера си купив и друго масло за потемнување - па се надевам барем наредниве пет дена малку да фатам боичка user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1799
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 14:43:06   
Mihaela 2010
Mnogu mi e tapa denov...nikako da projde.aiiiii od dosada zemav da citam edna kniga:Koj kje place koga kje te nema...ke pisam imresii,vaka do sega mi e ok..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1800
Страница:   <<   < Претходна страница  70 71 [72] 73 74   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  70 71 [72] 73 74   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?