|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
17.5.2011 23:43:42   
baby mama
Dosega sum nemalo problem so nerazbrani luge,se gledam da resam ljubezno i so nasmevka.E sega ako naidam na nekoj takov, dodusa mi se sluci vcera na rabota so programerot, mu dadov do znaenje deka ja premina granicata. Sekogas ke gi pametam zborovite na edna moja poranesna koleska,postara gospogja.Taa koga nekoj taka ke i se obratese drsko ili poglasno, ke kazese te molam bidi tivok,tivka moeto uvo ne e naviknato na vakva komunikacijauser posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
17.5.2011 23:55:40   
humana
hahahhahahah,user posted image user posted image user posted image najpametno

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
18.5.2011 18:12:26   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Гласна сум ама буквално само пред мм, пред други си го кажувам своето мислење, ако мислат поинаку нека си кажат, немам секогаш волја да се докажувам и да се објаснувам, освен ако не е нешто лично што ме засега  и боли


Грешка, не сум само пред мм гласна, гласна сум и на работа, кога заради мрзата или незаинтересираноста на некој друг, јас сум виновна и тогаш викам по тие заради кој сум била обвинета, па тие после се жалат на претпоставениот(директорот) дека сум му викала, дека сум била лоша, а тој па ми вика: „ако продолжи така, белким ќе ги доведеш до некој ред“, ама теле се учи, а не волuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
31.5.2011 21:27:32   
lukas
porano nemase sansi nekoj da me nadzbora i da mi dokaze deka sum vo krivo zosto na kraj stalno jas bev taa sto veli ''ti rekov''.
sega pred nekolku godini se smeniv i se prisobrav poveke vo sebe,nezz ednostavno mi se smaci, ne odam naokolu i da delam pravdi nepravdi zosto poveketo luge sega si teraat site po svoe pa zatoa ne butam nos kaj so nemam maka,osven ako ne se pobara od mene,ne me interesira politika nema za so da se raspravam,koga se rodi lukas ako te prasam sto damu dadam da jadi kazi ,a ako ne ne mi prodavaj soveti,toa veke na site uste koga bev trudna mu go piknav v glava,i nezz sega sum nekako mnogu smirena ne se karam ne se nerviram ,ednostavno im living my life,i nekako se osekam poubavo,koga nemoram da se dokazuvam i pokazuvam i ubedvam nekoj,toa i majka mi go zabeleza i ednas i mi rece deka sum mnogu smirena i porelaksirana,i i rekov deka od sega samo kupuvam i retko prodavam,a me vikaa,a i uste nekoi luge me vikaat  чакал,ѓаолче ili crno,zaradi toa sto nemase nekoj mozese i da me nadzbora i da me nadvika oti imam piskav glas sto mozi glava da te zdoboliuser posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
31.5.2011 22:35:42   
annie
порано важев за многу мирна особа секој што ме познава знае дека можеше да ми шета по нервиве одредено време додека да ми пукне филмот!е сега е друга приказна никогаш ништо не преќутувам и поубаво ми е.највеќе бунтувам кога е моето семејство во прашање или кога некој ме гледа во очи и ме лаже и ме прави мајмун ах е тогаш го решавам соговорникотuser posted image

_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
1.6.2011 14:33:18   
Olivia
Glasna i vo dobro i losouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
29.6.2011 14:11:23   
Bogdancanka
sekade sum ista no mozam da stavam granici kaj treba da bidam potivka kaj poglasnauser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
18.8.2014 14:23:43   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Инаку, јас сум гласна, гласно зборувам и често мислат дека се карам, ама не. Така зборувам. Маж ми секогаш ми вика да го намалам тонот, ама не можам, така ми доаѓа user posted image



Исто,гласот ми е бученuser posted image Но и мм не паѓа подолу,кога разговараме нормално изгледа како кавгаuser posted image user posted image
Но мојот став,тоа што мислам дека е според мене ок. го бранам со последни сили,па кој сака нека се лути...Знаам да послушам и туѓо мислење,да се преиспитам да запрам...Но доколку за нешто сум уверена дека е така,гласно си се држам до моетоuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
23.9.2014 13:34:24   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Инаку, јас сум гласна, гласно зборувам и често мислат дека се карам, ама не. Така зборувам. Маж ми секогаш ми вика да го намалам тонот, ама не можам, така ми доаѓа user posted image



Лелее, исто и јас мм само вика по мене намали тон не сме глуви, покрај него полека се учам да зборувам потивко...на работа сум релативно тивка, тука никој не вика од колегите, така што се прилагодувам...а на телефон дома пак се заборавам...user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
26.11.2014 23:58:26   
caciana
Ne Se smetam sebe si za glasna,ednostavno si kazuvam sto si mislam I kolku.Ne krevam vreva nitu koga sum vo pravi,ostavam sogovornikot samiot DA si zakluci.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
30.11.2014 17:47:21   
scared RR
Ни во живо ни на форум user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Гласни сте само на форум или и во "ж...
30.11.2014 17:53:59   
blond
Na forum znam da prekjutam, ama vo zivo sum strasna kavgadzika user posted image user posted image user posted image si kazuvam ona sto mi smeta, bez periz na usta, osobeno otkako ostanav sega bremena, a be kako naviena brmcam, sama sebe sum si dosadna ponekogas user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 37
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?