|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 35 36 [37]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предвреме родени деца
5.2.2016 23:35:39   
emilijamak
Znaci vaka bevme kaj drDvojakov i rezultat sledniot, slaba verbalna komunikacija, kontakt so oci slab so nepoznati lica, zapocnuva nedovrsuva zadaci, ne znae da pokaze so prst, nema smislen zbor,.... ne upatija na detska klinika oddel nevrologija, edvaj uspeavme da zakazime termin kaj filip duma, i tamu go trstirase defektolog i zaklucok elementi na autizam ima no ne znaci deka e autizam preporaka bira test i vklucuvanje defektoloski tretmani, od tamu kaj duma istoto znaci rana intervencija i stimulacija i. moze da bide se ok , duri i gradinka mi preporacaa no mu kazav deka e nevozmozno deka nw go vakcinirame maliot, odgovorot besr stom nebgo vakcinirate barajte drug doktor.... plus ne upati ba eeg np ne uspeavme maliot se razbudi na sred snimanje, upat na uvo nos i grlo za bira test, np bidejki bea zafateni so kafe i pus pauza mi prezakazaa za 18 ti i taka na nevideno mi baraa 150 den kao go pregledala i prezakazala, ne im gi plativ, dodeka maliov placese vo hodnik dolu vo kolicka tie kafe pieja, do ocno ne ni stignav srede rabotno vreme ordinacijata bese zaklucena, se na se ispeav da ispitam samo kreatenin vo urina i mu zemavme krv i nosev urina dve tri kapki, tolku uspeavme. da fatime vo kesata, vo manu za aminokiselini bil toj test, e sea imame i magnet vo mart pa me buni dali mora i eeg i magnet da se napravi sto moze da pokaze ednoto a sto dr, primer dokolku go skoknime eeg ideme samo na magnet neli poprecizno i kakvi se tie ispituvanja na manu?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 901
   RE: Предвреме родени деца
3.12.2017 17:32:54   
Natenataly
dali ima nekoja majka so predvreme rodeno dete?

(Одговор на членот emilijamak)
Непосредна врска до пораките: 902
Страница:   <<   < Претходна страница  33 34 35 36 [37]
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 35 36 [37]
Оди на:


Анкета

Каков секс сакате?
Ецабрзински (9%)

доооооолг (17%)

нежен (66%)

груб (9%)

ништо од наведеното (0%)


Број на сите гласови: 35

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!