|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали го оставате бебето да преспива некад...
27.5.2015 8:24:56   
Neurotoxin RR
Само сакав да кажам дека уште од тогаш и кажував уште пред да ја оставиме, може тогаш не ме разбираше, ама сега ме разбира, не ја лажам, не ја оставам изненадно, не и бегам, се поздравувам со неа со најмалце емоции значи и покажувам колку е тоа нормално и ништо страшно, и правам филм колку ќе и биде убаво... и она се внесува во филмот и среќна е :) сега и на телефон се слушаме кога останува и нема гајле. Многу ми олеснува што немам проблем со оставњето.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Дали го оставате бебето да преспива некад...
27.5.2015 10:01:51   
nataly86
Од 6.5 месеци ги оставам да преспијат кај моите..досега не направиле проблем никаков најмногу 2 вечери имаат спиено...незнам можеби рано им беше но на АД млеко се не беа зависни од мене....за заспивање немаме ритуали со нишкање и слично шише креветче и толку се пие кој колку сака и пушта шишето вртење на друга страна и толку...многу сум среќна што не се заспиваме со шетање или нишкање..

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Дали го оставате бебето да преспива некад...
27.5.2015 11:13:43   
vezilka RR
Никола иако е голем само инцидентно спиел кај баба, кога сме кречеле или сме биле на свадба. Дури и тогаш ми се случувало да го зимам у два по полноќ. Јас за да ја штедам мајка ми, оти секако 5 дена во неделата се расправа исо еден куп деца (моиве и од сестра ми), па не сум го оставала, и тој сега не ни сака да спие на друго место. ЁНе дека не е учен без мене, оти јас често патувам, па тој си спие сам со тато, ама дома. Ист случај и со малово.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Дали го оставате бебето да преспива некад...
28.5.2015 11:08:01   
blond
Синчето го оставив сам да преспие т.е со баба му некаде кога имаше 9-10 месеци. Претходно не можев никаде да го оставам бидејќи беше сеуште цицаше.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 54
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?