|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Протеини во мокрача
20.7.2015 23:52:05   
Melanija RR
Felly RR Црп е веродостојно исто како и седиментација,треба се да е во ред.Леукоцити мислам беа до кај 15 дозволени во мокрача.
МОже еднино да се испита албумини и вкупни протеини во крвта но тоа не е инфекција и е поврзано со задржување на течност и отоци.Секако пак сега брисеви и ќе биде за сигурно.Но штомси во ред значи нема контракции и причини за истите да се појават.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Протеини во мокрача
22.11.2015 14:52:28   
angelce moe
Proteini vo mokraca moze da se i simptom na nesto poseriozno, mamicki obavezno konsultirajtese so vasiot dr

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Протеини во мокрача
5.12.2015 11:39:53   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bitolcanka82

devojki, denes na 27+5 vo mokrcata imam proteini 0-1 i trombocitite 350 znam deka se vo granicite na normala samo pred 4 nedeli mi bea 250, napraviv i povtorno mikrobioloshki i urinokultura rezultati vo sreda..Dali nekoja imala vakvo iskustvo so urinata i po nekoj sovet..


Тоа е во нормала, но испитување на урината секој месец,следење отоци и мерење притисок.Кај мене беа нормални ама отекував па дополнително испитував и протеини,албумини и уште едно

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 28
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?