|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  71 72 [73] 74 75   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 14:49:19   
Snow Queen
Гледам во соодветната тема никој не ми одговара, па ај овде да си прашам....
Девојки можно ли е во 14+1 да се почувствува?Вчера сабајлето и завчера вечерта, на истото место како стврднување на топче-меурче и да пукна балонче ете толку така нешто почувствував на две секунди..Си велам нема шанси, психа и желба ме мава во глава.
Ама еве сабајлево па исто осетивuser posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1801
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 14:49:55   
miana
Ееееј кути и мене ми е тапа....user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1802
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 15:51:02   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Гледам во соодветната тема никој не ми одговара, па ај овде да си прашам....
Девојки можно ли е во 14+1 да се почувствува?Вчера сабајлето и завчера вечерта, на истото место како стврднување на топче-меурче и да пукна балонче ете толку така нешто почувствував на две секунди..Си велам нема шанси, психа и желба ме мава во глава.
Ама еве сабајлево па исто осетивuser posted image


Мислам дека не е можно, тоа од што сакаш така ти се причинува user posted image
Некаде 19+ се чувствуваат први движења, а кај прворотка и подоцна.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 1803
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 17:40:36   
anaana
jas eve me da se prijavam po nekoe vreme zabushavanje. ama ne e do mene :(
work work and only work :(
eve inace uste sum na rabota i ne znam bas dali ke si odam za skoro vreme...
veke treta nedela pred 19h ne sum otishla doma...
aman neka pomine mesecov i ovaa guzvava na rabota

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1804
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 17:51:25   
Bethany
Анаана, вредна си ти! Ајде ево едно освежување, добро ќе ти дојде!
Па што поскоро да се намали гужвата, да здивнеш малку. user posted image
user posted image



_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 1805
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 18:47:46   
Snowhite RR
Ауу Бетани какво е ова мх мх
ама јас пак какао си варам, пошто цел ден никој кафе не ми свари, ама вака многу шеќер се троши бе..user posted image
Фели а ти да земеш таму да се сончаш, наместо на компјутер а? Тука сме ние не одиме никаде, ама деновите на море ќе ти побегнат за миг. Ајде фати боја и за нас

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1806
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 20:58:02   
Палешка РР
Како така никој не ти сварил кафе Сноу, еве јас те честам

user posted image

Тебе не смее кофеинот да ти падни две мали деца имаш и дење и ноќе нема спиење user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1807
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 21:54:33   
Melanija RR
Палешка РР макијатото е супер сакам и јас user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1808
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 22:05:40   
Палешка РР
Еве за тебе трудничке, со повеќе млеко user posted image

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1809
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 22:13:53   
Melanija RR
Леле па ова е уште поубаво ммммuser posted image убавини фала ти Палешка РР

Еве од мене музиче за вечерnа релаксација ус кафица
Alessandro Safina - Luna

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1810
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
11.7.2013 22:24:15   
Snowhite RR
Е Палешка фала ти на макијатото, ете некој се сети и на мене



_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1811
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.7.2013 8:43:17   
Malecka23
Dobro utro zenski kako ste?jas sum za nigde me fati stomacen virus tri dena nikako ne.mozam da se opravam.haha dodeka da doznaam deka e virus od.pamet se izvadiv mislev deka sum trudna haa simptomite isti.vcera bev kaj nadica me vide iznasmeavme za pomislata i konecno suk mirna se e ok so.matkata i jajnicite

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1812
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.7.2013 9:33:07   
mommy_angels RR
Добро утро и од мене,УЖАСНА забоболка цела ноќ, а дете мило изгледа го мачат запчиња па сто пати се разбуди со плач,и конечно се смирив со еден куп аналетици,така да сега ми е страв и кафе да ставам во уста .... е полудев ноќеска ... user posted image user posted image user posted image user posted image
... а да и сами дома,маж ми на пат user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 1813
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.7.2013 9:45:21   
Yummy Mammy
Dobro utro i od mene!
Jas se uste se macam da si najdam nov tel. Ustvari ne znam dali vi kazav....

Neli bevme na odmor, i uste prviot den site telefoni i aparati ni padnaa vo bazen, ne prasuvajte kako, long story short - mi treba nov telefon. Momoentalno se macam so eden star, onakov najobicen, so dugminja, pregrejuva za 30 sek na uvo... Go baram SONY XPERIA L, nov, ne poloven. Dali znaete kade mozam da go najdam? Da raboti na Vip, posto salonivi go prodavaat ama zaklucen, da moze da raboti samo so nivna kartica (a Vip go nema bas toj).

user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 1814
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.7.2013 9:53:01   
Mihaela 2010
Ajde petok e denes spasovdenuser posted image
Od koga znam za sebe ovoj den go obozavamuser posted image

Ajde povelete nesto od mene
user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1815
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.7.2013 9:57:51   
miana
Dobro utro i od mene devojki... Kako ste ? Denes i mene mi e spasovden user posted image
Uh kolku go sakam petok user posted image
Vi posakuvam ubav den na site user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1816
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.7.2013 12:02:44   
Snow Queen
Ноќеска ама ич ич не се наспав...станав претепана, а цела ноќ се превртував од што не можев да спијам,....еден дел десниот од стомакот ми се правеше како камен тврд. Сте имале вакво искуство?


