|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 40 41 [42]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спонтан абортус
26.3.2017 13:25:52   
kapina
Jas nemav antitela tuku mutacija na faktor v heterozigot na transfuzioligija i kaj mene se bese vo red megutoa na imunologija ne 4 mutacii se malku da se kaze oti nemas vrodena trombofilija pogotovo ako imas nekoj bolen od tromboza vo tvojata familija

(Одговор на членот juve10)
Непосредна врска до пораките: 1026
   RE: Спонтан абортус
29.3.2017 22:52:39   
juve10

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Jas nemav antitela tuku mutacija na faktor v heterozigot na transfuzioligija i kaj mene se bese vo red megutoa na imunologija ne 4 mutacii se malku da se kaze oti nemas vrodena trombofilija pogotovo ako imas nekoj bolen od tromboza vo tvojata familija



Kapina, kolku sto znam vo mojata familija nema nikoj bolen od tromboza, ispituvanjata sto gi napraviv na transfuziologija se vo red osven prisustvio na antinuklearni antitela. Sledno mi e na imunologija da napravam dopolnitelni ispituvanja, megutoa me nervira toa sto doktorive mi krevaat ramenja i nikoj ne mi kazuva kakva terapija se prima za cistenje od antitelata ?!?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1027
   RE: Спонтан абортус
30.3.2017 12:07:09   
kapina
Ti rekov jas odi na imunologija tamu ke ti ispitaat se tamu ispituvaat 17 geni na trombofilija a na transfuziologija samo 4

(Одговор на членот juve10)
Непосредна врска до пораките: 1028
   RE: Спонтан абортус
31.3.2017 22:21:46   
juve10

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Ti rekov jas odi na imunologija tamu ke ti ispitaat se tamu ispituvaat 17 geni na trombofilija a na transfuziologija samo 4



Si zemav upat za 09 april kaj dr.Dejan Trajkov, da ispitam se sto bi prestavuvalo pricina za trite posledovatelni abortusi, da se otkrie ako moze istata. Ti blagodaram vo sekoj slucaj za sovetot.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1029
   RE: Спонтан абортус
1.4.2017 14:59:53   
kapina
Jas na 11 april ke odam kaj dr trajkov ke nosam rez od homocistein a vtornik ke odam kaj dr trajkovski vo new born

(Одговор на членот juve10)
Непосредна врска до пораките: 1030
   RE: Спонтан абортус
1.4.2017 15:16:06   
juve10
Kapina , Sto e toa homocistein ?
Dali si zadovolna od dr.Trajkov na Imunologija ?
Inaku dr.Trajkovski me vodese dur bev bremena, a skrininzite gi pravev kaj dr.Dimcev vo Sistina, megutoa ocigledno kaj site doktori ima vina sto nikoj ne insistirase na zacesteno sledenje na mojata bremensot so ogled na toa sto bese treta po red za edna godina, tuku me tretiraat kako da imam normalna bremenost i fala bogu na kraj zavrsi kako sto ne treba :(

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1031
   RE: Спонтан абортус
2.4.2017 8:52:41   
kapina
Super e doktorot homocistein se meri kaj tie kako mene sto imaat mthfr heterozigot jas pak od dr tase i od dr lazarevski isto ne videa oti imam pregrada na matkata a se gledala na hsg isto i dr jadranka na gak sto e mi pravese histeroilaparoskopija a ne ja videla pregradata sega sreka sto dr trajanova ja vide i ja otstrani uspesno i imam sansi bremenosta narednata bremenost da ja isteram do kraj imam jas i trombofilija koja ja otkrijaa na imunologija ne na transfuziologija i cela bremenost ke primam kleksan inekcii

(Одговор на членот juve10)
Непосредна врска до пораките: 1032
   RE: Спонтан абортус
22.10.2017 7:59:04   
Erica
Zdravo,
Prvo od sve od koga cita ovde site ovie ocajni majki vo ocekuvanje na bebe a mene gospod mi go dade a za zal treba da go abortira se custuva uzasno.
Nemav druga tema kaj da pisa pa resiv ovde...bremena sum 5 nedeli zavcera doznav ama za zal od mnogu pricini ke mora da go abortira ( ve molam ne me osuduvajte , znam deka ova sto ke go pram e monstruozno ama moram) vlezena sum vo depresia a sto e najloso ke moram da go cuvam vo mene uste 2 nedeli oti plodot bese mnogu mal duri ne se glrdase vcera pa ne mozat sega da me cistat..sega moeto prasanje e ova: ova mi e prva bremenost i navistina se plasam mnogu kako ke bidit seto toa i sto posle toa? Aj ve molam nekoj sto pominal preku ova nekoe iskustvo da mi spodelit :(

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1033
   RE: Спонтан абортус
15.9.2018 0:30:51   
Almameni123
Zdr sakav da te prasam dali.go napravi abdominalniot cerklaz i jas imam napraeno vo 5 mesec 

(Одговор на членот Baby123)
Непосредна врска до пораките: 1034
Страница:   <<   < Претходна страница  38 39 40 41 [42]
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 40 41 [42]
Оди на: