|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Серклаж
21.10.2015 17:06:58   
Felly RR
Можеби е тоа, не веруивам дека е нешто сериозно, ајде сега опушти се, ако ти е е мисла, јави се кај докторот колку да се консултираш.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Серклаж
21.10.2015 17:10:50   
angelce moe
uff samo da mozam da se opustam. 4 bremenost mi e i se uste nemam zivo dete :(
pozitivna sum po priroda da stravot za deteto e nesto drugo

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Серклаж
19.11.2015 20:56:21   
Mary GP
Pocnav da ve sledam so razgovorot i sakav da vi pisam. I jas pred 3 dena pravev serklaz vo Plodnost kaj d-r Tase i isto taka custvuvam i jas ponaretko takvi bolki dolu vo stomakot, a isto imam i iscedok preku cel den i koga lezev vo bolnica i sega nekogas e kako voda a nekogas ima malku krv bleda so bel sekret. Mu kazav na D-r togas mi re4e ke boli od rabotata. A sepak se plasam i za sekretot.

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Серклаж
19.11.2015 21:12:24   
angelce moe
Zdravo Mary, prvicno zdravje ti posakuvam. Da mi ti drzit serklazot cvrsto.
Te razbiram mnogu ubo, biz istoto pominav i jas , no zadovolna sum rezultatot e dobar . krvarenjeto mene mi traese okulu 6 dena A bolkata eden ili dva. No ne mnogu jaka bolka.
Kazımi koja nedela si i kolku ti bese grloto na matkata??

(Одговор на членот Mary GP)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Серклаж
20.11.2015 12:10:21   
Mary GP
Jas sum vo 19 ned. A grloto koga pojdov vo bolnica veke bese mn otvoreno d-r mi rece deka e slezen vodejnakot duri vo vaginata, se isplasi i toj vika nisto ne biduva od ova ke prsni. Duri mislese deka na sred operacija ke prsni, eve sega dobro e zasega ama do koga nz mi re4e deka e vazno da ne fatam nekoja infekcija, No vo panika ne go prasav kako treba da se zastitam od to sto se treba da pravam so sto odrzuvas higiena? Mn se plasam

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Серклаж
20.11.2015 12:35:38   
angelce moe
Za zastita od infekcija jas probvam po priroden pat, citav vo turskite forumi tamu se mnogu aktivni za ova tema, znaci litar ipol voda prvo ja varam posle ja ostavam da se ladi, ja stavam vo edno sise vodata i ja mesam so skoro pola casa ocet od jabolko. siseto mi stoi vo vc i so toa se mijam tamu dolu. dva pati do sega imam provereno urina nema infekcii, cesanje peckanje nemam e sega drugoto ce vidime ko ke doaga vreme za mikrobioloski brisevi. odmaraj lezi to e najbitno, mene tase mi rece deka mozam da si prosetkam ama jas ne preteruvam na 4 dena ednas ke izleguvam. tebe neznam so ti preporaca ama ponekogas si logika bi trebalo strikno da lezis neli?

(Одговор на членот Mary GP)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Серклаж
20.11.2015 16:37:46   
Mary GP
Ne mi kaza nisto Sestrata ja prasuvav mi rece deka mozam da si pram to so sum praela pred to ali da rabotam ili da se zamoruvam ne. Sakav da te prasam dali mozi so caj od kamilica ili samo so cista voda. Ova so ocetot neznam kako ke bidi.

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Серклаж
20.11.2015 17:05:01   
angelce moe
Jas pram Edna doza so ocet pa posle so kamilica. Tebe ako ti e sube mojs samo kamilica i to e dosta efikasna, i po dve casi na den caj od brusnica

(Одговор на членот Mary GP)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Серклаж
20.11.2015 17:26:01   
Mary GP
E dobro fala mnogu a bolkite dali seuste ti se javuvaat, jas gi imam ama poretko deneska 1-2 pati i iscedok isto zoltenikav.

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Серклаж
20.11.2015 17:32:59   
angelce moe
Ne bolkata izcezna potpolno, krvarenje to prekina no vo urina izleguva seuste kako plus 1. Da ne zaboravam iscedok kako voda ke imas odvreme navreme, jas se plasev da ne e vodenjakot no toa bilo od vaginaletive utrogestan. No ne sekoj den, nedelno ednas na primer

(Одговор на членот Mary GP)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Серклаж
20.11.2015 19:27:10   
Mary GP
Да во право си од вагиналетите е и порано ги користев знам така бесе како мрсно нешто. Се надевам ке исчезни се ке биди во ред, вечерва ми се јавија за микробиплошките брисеви биле во ред немало ништо.

