|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 15:31:58   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

EEEEEEE sega jas da si kazam...Maz mi me natera site sliki, bez razlika dali se od bivshi (a povekjeto bea od iskacanje i luduvanje) da gi izbrisam. Moj bivs decko ne videl na slika srekja hihiih...
I taka jas si vikam ehhh pravda si e pravda...naletuvam na sliki kaj nego u pc so bivsa devojka, nekolku ustvari od istata...ohoooo si vikam PILE moe ti na mene pravda ke mi delis...i imav onaka pobednicko ekspoze pred nego i si gi vrativ slikite od recycle bin user posted image user posted image user posted image i gi izbrisav engovite huhuuhuh!!!


ubavo si mu napravila :-)

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 15:41:18   
Calypso
Ikana, ova tvoevo me potseti na edna slicna situacija - i jas taka mu napraviv na mm... imeno, vo eden period od nasata vrska moravme da bideme razdeleni, poradi rabotata na mm, toj bese nadvor od Makedonija 4 i pol meseci. Edinstvena komunikacija ni bese Skype, i cat pat mobilnite telefoni, oti tamu kaj sto bese ne stigaa sekogas SMS porakite.
Koga se vrati, bev doma kaj nego nekoj period, i ednas svekrva mi me prasuvase kako izgledale moite, pa roskav vo kompjuterot na mm (togas decko) da i gi pokazam. Znaev deka ima sliki od moite oti mu gi prativ po skype. I koga ke vidam sto ke vidam - sliki od bivsi devojki, no i od "bliski" prijatelki sto mu prakjale po skype isto - cel folder imase so niv! Togas mu se nalutiv za toa, a toj mi se pravdase oti sami mu pustale sliki. Sam ne gi izbrisa, jas ne go pobarav toa od nego, ama prva prilika - sve isprativ vo recycle bin - i posle toa mm go formatirase kompjuterot i slikite otide vo nevratuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 15:46:21   
Andriance
Ja imam eden kup posto imav dooolga vrska prethodno ama doma mi se...kaj mama...i nemam poima ustvari kade se...ic ne mi smetaat ni negovi ni moi...ama nema potreba da mi bidat pred oci...nego ja drug problem imam....moj sovet do site...na nikoj ama bas na nikoj ne pravete usluga za kreditna karticka ili mobilen..maka macime da si ja plati ratata za kartickata koja jas ja zivadiv na moe ime za nego,... c c c c c kaj mi bil pametot...mm znae ( baska poraneshniot me zapozna so segashniot pred 10 godini user posted image user posted image user posted image user posted image )..i ne se buni koga kje mu pratam nekoja bezobrazna poraka da si plati rata user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 16:33:01   
Ikana
Andriance zastooooo?!?!?
Calypso jas fino lepo urgirav na sledniot nacin za skype ili facebook ...ili daj mi password ili sedi i gledaj. Tolku kazav. MM go znae i mojot, fer e.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 16:43:16   
Calypso
Ne go pravam toa Ikana, ne mu baram pass ni za skype ni za fb, ne mi znaci toa nisto - toj ako saka, moze na rabota da pravi sto bilo, jas so cepkanje nikogas nema da doznaam, oti tamu si ima kompjuter. Mu veruvam dovolno, mu go znam stavot prema brakot i zaednickiot zivot voopsto, i nema potreba od navleguvanje vo privatnosta. Nitu toj znae moi passwordi, nitu jas negovi i mislam deka taka e najdobro. Sepak, vremeto ke pokazeuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 17:09:18   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Andriance zastooooo?!?!?
Calypso jas fino lepo urgirav na sledniot nacin za skype ili facebook ...ili daj mi password ili sedi i gledaj. Tolku kazav. MM go znae i mojot, fer e.


