|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што ве изнервира денес?
19.7.2014 19:21:02   
marchi
vo posledno vreme cesto sum nervozna pa i najmala sitnica me vadi od takt.denes se iznervirav zasto ne mi zaspivase stefan dodeka go uspivav a mnogu mu se spiese.odkako si dojdovme doma togas zaspa user posted image Sto vas ve iznervira denes?user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 19.7.2014 19:56:42 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што ве изнервира денес?
19.9.2014 9:09:53   
Mihaela 2010
Me iznervira toa sto kompjuterov na rabota mi e riknat...ni mreza ni net, cela nedela e vaka i od IT vikaat nemale rezerva kompjuter da mi dadat...i sega cekam nekoj da dojde da go formatira a toa ke trae i ke trae a rabotata si stoiuser posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што ве изнервира денес?
19.9.2014 10:24:47   
LoveableMe RR
Ептен ми ја погодивте темата, се опрчивме за дел на машината за перење која цркна кога беше невремето, делот чини 3500 денари, за мерак...трошоци колку сакаш, а допрва ќе беснеам зошто во банка затворав рати од една трансакција и мислев е ок, кога гледам денес пак рата ми бројат...збеснав....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што ве изнервира денес?
30.9.2014 21:26:08   
Mihaela 2010
Auuuu me iznervira avtobusot na JSP.idejki nakaj doma prepoln so starive penzioneri, nemav vozduh, pocnav da se prepotuvam, stoev na skalite na dvokatniot za malku ke se onesvestev.dojdov doma i se iznapovrativuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што ве изнервира денес?
30.9.2014 21:57:18   
Палешка РР
Lele sin mi mi kazuvase sto se slucuvalo koga imale slobodna voznja...mamo vika zalepeni se za staklata usti iskriveni, nosovi, race - edna gore druga dolu, noze rascekoreni...a koga kje se otvori avtobusot pagjaat bukvalno po 10 starci user posted image user posted image user posted image
Sto um mu fakja toa da go pravat neznam user posted image

Mene denes sveki od takt me izvade, ama i jas nejze user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што ве изнервира денес?
7.10.2014 12:14:49   
Mihaela 2010
Koj drug ako ne penzionerive...ama sekade gi ima bozeeee,aj u avtobus toa vekje se pomiriv ,ama iskociv na pauza da pazaram nesto,i imas 30 min na raspolaganje,idam vo najbliskata prodavnicka koa toa na kasa naredeni starci,kolona,i toa so po dve korpi...ama bas go tempiraat vremeto koga sa smetaatuser posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што ве изнервира денес?
31.10.2014 18:06:00   
blond
Го земав мали од градинка порано, со цел дома заедно да спиеме. А бе ко за беља, телефонот се расцепи од ѕвонење. Сто пати се покајав што не го исклучив :))))) и така синко се наспа добри три и пол саати, јас без сон останав user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што ве изнервира денес?
4.11.2014 22:15:09   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Го земав мали од градинка порано, со цел дома заедно да спиеме. А бе ко за беља, телефонот се расцепи од ѕвонење. Сто пати се покајав што не го исклучив :))))) и така синко се наспа добри три и пол саати, јас без сон останав user posted image

sto veli MM koga nasite telefoni mnogu cesto zvonat - telefonite sluzat za potreba a ne za da vrtis ko ke ti e dosadno- user posted image a i vo pravo e,zatoa pamet za drugpat: obavezno isklucuvanje koga planirate da odmarate

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што ве изнервира денес?
25.11.2014 23:18:11   
caciana
Denes me iznervira majka mi.Mi ja upropasti najnovata bluza.Perela vo masina I bluzata primila boja od drugite.Sega e vo nekoja modra nijansa,a bese krem.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што ве изнервира денес?
25.11.2014 23:30:24   
scared RR
Me iznervira komsijata pustil muzika do daska ko sam da e se drmase cel pod bog da cuva !

