|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кокосово масло
22.12.2014 11:13:21   
bucko mal
Gotovo ve razbrav deka kokosovo maslo e kako puter,bash takvo I jas sretnavuser posted image

Jas momentalno go imam ovoj kokosov krem,go kupiv pa da go iskoristam:
user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кокосово масло
22.1.2016 11:59:34   
Hopeful RR
Не знам дали е спомнато, но да додадам плус момент на кокосовиот путер - супер е за бебешки газиња user posted image И да им се иритирани, и за обична нега, супер е. Јас си купив две тегли, една за газиња, една за јадење user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кокосово масло
28.1.2016 20:00:02   
gina
i jas zedov kokosovo maslo od zdrava hrana i nanego pisuva Organsko nerafinirano od Bio Cosmos
e sega posto e vo tvrda sostojba pred upotreba treba da go ostava da se napravi tecno i togas da stavam vo jadenjeto za bebusko go zemav i samo vo ovosni kasi mozam da go koristam jas mu go mackam i licenceto
ednostavno kako se upotrebuva i vo red lie na sekoe da go rastopuvas celo tegle jas zedov golemo od 310gr

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кокосово масло
28.1.2016 21:00:07   
Hopeful RR
Да, без гајле. Можеш и да го чуваш надвор од фрижидер, да остане во течна состојба за да ти е постојано при рака кога ќе ти затреба.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кокосово масло
31.1.2016 12:58:09   
lukajana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bea

Lolla, какво кокосово користиш?



ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla RR

Bea od Bioplanete marka, од Биокулт го земва. Нема утка со него, еве повеке од 11 месеци го користиме од коса до пети.




ИЗВОРНА ПОРАКА: Bea

Lolla, aj jas pak kako prvace :) Ona kako vo teglicka sto e kokosovo maslo? Ili nekoe drugo ima?



ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla RR

user posted image

Повели Bea. Има избор и од Биокосмос и некои други, важно е да е ладно цедено, вирџин Мене ми беше важно и да е био.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Bea

Fala Lol i jas na ova mislev.




< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 31.1.2016 13:04:33 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кокосово масло
14.2.2016 17:02:43   
lukajana RR
Женски диетата ви ја префрлив во Слабеење user posted image user posted image user posted image може ке ја бендиса некоја user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кокосово масло
14.2.2016 20:29:50   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Женски диетата ви ја префрлив во Слабеење user posted image user posted image user posted image може ке ја бендиса некоја user posted image

vo red,ama deka se spomnuvase kokosovvo maslo moze da stoi i vo temata za kokosovo maslo user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кокосово масло
15.2.2016 11:11:09   
bucko mal
Jas pred nekoe vreme prasuvav za kokosovo maslo, sega ke vi kazam deka nesto podobro ne sum videla. Navecher stavam na lice, licevo nikad po chisto ne mi bilo. Na race, noze na celo telo sto da mi se pojavi, machkam I se pominuva kako od shega. Sekojdnevno go stavam vo smudi, go koristam namesto puter za nekoi nepecheni kolachi. Ednostavno go obozavam I vi go preporachuvam na tie sto ne go probale.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кокосово масло
15.2.2016 12:06:51   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Jas pred nekoe vreme prasuvav za kokosovo maslo, sega ke vi kazam deka nesto podobro ne sum videla. Navecher stavam na lice, licevo nikad po chisto ne mi bilo. Na race, noze na celo telo sto da mi se pojavi, machkam I se pominuva kako od shega. Sekojdnevno go stavam vo smudi, go koristam namesto puter za nekoi nepecheni kolachi. Ednostavno go obozavam I vi go preporachuvam na tie sto ne go probale.

lele bucko mal...jas baram nesto taka volsebno za lice i za telo user posted image eve i ke pisam pak za postot sto mi e prefrlen vo slabeenje. >¾ шолја масло од кокос, ½ шолја мед, 1 лажичка цимет, 1 лажичка какао (по потреба) < znaci po sekoja cena treba da si nabavam kokosovo maslo,i da te prasam za lice i telo samo kokosovo maslo ili koristis i puter?

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кокосово масло
18.2.2016 10:30:28   
bucko mal

marchi toa e isto kokosovo maslo/puter. Ako go chuvash vo frizider ke bide puter a na sobna temperatura maslo user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кокосово масло
18.2.2016 17:34:20   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal


marchi toa e isto kokosovo maslo/puter. Ako go chuvash vo frizider ke bide puter a na sobna temperatura maslo user posted image

user posted image vo sekoj slucaj ke si nabavam user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кокосово масло
27.2.2016 17:49:27   
marchi
Uste nesto bi sakala da ve prasam. Najdov rafinirano i svezo cedeno organsko. Koe da go zemam?

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кокосово масло
27.2.2016 19:06:04   
lolla RR
Marchi, секогаш е подовра варијанта ладно цеденото.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кокосово масло
27.2.2016 20:45:24   
marchi
vo red ke ve poslusam fala user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 39
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?