Shto zasto??? zasto sum ja zemala kartickata za nego?? e ajde de..decko i devojka 7 godini si vikas aj...on ne bese prijaven a sakase da zeme neshto na rati i taka...abe dolga prikazna...ama samo ne znam kaj mi bil pametot....se tegavime skoro 4 godini uf

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 17:22:43   
kikicka
Он нема свеки има user posted image user posted image кога ја прашав шо ке и се вика успомени биле тоа user posted image user posted image user posted image немало врска,ама да се дочепам до нив пак user posted image user posted image се знае каде завршуваат успомените user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 17:24:19   
Cipi Ripi
I jas imam mnogu sliki od bivsiot posto idevme 55 godini, ama i moite se kaj mama, mm nikogas ne posakal da gi vidi, nitu mi cepkal ili potprasuval, sigurno posto mi veruva i smeta deka toj e bivsi i nisto drugo. Od druga strana pa jas sakam da vidam negovi sliki ama i mojov gi frlal.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 17:42:20   
temjana
само еден бивш имам и тој му е другар од средно на ммuser posted image така да на повеќето заеднички слики сме сите тројцаuser posted image user posted image user posted image Па и на веридба ни беше, и на сите родендени збиранки, фудбали се дружиме постојано. И на мм бившите ми се пријателки и комуницираме, се гледаме... Што знам за мене тоа е некој здрав однос кога си расчистил со минатите љубови а пријателството помеѓу останало да живее, бидејќи и додека сте биле во врска со некој пред се сте биле добри пријатели ( барем кај нас така беше и можеби за тоа и продолжуваме да функционираме) па затоа сметам дека нема потреба да се фрли во неповрат сето тоа.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
7.2.2012 18:12:43   
Maca25
јас имам слики од бивши ама кој знае кај ми се баталени кај моите. Никогаш не сум имала навика откако ќе раскинам со некој дечко да земам и да ги гледам, присетувајќи се на `нашите` моменти user posted image а мм имаше слики во компјутер кога се уселив кај него, ама не знам преку ноќ исчезнаа...ги избришал самuser posted image пред некое време во цедињата наоѓам едно цд од бившата со некои песни...и го оставив пак кај цедињата. мене не ми смета некое цд, се додека не мора фацата да и ја гледам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
8.2.2012 9:10:39   
Felly RR
Јас кога раскинав со бившиот, ми ги побара сите слики кај што сме сликани заедно да му ги дадам, уште не знам зошто... мислам тоа беа мои слики, јас си вадев за мене, тој имаше за него други. АМа толку бев изнервирана од него, што и му ги дадов сите, а од компјутер сама ги избришав. Што ќе ми се да ги гледам!
А од мм, па не му ги знам бившите, така да и на скили не знам дали ги има. Имам начекано слики од пред 100 години, со друштво кај што е сликан, ама дали некоја од девојките што се на сликите му е бивша ич не знам.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
8.2.2012 9:49:13   
Mihaela 2010
Uopste ne se zamaram ni jas...ima sliki nekolku so poslednata devojka (posle neli nastupuvam jas),i toa kaj sto bile negde na svadba,mm bil starosvat tamo...i greota e takvi ubavi sliki da se kinat...sepak uspomen e toa..

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
30.11.2012 22:11:58   
zzaa
moite sliki od bivci deckovci gi zapaliv mnogu odamna a od maz mi nemam najdeno sliki od zenski a i nikoga ne pravime mobet za nasite bivsi neli tie si se bivsi i nivniot del e vo minatoto i veke zaboraven

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
30.11.2012 22:56:01   
majka na eva
кога се омажив сликата од мојот поранешен дечко кој тогаш многу ми значеше ми стоеше во паричникот,ама секако во сокриена преграда,и стално си го гледавuser posted image ,хахахха,додека не падна во рацете на мм и не заврши во огнотuser posted image каква кавга имаше тогаш ЛЕЛЕ МАЛЕ кога ќе ми текне.половина месец ми беше лут.сум го сакала јас сеуште бифшиот,не сум можела да го заборавам и што ли уште не-еден тон глупости ми изнакажа....user posted image .а тој пред мене немал долги врски и не е бил со некоја која му значела нешто,така да и да најдам фотографија нема да обрнам внимание...неговите поранешни не ми значат ништо,да не има сегашна-па поранешна ако ќе има....