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што ве изнервира денес?
26.11.2014 10:32:54   
Ki4iko
Со денови ми ја исклучуваат водата во населбата,Немаме и по 3 -4 саати.Не можам ништо да си работам по планот дома, уф!user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што ве изнервира денес?
26.11.2014 13:21:25   
caciana
Denes me iznervira ognot user posted image . Me ostavija sama doma i zamrznav. Ognot ne saka da trgne... eden kup vesnici izgorev i konecnooo posle 1 sat pusti nekoj plamen user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што ве изнервира денес?
26.11.2014 13:25:41   
scared RR
Me iznervira maz mi izvodi nesto da sum si idela so avtobus nemu kolata mu trebalauser posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што ве изнервира денес?
27.11.2014 10:13:19   
caciana
Od sabajle Se nerviram so kuceto od komsiite.Lae od 5 casot.Mi idi DA otidam da gi razbudam,DA si go priberat.Se cudam sto luge Se bez osetuser posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што ве изнервира денес?
30.11.2014 0:35:07   
scared RR
Кој ако не пак комшите аа мора нешто да се превземе user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што ве изнервира денес?
25.3.2015 2:52:39   
marchi
Uf denes pocnav da go ucam stefan da upotrebuva noksir masta mi izleze, ja obleci go toj togas pomocaj se
E kako da ne se nerviram?

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што ве изнервира денес?
25.3.2015 23:00:55   
ivoni4ka
А мене ме изнервира мм , цел ден нешто се лути и трае а не кажува зошто ми иди да го треснам

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што ве изнервира денес?
23.4.2015 17:58:40   
marchi
mene denes me iznervira MM znaci stvarno kako decana mali,si najde n ekoja igra na kompjuter si ja simna i od rabota pravo na kompjuter.namesto na deteto da mu pusti nesto da se zanimava toj OP! ne izbrka site.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што ве изнервира денес?
30.4.2015 15:35:38   
ivoni4ka
денес сум лута ама ептен,
на претпоставените, најверојадно ќе ме отпуштат, бидејќи видов оглас за работа за моето работно место, објавен вчера.
и денес испратив лажно цв од лажен маил со мојот број и денес ми се јави секретарката на директорот за да ми каже дека во понеделник е интервјуто во 14 часот. збеснавuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
а најинтересно е што не ја знам причината за ова. лута и гневна сум. така од гром од ведро небо ова. и сега дури ја примат и ја прата на обука во скопје околу 15 дена и ќе ја вратат назад во штип, ќе помине околу 20 дена и после тоа ќе дојде некој од менаџерите и ќе ме отпушти без причина

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што ве изнервира денес?
19.11.2015 22:28:49   
marchi
denes ne,ama vcera se me nervirase,mi trebase mir,strasno me bolese glavata i zgora na se edvaj zaspav vecerta a bev preumorna user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што ве изнервира денес?
19.11.2015 23:09:25   
kapina
Ivonicka i jas sum zatoa besna na mene pak mi dadoa dokument oti za dva meseci ke me izbrkaat od rabota

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што ве изнервира денес?
20.11.2015 9:59:52   
ivoni4ka
kako taka kapina ? lele e znaci kraj e veke so ova rabota gazdi( majka mi sto vika mecki da gi gazat)
znaci uste 6 45 me iznervira mojot nov gazda doktor bez mal mozok. imeno ne bila sredena ordinacijata, a se e pod konec e sega na podot imalo 2 vlaknenca i pola list od drvjata i 2-3 ronki, mi se ide da se otepam , pa uste i vrega smrdela ordinacijata, kako nepedantna sum bila sum gledala kako samo da si otidam, na kartonot sum zaboravala grad da pisam user posted image mi ja napolni glavata so bumbari uste sabajle , a uste ne sum mu kazala deka sum bremena pa duri togas sto ke bide samo bog znae. a malku pomalku rabota ima odma jas sum kriva, oti sum sedela oti sum muabet pravela so koleskite pred vrata pred ordinacijata, sega i so pacientite oti sum pravela muabet, vakva licnost ne zapoznal za nemarna i nezaenteresirana vo negovite 27 godini rab ............ sega smisliv dr nedela ke mu kazam deka sum bremena i ako pocne da brmci pak ke mu se zakanam so tuzba za mobing na bremena zena i da dojdam so porodilno i ne se vrakam tuka podobro vo konfekcija ke rabotam otikolku tuka so isfrustrirani dzukeli

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што ве изнервира денес?
20.11.2015 12:40:45   
marchi
*imeno ne bila sredena ordinacijata, a se e pod konec e sega na podot imalo 2 vlaknenca i pola list od drvjata i 2-3 ronki, mi se ide da se otepam , pa uste i vrega smrdela ordinacijata, kako nepedantna sum bila*

a ti tamu cistacka da ne si??? cccc be aman stvarno lugjevo se glava da te zaboli

*sega smisliv dr nedela ke mu kazam deka sum bremena i ako pocne da brmci pak ke mu se zakanam so tuzba za mobing na bremena zena*

ubavo si planiras,za takvite bas ova e resenie user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?