|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гриз
1.2.2014 2:41:54   
mimi 27
женски а со што го комбинирате гризот? или го давате само него со млекце..

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Гриз
1.2.2014 9:52:47   
Felly RR
mimi, можеш да го комбинираш со било кое овошје, на пр. со банана или јаболко.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mimi 27)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Гриз
2.2.2014 12:36:08   
Snowhite RR
Јас го варам со млеко и обично го правам потечно и додавам или банана или јаболко рендано, а навечер често за да и држи повеќе ставам бисквити, џиџи бебе, а може и плазма, многу е вкусно така. Понекогаш додавам и житарки малку

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Гриз
24.2.2014 10:59:50   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: novopecena
A ot koga se pocnuva so dohrana od griz?



_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Гриз
24.2.2014 11:16:24   
sandriana RR
Гризот содржи глутен, така да најдобро е да го воведете после наполнети 6 месеци.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Гриз
24.2.2014 18:17:23   
princessa
jas samo ednas sum mu dala griz na moeto bebe, go svariv so voda i mu staviv banana. Ianku sme 7meseci. Ima i gotovi na milupa, na hipp itn sto se rastavraat samo so voda i mi se cini deka vo niv ima adaptirano mleko i isto taka ovosje, najcesto banana, jabolka, krusa...I golemite deca go obozavaat grizot, eve kerka mi go jade so mleko duri i na gradinka im go davaat kako glaven obrok sto mi e cudno, ama takvi se germancive.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Гриз
12.5.2014 15:08:39   
Melanija RR
Никогаш не сум правела гриз, секогаш изборот воопшто ми бил сутлијаш, па кажете ми одприлика сооднос иако јас ќе го варам со вода , за да до блендирам со овошје. Одприлика како ориз или повеќе набабрува?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Гриз
12.5.2014 15:15:51   
sandriana RR
Со вода не сум правела, само со млеко - и тоа секогаш од ѓутуре, што велат. Отприлика 200 мл млеко, и гриз постепено додавам, со континуирано мешање, до саканата густина. Штом ќе правиш со овошје, нека биде поредок, бргу згуснува гризот.
Рецепт ТУКА

< Поракaта ја уредил sandriana RR -- 12.5.2014 15:18:14 >


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Гриз
12.5.2014 16:26:03   
vezilka RR
На 100 милилитри вода или млеко јас ставав една или една ипол лажица гриз. Ако сакаш потечно стави една лажица не многу полна.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Гриз
12.5.2014 17:07:11   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

На 100 милилитри вода или млеко јас ставав една или една ипол лажица гриз. Ако сакаш потечно стави една лажица не многу полна.



И јас ја правам оваа доза,со млеко.Додека се вари гризот во чинијата додавам 1-2 лажици мелена плазма.Потоа ја потурам со врелиот гриз,и пасирам со вилушка за да не останат грутчиња,да се хомогенизира смесата и да омекне плазмата.Се добива прекрасна кашичка за добра ноќ,која син ми ја обожаваuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Гриз
12.5.2014 18:00:24   
Defne90 RR
Нам мерката ни е 200 мл млеко со 4 мали лажички гриз.И сето тоа се меша додека да се згусне.Потоа откако ќе го тргнам од оган му рендам јаболко и готово.Син ми го обожава ова и ме е едно од најомилените оброци.Инаку и со вода имам правено и може плус една мала лажичка да се додаде,дека густината и е помала од млекото,а и не мора зависи колку овошје планираш да му ставиш во гризот.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Гриз
12.5.2014 19:52:34   
Melanija RR
Морам да го исцедам гризот зошто кога ќе додадам овошје плус течност е тоа,така правам и со оризот.Ова зборам за блендање.Има 6 заби ама немирен е многу кога јаде и од блендирано знае да засркне и голтаuser posted image
Утре ќе направам па ќе пишам.Тенкс на сите user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Гриз
14.5.2014 19:34:24   
Melanija RR
Ќе го исцедам?user posted image сама на себе се смејам па стварно не сум правела гриз

Правев сабајле одприлика 100мл вода и 1 лажица гриз и уште скоро пола.Таман густо ,изрендав раболко и го изблендирам.Измешав заедно и лапа ли лапа user posted image

Фала ви user posted image гризот ќе ни биде редовно на мени

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Гриз
14.5.2014 19:57:22   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Ќе го исцедам?user posted image сама на себе се смејам па стварно не сум правела гриз


Па и мене ме збуни вчера кога те прочитав, ама ај си реков - не знам на што мислиш, може стварно може да се цеди. user posted image Пробајте и гриз со банана, исто е вкусно.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Гриз
23.11.2015 13:07:12   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaKiki

lolla imav nekade stretnato tema za griz ama ne mozam da ja najadam sega i moeto ne o sakase grizot i prestanav da go davam i otkako probavme kravjo mleko probav i go saka a zaprimetiv deka bananata mu dava po kremasta struktura probaj da svarish griz na gusto (so blendiranjeto ke se napravi potecno)i so racen blender ispasirajgo zaedno so banana. Blendiran poveke prima od vkusot na ovoshjeto koga e varen vo voda ne e toa-toa kako da nema vkus nikakov ... a ako imate probano rogac ili kakao stavi malku da dobie aroma i kremasta boja nemoj mnogu oti ke nagorcuva user posted image mozi ke mu se dopadne na bebe user posted image



_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Гриз
26.11.2015 11:33:15   
Lala*
Интересни идеи, баш ќе пробам да му направам. Иначе ние си зимаме Грисолино на Подравка, го раствараме со адаптирано млеко и го обожава. Обично за појадок му го спремам.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Гриз
26.11.2015 13:34:50   
MamaKiki
nas posledno ni e hit cokoladnot griz od podravka vo mleko stavam borovinki kako 1-2 lajci edna lajca griz i necelo malo lazice med go varam i malovo mnogu mi go saka user posted image

(Одговор на членот Lala*)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Гриз
26.11.2015 17:04:32   
Melanija RR
Чоколаден гриз од подравка? Или гриз на подравка па додавас какао?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Гриз
26.11.2015 18:06:08   
lukajana RR
Чоколаден грис ,има и со вкус на ванила .
Јас ги купувам во Тинекс ги има кај бебешката храна .
Убави се можеш и алва да правиш со нив имаат посебен шмек user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Гриз
26.11.2015 18:38:09   
marchi
jas kupuvav griz i uz varenjeto mu stavav cokolada,varejki se istopuva,prekrasen vkus ima

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Гриз
26.11.2015 18:59:52   
MamaKiki
a lukajana jas uste go nemam stretnato toj so vo vkus na vanila ama ke go pobaram a inaku imam praveno od obicniot griz isto od podravka i sum dodavala nekolku zrna vanilin seker najcesto koga dodavam jabolko
( ne znam kolku e ispravno za dete vanilin seker ama posle godinata veke probuva i kolaci domasni so vanila)

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Гриз
26.11.2015 19:11:02   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Убави се можеш и алва да правиш со нив имаат посебен шмек user posted image

mmm dobro zvuci

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 72
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?