|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Машина за садови
24.10.2010 20:17:40   
amelbebe
stefi tableta se stava na sekoe mienje sadovi ,i sjaj se stava na sekoe mienje mislam,bidejki jas si koristam tableti a sol jas na sekoi dve nedeli si dodavam  vo sadot sto e za sadovi,ne dozvoluvaj da svetne sijalickata za sol nego dodavaj odvreme na vreme

(Одговор на членот stefi@)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Машина за садови
24.10.2010 20:18:35   
amelbebe
mislev vo otvorot za sol

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Машина за садови
24.10.2010 21:59:36   
stefi@
blagodaram mnogu!

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Машина за садови
5.1.2011 14:31:52   
mosa
jas imam mesto ,no ja nemam masinata za sadovi.nikako da stignam na red da si ja kupam a  inaku cuvam mesto za nea taman da mi se vklopi vo mojta nova kujna.vo plan sum da si ja kupam.samo neznam koga.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Машина за садови
5.1.2011 19:13:46   
slavicav
Jas imam beko za 8 osobi so 1/2 perenje,si ja kupivme pred edna godina i mnogu malku ja koristevme samo za gosti.Maz mi se kae shto mi ja kupi :) bidejki ja zemavme 22 000 ama ja ne.E sega pred nekoe vreme ja pushtiv i cela voda mi ostana vnatre,se javivme vo servis i ni rekoa deka od nekoristenje moze da se zapushil odvod dovod pojma nemam.Taka da sakam da si pochnam da ja koristam samo neznam dali da zemam tableti pak ili bosebno prashak,sjaj...i dali moram da kupam sretsvo za plaknenje koga gi koristam tabletite,sjalichkata non stop mi sveti???

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Машина за садови
6.1.2011 3:19:01   
mami2
Славицав редно е да почнеш да си ја користиш, па купена е да ти слугува а не да стои. Јас голема машина ја пуштам најмногу на еденипол ден, најчесто секојдневно, и секогаш го благословувам изумителотuser posted image
Не знам кое сијаличе ти свети? Јас употребувам таблети, сјај ставам повремено кога ќе видам дека е испразнето, а за сол има индикатор во црвена боја кој свети ако нема доволно...Незнам зошто не би се ставале овие работи ако се употребуваат таблети?
Таблетата мие, сјајот не остава дамки на чашите, солта ја омекнува водата и ја штити машината. Мене се` ми изгледа потребноuser posted image

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Машина за садови
30.1.2011 0:21:48   
Natuska85
Едвај чекам да се преселиме во новиот стан и конечно да купам машина за садови.Ќе земеме на Беко за 12 особи има и опција за 1/2 да ја пуштиш.Околу 19.500 мислам дека е.На секое миење сега се со тоа се тешам,ајде уште еден месец издржи,ајдде издржиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Машина за садови
30.1.2011 0:24:03   
lukas
Ќе земеме на Беко за 12 особи


dobar izbor
jas imam beko no 8ka,ne ja koristam bas mnogu,no sakav 12 ka.
koga ke potporasni lukas ke i se pomolam pak i koga semejstvoito ke ni se prosiri..user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Машина за садови
30.1.2011 19:03:21   
slavicav

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Славицав редно е да почнеш да си ја користиш, па купена е да ти слугува а не да стои. Јас голема машина ја пуштам најмногу на еденипол ден, најчесто секојдневно, и секогаш го благословувам изумителотuser posted image
Не знам кое сијаличе ти свети? Јас употребувам таблети, сјај ставам повремено кога ќе видам дека е испразнето, а за сол има индикатор во црвена боја кој свети ако нема доволно...Незнам зошто не би се ставале овие работи ако се употребуваат таблети?
Таблетата мие, сјајот не остава дамки на чашите, солта ја омекнува водата и ја штити машината. Мене се` ми изгледа потребноuser posted image




Jas pak ja pushtiv pred nekoj den i pak sadovite ne mi se izmieni ubavo,mi sveti sjalicheto kade shto treba da go stavam sredstvoto za plaknenje a vo upatstvoto od mashinata mi pishuva deka shtom se koristat tableti nema potreba od sr. za plaknenjeuser posted image
Si ima sol si stavam tabletka ja pushtam na auto 55 i pak chashite od neskafe na dnoto ne mi se izmieni,ne mi e bash jasnouser posted image


(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Машина за садови
31.1.2011 18:16:30   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Едвај чекам да се преселиме во новиот стан и конечно да купам машина за садови.Ќе земеме на Беко за 12 особи има и опција за 1/2 да ја пуштиш.Околу 19.500 мислам дека е.На секое миење сега се со тоа се тешам,ајде уште еден месец издржи,ајдде издржиuser posted image user posted image user posted image


И јас се тешам дека кога ќе се преселиме во наша куќа или стан, ќе си купам машина за садови, па не може веќе вака, ми се чини дека по цел ден само садови мијам


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Машина за садови
31.1.2011 18:47:47   
strelec 8
se nadevam deka nekogas ke imam uslovi za da stavam masina za sadoviuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Машина за садови
31.1.2011 18:51:07   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Едвај чекам да се преселиме во новиот стан и конечно да купам машина за садови.Ќе земеме на Беко за 12 особи има и опција за 1/2 да ја пуштиш.Околу 19.500 мислам дека е.На секое миење сега се со тоа се тешам,ајде уште еден месец издржи,ајдде издржиuser posted image user posted image user posted image

Каква е таа опција? Појасни ми, да не ја имам и јас а да не знам.