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
30.11.2012 23:10:54   
elenak
Ne mi smetaat.Jas mm sme zaedno 10 godini ,a pred mojata era nemalo digitalni aparati pa site sliki se vo albumi nekade vo podrum.Ne ke mu gi frlam slikite od matura.A moite isto si stojat,kaj majka mi i si gi gledam nekogas,se potsekjam kolku sum bila mlada i zelenauser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
16.1.2013 18:43:54   
iviv
ne mi smeta no ne sakam da gi gledam ni moi ni negovi ne mi trebaat user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
16.1.2013 22:50:46   
kikicka
Ете така јас оддамна се дочепав до тие слики и се знае каде завршија.user posted image Не остана ниту еднаа.
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Он нема свеки има user posted image user posted image кога ја прашав шо ке и се вика успомени биле тоа user posted image user posted image user posted image немало врска,ама да се дочепам до нив пак user posted image user posted image се знае каде завршуваат успомените user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
17.1.2013 16:57:04   
Simona_k
Лелеее...многу сте лоши...user posted image
Маж ми си има негови слики,албуми...Таму се наоѓа по некоја слика од бивша девојка...ама не ми смета.
Знам кој се,кај се и дека само мене ме сакаuser posted image затоа и не ми сметаат.Не ги истакнува сликите пред мене и тоа ми е доволно нека си седат кај што се.
Јас си имам цел албум од моето минато друштво(од друг град)и дечко бивши во него(немам контакт со него и не сум го видела 8години) нема слики каде што се бакнуваме и сл. затоа и си го чувам убави спомени се тие

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
30.11.2014 19:37:22   
caciana
Jas koga vlegov vo vrska so mojot decko, sama gi izbrisav slikite i porakite od bivsite... Pa koga vide toj sto napraviv jas istoto go napravi i toj... Tie se bivsi i zaminuvaat vo korpa bez razlika kolku ni znacele i kolku vreme sme pominale so niv... Tie se minato i ostanuvaat vo minatoto nema potreba da se cuva po nekoj spomen od niv user posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
30.11.2014 19:59:30   
scared RR
ау би збеснала, доста сум љубоморна по природа, сигурно би дрндала низ дома и би се лутела user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
6.2.2016 1:04:32   
Sunshine88
Јас сум против чување на било што од бивши, бивша....Ако вредело ќе траело се уште. Да било добро немало да биде минато. Тука не зборам за кратки врски од по 4-5 месеци..кои и не се врски. Во таквите врски нема љубов. Но во оние подолгите, каде коси се корнеле, јасно е дека никој не ја завршил врската со срце душо ајде да ставиме крај, еее супер што ти текна...Туку има кавги, драња, пцости и се со ред. Најчесто едната особа е повредена поради х-причини...И зошто таа особа да чува било каков спомен? За да ја потсеќа на лошо, а веќе створила фамилија???? Во врска со ММ за тие работи ме праша што да прави со нив. Јасно и гласно кажав дека мене лично не ми се допаѓа тоа, но дека тој сам треба да си одлучи дали и колку му значи да го чува тоа...Доколку е сигурен во нашата љубов, и доколку е сигурен дека нема да се покае што ја фрлил, нека ја фрли...Е сега во брак е друго..сега би се лутела мн повеќе..нема потреба минатото да се меша, на ниту еден начин.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Слики и писма од поранешни девојки!
6.2.2016 2:56:14   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Simona_k

Лелеее...многу сте лоши...user posted image
Маж ми си има негови слики,албуми...Таму се наоѓа по некоја слика од бивша девојка...ама не ми смета.
Знам кој се,кај се и дека само мене ме сакаuser posted image затоа и не ми сметаат.Не ги истакнува сликите пред мене и тоа ми е доволно нека си седат кај што се.
Јас си имам цел албум од моето минато друштво(од друг град)и дечко бивши во него(немам контакт со него и не сум го видела 8години) нема слики каде што се бакнуваме и сл. затоа и си го чувам убави спомени се тие

Se slozuvam so ovoj post. Nasiot pocetok bese nekako kompliciran taka da togas epten mnogu mi precese ama sega vekje mi e seedno.dodusa sam si izbrisa od kompjuter se

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 47
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?