|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку ви е важно туѓото мислење?
20.7.2009 0:09:39   
Еца
Колку ви е важно што другите милсат за вас? Какаво мислење имаат за вас?

Морам да признам дека не ми е важно мислењето на другите и можеби тоа и не е убаво, но како да се променам? Не знам да избегнам конфликти, не знам да премолчам, премногу сум директна, а тоа приметив многу им смета на луѓето. Како вие стоите со ова?



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
20.7.2009 1:00:49   
biljanaM
и јас бев директна ама сватив дека подобро е да си премолчам и да се направам наудрена за некои работи отколку да го кажам моето сосема различно мислење,  зависно од околината  односно од ситуацијата, доколку увидам дека само би навлегла во конфликт си молчам....user posted image ....за некои работи за кои јас требе да одлучам, да си донесам мое решение не прифаќам туго мислење, работи кои се поучни за мене со задоволство ги слушам и ги прифаќам....

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
20.7.2009 6:55:37   
niki
Ma koj sto saka moze da misli za mene, komu ne mu cinam nemora da me druzi, ni jas nesakam da druzam luge sto ne mi se dopagaat. Inaku premolcuvam raboti sto ne me zasegaat onamu kaj sto smetam deka bi bilo zaludno da komentiram, e sega bas ako me iziritira nekoj ke si dobie direkna bocka ko sto ne se nadeval nikogas moze i togas treba da si molcam ama toa e takva sum nema menjanje, a iskreno ne ni sakam da se menuvam.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
20.7.2009 10:17:16   
big_mama817
iskreno voopsto ne mi e vazno sto ke mislat ili kaza drugite pozdravuser posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
26.7.2009 18:24:12   
milijana
Sum primetila ima luge sakaat se da ti kazat vo lice, pa duri i da te navredat,a potoa ti se javuvaat pak za nekoe druzenje.So tekot na godinite svativ deka imam mnogu malku iskreni prijatelki, pa zatoa si prodolzuvam so toa da bidam fina i ljubezna..Denes retko koja od tie sto se druzis iskreno ti misli dobro.Vo edna prilika(sega brzo) edna poznanicka mi rece ,,Nejzina najdobra prijatelka bila majka i , pa taka ne i bilo vazno tugoto mislenje,, Mene iskreno vazno mi e lugeto da me smetaat za dobar covek, se trudam.i pravam otstapki, oti ako pocnam da naogam mani, ke nema so kogo da ziveeme.Site nie na nekoj svoj nacin sme si posebni, pa morame da se prilagodime.Pozz

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
8.8.2009 11:07:46   
mami
па ми е важно и тоа ми е мана...Цело време мислам што би рекле другите за таа моја постапка или како ке ја оценат. Некогаш знам да бидам директна и груба ( и тоа баш кога не треба) а некогаш знам и да си премолчам...

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
19.8.2009 10:13:55   
profesorica
и јас сум иста како тебе како да се читам себе си најсериозно.јас исто сум и многу критична и директна и јас сум приметила дека им смета тоа на луѓето.а инаку многу ми е битно што мислат луѓето да не сум испаднала глупава или што рекле за мојата гардероба.опседната сум со комбинации добро секогаш сум тип топ средена кога одам некаде ама сепак многу се замарам со тоа а и мм го замарам.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 1.10.2009 15:35:34 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
1.10.2009 15:36:18   
profesorica
Ајде и другите мамички нека споделат со нас -колку им е важно мислењето на другите?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
1.10.2009 15:39:00   
Maca25
Порано се замарав малце со тоа што другите ќе речат за мене или пак што ќе помислат. Ама веќе ич не ми е гајле и не се замарам. Имам попаметна работа за замарање.
ЈАс знам на моменти да бидам директна и дрска, ама само за оние што си заслужиле. user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
1.10.2009 15:44:01   
vezilka RR
јас баш многу,многу не се секирам што ќе си помислат другите за мене..битно ми е најблиските да имаат добро мислење за мене и моите постапки..а за остатокот од светот баш и не ми гајле..

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
1.10.2009 15:47:48   
Mamicka3
И јас порано  многу се нервирав но сега ич не ми е гајле што рекле другите.Сум се сменила за 360степени.Но животот ќе те натера и некогаш да бидеш суров према другите

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
1.10.2009 18:20:49   
mother 29
normalno deka mi e vazno od nekoj koj mi znaci!

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
1.10.2009 18:24:34   
Bogdancanka
битно ми е само мислењето на моите најмили а за другите баш ми е галје кој што мисли за мене на човек неможеш да ми погодиш така баш ме брига за другите само за моите да сум си како што треба

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
1.10.2009 18:28:34   
***Lide***
bas dobri odgovori znaci skoro site imame isto mislenje `bas me briga sto mislat drugite` pa i taka e najdobro sekoj da si tera po svoe i da si go zivee svojot zivot samo mislam deka se uste ima takvi luge sto poveke gi zasega zivotot na drugite otkolku svojot a toa mnogu me nervira i sekogas burno reagiram na takvi komentari

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
17.10.2009 12:48:09   
profesorica
па сега особено ми е битно кога почнав со часови, што мислат учениците за мене дали сум добар професор, колку сум ги научила и сл.битно ми е ги научам и да ги мотивирам да научат.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
17.5.2014 12:14:40   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Еве насловот си кажува се.Имено дали се замарате со тоа што луѓето мислат за вас.Дали кога ќе слушнете некоја невистина за вас ви пречи тоа или го игнорирате,како и да не сте го чуле.Или пак полагате грижи само околу тоа какво мислење имаат најблиските за вас.Јас лично се грижам околу тоа што другите мислат за мене и за каква личност ме сметаат.Па дури ете и да се работи за некој познајник само.И ужасно ме иритира кога ќе слушнам работи што немаат никаква врска со мене.А за поблиските па да не ни кажувам.Друштвена и комуникативна личност сум секогаш сум отворена за нови пријателства и токму затоа скоро секогаш ме засегнува туѓото мислење за мене.

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

dokolku lujgeto se vo pravo za toa sto go mislat i iskazuvaat moze da se rece deka sum se zainteresirala,deka se grizam.vo sprotivno NE.ionaka vo mnogu slucaevi lugjeto znaat da izmisluvaat raboti da nabivaat muabeti vo necii glavi,da ubeduvaat nekogo...toa za mene e stvaranje pogresna slika i ne se grizam

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Јас воопшто не се замарам, а доколку би се замарала би го живеела нивниот живот по нивни правила и нормим, а не по мои. Единствено се грижам за мислењето на моите родители, сестра ми и сопругот, само за нив можеби би променила нешто кај мене или ако ништо друго би дискутирала за тоа. Од друга страна пак на некој начин сите живееме по некои општо прифатени културни норми и морални вредности кој без да сакаме ни се наметнати од средината и начинот на живот.



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
27.11.2014 19:13:11   
caciana
Dokolku pobaram mislenje go prifakam da. A koj sto misli za mene kako licnost ic ne me interesira user posted image .

Jas sum vakva kakva sto sum!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
27.11.2014 22:41:16   
scared RR
Зависи за какво мислење станува збор, некои ми се важни и ги прифаќам некои не ..

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку ви е важно туѓото мислење?
27.11.2014 22:49:24   
mamicki
Ич. user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?