|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Природни лекови за возрасни
25.1.2016 15:09:53   
AnnaMolly RR
Дали се лекувате на природен начин или веднаш посегнувате по апчиња и слично?
Јас бидејќи и онака си имам редовна терапија за притисок и ред други работи, гледам останатите болести што поприродно да ги лечам.

Еве денес имав цел ден главоболка поради синусите, па си направив природен лек.

Во една шолја ставив пола лажичка мелен ќумбир и една кесичка чај од маточина, која освен што е добар лек против стрес, е познат и за лекување главоболки. Попарив со врела вода, па оставив да стои 10 минути покриено. Потоа го испив и во рок од 15 минути ми помина главоболката.

Доколку имате некој проверен природен лек, споделете го и вие, дали е за главоболка, менструални болки, настинки, стрес...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Природни лекови за возрасни
25.1.2016 16:14:07   
LoveableMe RR
AnaMolly, супер за главоболкава, имам пробано нешто со ѓумбир порано ама не се сеќавам дали ми помогна, јас ѓумбирот го сакам рендан во мед, ми мириса на лимонче.

Јас да споделам за менструални болки, мнпгу ги имав и многу тешко поминував порано, па еден период почнав две недели пред да добијам, да пијам чај од камилица и навистина многу ми ги ублажуваше ПМС симптомите, кои со тек на времето беа се поизразени и поизразени. А откога почнав да пијам лимон секое сабајле на гладно, немам никакви ПМС симптоми, тек кога ќе добијам дента сфаќам дека сум добила, без никакви симптоми. Не знам дали е од лимонот, ама дефинитивно ми помага, бидејќ и немам други навики променето во исхраната.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Природни лекови за возрасни
26.1.2016 18:13:38   
marchi
jas edninstveno pijam analgin i kafe kako lek.analgin zaradi povremeni glavobolki ili zabobolki a kafeto zaradi sto sum so n izok pritisok pa ednostavno moram(ostaj toa sto sakam) da go konzumiram user posted image za smiruvanje pijam valerijan caj ama mnogu retko .e sega i mene m i treba nesto prirodno za stres i nervoza pa ke pocekam nekoj da spodeli nestouser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Природни лекови за возрасни
28.1.2016 15:11:28   
vezilka RR
За болка во грлото:

Се цеди еден лимон и се меша со едно лажиче сол и се пие лажиче по лажиче еднаш во денот. Проверено.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Природни лекови за возрасни
28.1.2016 15:28:39   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

jas edninstveno pijam analgin i kafe kako lek.analgin zaradi povremeni glavobolki ili zabobolki a kafeto zaradi sto sum so n izok pritisok pa ednostavno moram(ostaj toa sto sakam) da go konzumiram user posted image za smiruvanje pijam valerijan caj ama mnogu retko .e sega i mene m i treba nesto prirodno za stres i nervoza pa ke pocekam nekoj da spodeli nestouser posted image


Марчи, чајот од кантарион е многу добар за смирување нерви, испробано. Само не повеќе од 3 шолји на ден. Мене дури и поубаво ми делува од валеријаната.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Природни лекови за возрасни
28.1.2016 15:29:49   
AnnaMolly RR
За вртоглавици имате ли некој природен лек? Еве четврт ден денес како сум со вртоглавици по цел божји ден!
Не сум трудна, имам намалено железо, ама не многу. На долна граница ми е. Што ќе беше ова, стварно веќе преку глава ми е.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Природни лекови за возрасни
28.1.2016 15:35:06   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

За вртоглавици имате ли некој природен лек? Еве четврт ден денес како сум со вртоглавици по цел божји ден!
Не сум трудна, имам намалено железо, ама не многу. На долна граница ми е. Што ќе беше ова, стварно веќе преку глава ми е.

Од спондилозата ти е. Нели пишуваше пред некое време за спондилоза или грешка сум?

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Природни лекови за возрасни
28.1.2016 16:56:19   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

jas edninstveno pijam analgin i kafe kako lek.analgin zaradi povremeni glavobolki ili zabobolki a kafeto zaradi sto sum so n izok pritisok pa ednostavno moram(ostaj toa sto sakam) da go konzumiram user posted image za smiruvanje pijam valerijan caj ama mnogu retko .e sega i mene m i treba nesto prirodno za stres i nervoza pa ke pocekam nekoj da spodeli nestouser posted image


Марчи, чајот од кантарион е многу добар за смирување нерви, испробано. Само не повеќе од 3 шолји на ден. Мене дури и поубаво ми делува од валеријаната.

ne e loso da probam,dodusa povekje od 2 solji na den ne pijam.sum slusnala deka i caj od zalfija deluva povolno za smiruvanje ama izumuvam da si kupam i da probam

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Природни лекови за возрасни
25.2.2016 17:48:03   
lukajana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Alex24

6 ЛИСТА сув ЛОВОР
250мл ВОДА
6 ЛАЖИЦИ ШЕКЕР ГОЛЕМИ
ДА ЗОВРИЈАТ
ГИ ТРГАШ ДА ОТСТОЈАТ 5 -10мин
ДОДАВАШ 1 ЦЕДЕН ЛИМОН И ГО ВАДИШ ЛОВОРОТ
СТАВИСИГО ВО ТЕГЛИЧКА ИЛИ МАЛО СТАКЛЕНО ШИШЕНЧЕ ЗИМАЈ ПРВИОТ ДЕН НА СААТ ДВА ПО 2-3лаж. Или ШТОМ СЕ ЗАКАШЛАШ
за 24 саати немам никаква кашлица





_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Природни лекови за возрасни
26.2.2016 10:51:54   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

За вртоглавици имате ли некој природен лек? Еве четврт ден денес како сум со вртоглавици по цел божји ден!
Не сум трудна, имам намалено железо, ама не многу. На долна граница ми е. Што ќе беше ова, стварно веќе преку глава ми е.

Од спондилозата ти е. Нели пишуваше пред некое време за спондилоза или грешка сум?

Немам спондилоза, туку лордоза. Што ти е исто такво, друго пакување :D

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Природни лекови за возрасни
26.2.2016 13:09:23   
marchi

[/quote]
Немам спондилоза, туку лордоза. Што ти е исто такво, друго пакување :D
[/quote]
tie se sosema dve razlicni poimi user posted image inaku ako stanuva zbor za zelezo na dolno nivo samo scveklo i borovnica,definitivno najmnogu pomagaat

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?