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Серклаж
20.11.2015 19:30:39   
angelce moe
super Mary, Gospod neka ni e napomos, vistina e tesko. tie 35-36te nedeli mi izgledaat dosta daleku, a kamoli 40ta...uff samo trpenie i pozitivna misla

(Одговор на членот Mary GP)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Серклаж
20.11.2015 21:38:41   
Mary GP
Така е само господ да ни помогни. А за до крај немора да одиме до крај добро ке биди да истуркаме до кај 7-8 месец барем

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Серклаж
20.11.2015 21:43:20   
angelce moe
Ako veke izrazuvame zelba, da posakame to so e najdobro user posted image user posted image a drugoto si znajt Gospod user posted image user posted image

(Одговор на членот Mary GP)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Серклаж
20.11.2015 22:40:01   
Melanija RR
Mary GP i angelce moe со лесно да поминете до крај на бременостuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Серклаж
22.11.2015 14:50:10   
angelce moe
Blagodaram Melanija RR se nadevam deka ke gi postigneme tie 36-37 te nedeli

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Серклаж
28.11.2015 17:00:31   
Mary GP
angelce заборајв јас да те прашам пред колку време го правеше серклажот? и како се чувствуваш сега?

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Серклаж
28.11.2015 17:05:18   
angelce moe
Mary na 16ta nedela se naprajv, zadovolna sum.vo pregled koga bev duri i malku bese pokaceno.
Ti kako si, kako se cuvstvuvas

(Одговор на членот Mary GP)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Серклаж
2.12.2015 16:33:48   
Mary GP
angelce mn e tesko ova so ke go kazam kaj mene veke ne mozese da drzi serklazot bebeto pocna da rasti i da nema mesto kako sto mi kaza doktorot pocna i da pritiska imav i bolki. Vcera morase da go pukni vodejnakot za da se porodam za zal ne uspeav da go donosam. Ti posakuvam ti da uspees da imas pogolema sreka od mene. Da si go rodis slatkoto bebence.

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Серклаж
9.12.2015 12:32:54   
Melanija RR
Сакам да ве известам дека отворив нова тема Неуспешна бременост=ТУКА и таму се сите последни постови за причини за неуспешна бременост. Може и тука во пост, не само во приватна порака, да споделите и помогнете од ваше лошо искуство.Може да ја напишете причината ,како последно секрлаж не успешен, докажана причина или пропуст според вас во водење на бременоста и слично

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mary GP)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Серклаж
24.3.2016 9:35:54   
Neurotoxin RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikijovanmk

Zdravo na site!

Guglav nesto sto mi treba i me donese kaj vas. Pisuvam na ovaa tema iako ne sum imala problem so spontan abortus, tuku so zacnuvanje. Eve veke pet godini :( se spremame za vtoro IVF i sakame da napravime se kako sto treba.

No, da pominam na glavnoto. Mi treba informacija i iskustva dokolku nekoj znae za abdomenalen cirklaz.
Vidov od 2015 nina.darko, pisala za nejzinoto iskustvo na ovaa tema, pa bi sakala dokolku go procita ova da mi pise podetalno bidejki go imame istiot problem, ili nekoj drug ako ima bilo kakva informacija bi mi bila epten dobredojdena.

Vi blagodaram odnapred i vi posakuvam mnogu uspeh na site <3


(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Серклаж
24.3.2016 10:09:06   
nina.darko
Здраво kikijovanmk!!Да јас правев абдоменален серклаж кај др. Панчевски во Систина. Операцијата помина супер, многу лесно.. Веќе после неколку дена јас функционирав најнормално, си одев на работа. Бременоста помина супер и сега си го имам најубавото и најпаметното синче. А бремена сум и со второ. Сега за сега е се ок со серклажот иако сум доста активна затоа што синчето е мало и си бара внимание.. Пиши што те интересира, тука сум да ти одговорам.. Топло ти го препорачувам докторот.. Прекрасен е, го обожавам :) Оди на консултации и ќе ти го реши проблемот гарант.. Поздрав и пиши што те интересира

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 47
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?