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 1817
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.7.2013 12:55:05   
Еки82
Што е со вечерва вознемирувачка, јас претепана легнав мислев ќе се наспијам асално, сонував ужасен сон кој толку ме вознемири што морав да станам, да се расонам за да заборавам на сонот плашејќи се дека ако одма заспијам пак ќе го сонувам истото. Ај се надевам денов ќе биде добар да се поништат мислите user posted image

_____________________________

If you can dream it you can do it. Always remember that it all started with a dream and a mouse! Walt Disney

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 1818
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.7.2013 13:21:44   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Go baram SONY XPERIA L, nov, ne poloven. Dali znaete kade mozam da go najdam? Da raboti na Vip, posto salonivi go prodavaat ama zaklucen, da moze da raboti samo so nivna kartica (a Vip go nema bas toj).

user posted image


Јами Мами, кога јас барав телефон, гледав и на пазар3 и таму доста се рекламираа Мобил Шоп, укуцај на фб, така кирилично и ќе ти излезе, имаат голем избор на нови и половни телефони. И претпоставувам нови работат со сите картички.

Инаку, женски добар ден и од мене. Конечно седнав да ве ѕирнам, првин ми нешто снемуваа интернет, па додека дојде, па надвор со синко во прошетка, сега накратко да се јавам, па ручек да правам... Уф, нешто слабо сум изорганизирана од сабајле, за се нешто време не стига.
А синоќе бев пак со другарка ми, излеговме на пијачка и муабет и супер ми дојде.

Ајде убаво денче на сите user posted image А ево едно послужење, да не биде со празни раце доаѓам.
Пред циклус сум, и цеееел ден ќе можам да јадам само благо user posted image
user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1819
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.7.2013 14:06:12   
miana
Абе жени денес нешто тивки сте ми .... Што има интересно кажете?

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1820
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
12.7.2013 14:48:50   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Фели а ти да земеш таму да се сончаш, наместо на компјутер а? Тука сме ние не одиме никаде, ама деновите на море ќе ти побегнат за миг. Ајде фати боја и за нас


Ох, ма Сноу ова ми е време кога сите спијат, па си барам и јас друштво. ВО три саат па и не се седи на плажа. Туку добро што носам лаптоп - па си наоѓам друштво на интернет, инаку ќе требаше да барам на друго место. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1821
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
13.7.2013 8:34:14   
mommy_angels RR
добро утро женички,нешто мрзливо од сабајле,никој нема....јас го стартував денот,истерав дел од смената,ајде и вас да ве расонам
user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1822
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
13.7.2013 9:07:43   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Go baram SONY XPERIA L, nov, ne poloven. Dali znaete kade mozam da go najdam? Da raboti na Vip, posto salonivi go prodavaat ama zaklucen, da moze da raboti samo so nivna kartica (a Vip go nema bas toj).

user posted image


Јами Мами, кога јас барав телефон, гледав и на пазар3 и таму доста се рекламираа Мобил Шоп, укуцај на фб, така кирилично и ќе ти излезе, имаат голем избор на нови и половни телефони. И претпоставувам нови работат со сите картички.


Fala ti zenska, jas se snajdov vcera, si go kupiv vo One i sega imam pripejd brojce so impulsi za prodavanje, ako saka nekoj :)))
inace poznati mi se mobilarive ama problemot bese sto ovoj tel e mnogu nov i nikade go nema, samo vo tmobile i one, a ovie vo tmobile go prodavaat samo za nivna kartica. Nema veze, se podnoviv prinudno, i super mi e user posted image

Seriozno, prodavam pripejd kartica na One, neotvorena. Vo momentov ima 100 den razgovor i vo narednite 24 meseci, sekoj mesec po 200 den se dobivaat gratis, bez nikakvi uslovi i obvrski. Samo dodavate pripejd impulsi ako vi se potrebni poveke od toa.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1823
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
13.7.2013 9:29:26   
Bethany
Mommy_angels ме привлече со крофните user posted image
Навистина луѓе, се здебелив на одморот, само јади, јади, спиј, јади, спиј user posted image
А и сега пред циклусот само на благо мислам и само благо јадам user posted image
Ќе морам пак да се ставам малку во ред, па и вежбањето запоставив... ај да помине лето барем што се однесува до вежбањето, а јадењето мора под рестрикција.

Оф, а заборавив да кажам добро утро! user posted image

Јами Мами, ај честито нов телефон и да те служи добро!
Јас додека бев на одмор, одеднаш не сакаше да ми се вклучи телефонот, а нов е речиси неколку месеци, ми беше криво.
Не падна во базен како твојот user posted image , ама закачи вирусот. А беше под гаранција и си викам ако го однесам во Вип нема три месеци да ми го вратат, па однесов на приватна поправка и среќа беше само вирус. Ех колку се израдував што не беше расипан user posted image

Имајте убав ден сите.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 1824
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
13.7.2013 11:02:40   
mommy_angels RR
оваа теткава со" испрскај го спрејот поблагодарна не може да ми биде",ќе треба да ме почасти со нешто ,толку внимание немам посветено на моите нозе во сите мои 30 години,колку на нејзините во последните неколку дена user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1825
Страница:   <<   < Претходна страница  71 72 [73] 74 75   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  71 72 [73] 74 75   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?