|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Бременост после спонтан абортус
4.5.2015 17:37:18   
Bella28
Da gi videme iskustvata na site novi bremenosti posle spontan jas 3 meseci po spontaniot gi vidov user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 8.5.2015 13:53:21 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Бременост после спонтан абортус
8.5.2015 12:03:47   
wanna be mum
Дај Боже да се испишат многу страници на темава user posted image Сите што побрзо пак да си останеме user posted image
Незнам кај да прашам, дали се симптомите за прва и втора бременост исти?


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 8.5.2015 13:53:36 >

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Бременост после спонтан абортус
8.5.2015 12:36:40   
AnnaMolly RR
wanna be mom, мене симптомите ми беа тотално различни.
За првата бременост немав никаков симптом, правев тест откако ми доцнеше 7 дена и во никој случај не очекував да биде позитивен зашто се обидувавме само 1 месец.
Со втората бременост која за жал заврши во 5 месец, знаев дека сум бремена уште пред да ми доцни. Преку ноќ ми се згадија кафето и цигарите и правев тест 5-6 дена пред воопшто и да ми доцни и се покажаа две цртки.

Во август ќе помине 1 година откако го изгубив бебето, а уште немам абер од забременување.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 8.5.2015 13:53:51 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Бременост после спонтан абортус
8.5.2015 12:43:25   
wanna be mum
Фала, многу, тоа ме интересираше, дали се бременостите различни, т.е симптомите .
Правиш некои испитувања да видиш каде е проблемот?

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 8.5.2015 13:54:32 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Бременост после спонтан абортус
8.5.2015 15:14:16   
AnnaMolly RR
Проблемот беше што имав плацента превија и плацентата се расцепила на неколку дела и била полна со хематоми, па бебето не добивало доволно кислород и храна. Инаку бебето било здраво, право, без никакви аномалии генетски или физички.
Сега треба да правам само пап, брисеви и веројатно ТОРЧ и тоа е тоа, може да се фатиме пак за работа, само што мене ми е страв и се уште не сум подготвена за друга бременост. Нека помине барем една година (тоа беше на 16 август) па ќе почнам да размислувам.
Имам едно здраво право детенце и ми дава утеха, сигурна сум дека би ми било милијарда пати потешко да бев без детенце.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Бременост после спонтан абортус
8.5.2015 17:35:43   
Bella28
Mene koga me primija na gak vo 21 nedela bev otvorena veke 3 prsta I pred da me pregledaat mi pukna vodenjakot dijagnozata na doktorite bese deka nastanala infekcija rezultati od obdukcija na plodot uste cekam edna rab ne mozam da sfanam kakva infekcija koga jas 20 dena pred toa pravev ispituvanja pap mikrobioloski itn da napomenam deka nemav odnosi vo ponedelnik imam zakazano pregleduser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Бременост после спонтан абортус
9.5.2015 19:13:26   
wanna be mum
Kaj vas za zal e porazlicno jas rano vo 10 nedela gi izgubiv bliznacinjata poradi hematom :(
Sakam da ve prasam koga vi se regulira ciklusot? Jas dobiv 4 dena po kiretazata, mi traese normalno pa na 13 den nekoja kapka i tolku trebase na 1 vi Maj da dobijam jas nemam ni znaci :( ne sum bremena napraviv test

< Поракaта ја уредил wanna be mum -- 9.5.2015 19:14:26 >

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Бременост после спонтан абортус
10.5.2015 23:56:49   
Bella28
Kaj mene bese priroden poragaj bez razlika sto bese 21 nedela imav krvarenje okolu 20 dena posle 2 nedeli dobiv I slednata menstruacija posle 29 dena se tocno na vreme najdobro oti di si na ginikolog

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Бременост после спонтан абортус
11.5.2015 7:13:03   
mommy_angels RR
Јас бебињата ги игубив во 7 месец.Крварев точно 40 дена,а потоа почнав да добивам на 13 секој месец(а цел живот инаку имам нередовен циклус,еднаш на два месеци или сл.).Останав бремена со А точно после 6 месеци и тоа после само неколку незаштитени односи (а 7 години се борев со стерилитет).Кога на 13-ти тој месец не добив знаев дека сум бремена user posted image

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Бременост после спонтан абортус
11.5.2015 13:32:01   
Bella28
Cestitki imaj lesna bremenost

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Бременост после спонтан абортус
13.5.2015 21:55:54   
lukas
posle gubenjeto na bebusot vo 33 nedela ,ostanav trudna po 5 meseci..sega sum 34 nedela,i gospod so site da e..pozzz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Бременост после спонтан абортус
14.5.2015 2:33:06   
Bella28
Imaj uspesna I lesna bremenostuser posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?