|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инфекција на очиња кај бебе
26.4.2015 22:26:47   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: IvanaJovana

Zdravo mamickii jas sum ovde nova i sakam da spodelam so vas ..Jovana ima skoro 3 meseci vo petok pravi 3 i od vcera sabajle pocna da i se vcrvenuva okoto po malku znaci ne i e ni zalepeno ni pak i gurelavi stoi crveno samo kako puknati kapilarcinja..i kapnuvam od majcinovo mleko ama ne pomaga ..ako nekoj ima vakvo iskustvo ve molam spodolete .. pozzuser posted image user posted image



Ivana Jovana,mozebi so prstinjata se ima cepnato vo okceto.Dali begeto nosi narakvici??ili dokolku ne nosi vnimavajte na noktinjata da se skrateni.Bebinjata nemaat kontrola vrz racete na taa vozrast.Probuvaj so caj od kamilica ,da go plaknete okoto,na gaza stavi I drzi mu na oko.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот IvanaJovana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Инфекција на очиња кај бебе
26.4.2015 23:01:12   
lukajana RR
IvanaJovana можно ли е да и е од прашинка некоја ако ја носиш надвор,а сигурно ја носиш или полен сепак е нежно и мало.
Види како ке биде и однеси ја на лекар ако треба ке ти даде некоја маст да не ви се рашири и на другото окце,а камилицата во последно време не ја препорачуваат за облоги на око па подобро прашај доктор дали смееш.
Добредојде на рр user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Инфекција на очиња кај бебе
27.4.2015 8:52:41   
IvanaJovana
Eve sabajlevo koga stana povleceno i e skroz ne i e crvenoo ..sepak ako nesto ima deneska povtorno ja nosam na doktor :)

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Инфекција на очиња кај бебе
29.4.2015 7:50:23   
Malecka23
Sovet od oftalmolog.Nikako na bebe na ocinja kamilica.Moze uste pogolema belja da se napravi.Cisti so gaza so prevriena voda gledaj da nema dopir so rab sto bi ja iziritirale gledaj dr luge da ne i gi fakaat racinjata pa posle ona sama da se fati z aocinja.SO Mila imav isto od raganje golem problem so ocinjata i taka samo so prevriena vodicka cistenje pazenje se smiri.

(Одговор на членот IvanaJovana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Инфекција на очиња кај бебе
30.4.2015 12:46:24   
Neurotoxin RR
Може и со физиолошки раствор, за нив најубав е оној што се користи и за носе, тонимерот, монодозите, има и на други производители, распрашајте се. слободно кога е стерилно и штотуку отворено може да се става на окце, а за многу мало бебе, може со стерилна газичка и ваков раствор да се премие.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 55
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?