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Машина за садови
31.1.2011 19:51:33   
Natuska85
Џесика тоа ти било опција ако не ти е скорз полна машината,да ја уклучиш таа програма и како демек пола струја,пола вода трошела,така јас разбрав,економична програма била

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Машина за садови
31.1.2011 20:11:28   
rina13
duri da se omazam se ubivav miejki sadovi kaj moite i non stop se trupaa si vikav nema kraj od sabajle do vecer nekoja caska tanjir nikogas dosta,sega imam masina za perenje i bi preporacala sekoj da ima,porano mislev e sto ke mi e pa treba da gi isicstam prethodno sadovite bla bla,ama sega mi ide da ja bacuvam masinata od sto mi stedi vreme a i sadovite se mn podobro izmieni odkolku perthodno nema bigor na casite i nema fleki od isuseni kapki,a tendzerinjata i tavcinjata sto porano ne sum mozela da gi smislam bukvalno svetat.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Машина за садови
10.6.2011 1:17:20   
mosa
jas imam mesto ,no ja nemam masinata za sadovi.nikako da stignam na red da si ja kupam a  inaku cuvam mesto za nea taman da mi se vklopi vo mojta nova kujna.vo plan sum da si ja kupam.samo neznam koga.
veke se dogovoriv so mm,ke ja kuime samo jas sakam pomala,za 4 ili 6 dusi,na net gi gledav,neznam,sto mislite vie?


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Машина за садови
10.6.2011 1:33:59   
Viktori
поголема купи си. Што ќе ти е мала кога веќе имаш место. Да буташ се во неа. д филџани до тенџериња. Во малите ќе ти собира само чаши и тањири а ако ставиш некое тонџерче, нешто ќе треба да извадиш. Големите се супер, ќе ја полниш и ја пушташ или на 2 дена или еднаш ама со се. Немаш ништо за миење на рака.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Машина за садови
10.6.2011 19:10:30   
prettygirl
mosa koga veke imas mesto kupi si pogolema.Mojata e za 12 osobi ama ima i programa za polovicno mienje ( znaci samo edniot red dovolno e da se napolni ) btw beko e

_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Машина за садови
13.6.2011 9:25:42   
temjana
мојата е за 8 души и сум, не презадоволна е мал збор се чудам како сме живееле без машинатаuser posted image се шалам се разбира.но како и да е ние моментално сме двајца и нормално не успеваме да ја наполниме машината цела секој ден но не ми е ни гајле бидејќи после ручек ќе ги соберам садовите внатре и кујната цакум пакум за пола мин, па кога ке се наполни само ја уклучувам и за 2 часа имам беспрекорно чисти садови. затоа жени доколку имате можност не се оставајте без машина не е луксуз верувајтеuser posted image

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Машина за садови
16.6.2011 15:35:47   
mosa
Da,devojki fala vi za odgovorite imate pravo,za ova,pogolema podobro,so konsultirav i so drugi lige i od site dobiv isti odgovor,pa sekako taka i ke napravam ,sto ke se zafrkavam so pomala,pa  da mozam da ja iskoristam kako sto treba. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Машина за садови
16.6.2011 15:38:17   
mosa
Samo uste nesto ke ve zamolev aj kazete nekoja prodavnica za bela tehnika osven tehnomarket i neptun.Tuka vo Skopje.Bev i vo agrotehna imase beko za 8 osobi mislam 16 000 iljadi deka bese.Milsam na drugo mesto dekaa e poeftino.


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Машина за садови
17.6.2011 14:00:09   
temjana
ние нашата ја земавме од фабер и нарди на електолух е, а инаку имаат продавница во Капиштец. ок е барем сега зесега немаме забелешки

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Машина за садови
10.9.2011 10:02:34   
mosa
Epa devojki konecno i jas mozam da se pofalam deka n  si kupi mazina za sadovi,markata e Midea,ni rekoa deka e hermanska firma sto gi pravi bosh masinive i deka e mnogu kvalitetna,toj vo prodavnicata vika nikoj do sega ne mu se pozalil od taa marka,a i mnogu gi kupuvale.Zemav za 8 osobi.Si kupiv tableti od Kam market,.I kazete mi kolku pari e taa sol sto ja kupuvate za masinata,jas ne kupiv,no ke kupam vo ponedelnik.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Машина за садови
10.9.2011 12:32:49   
blond
Е и јас имам машина за садови, ама за жал веќе 3 недели стои неотпакувана. Го мрзи мм да ја качи горе и така си стои долу во ходник неотпакувана user posted image . Среќа што не ми се собираат многу садови, па не минувам многу време под чешмата, инаку јас сама ќе си ја качев user posted image
Марката е Алтус, за 12 лица е и има опција за половично миење (1/2). Се мислевме помеѓу оваа и една друга на Беко, со иститие опции, буквално СЕ исто и надворешно и внатрешно и опции, само цената нормално на Беко повисока. По совет од продавачот ја земавме оваа Алтус, ни кажа дека иста фабрика ги произведува и Беко и Алтус.
Е кога ќе почнам да ја користам ќе се фалам како сум задоволна. Се надевам нема да чекам уште многу user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Машина за садови
10.9.2011 19:53:12   
mosa
Е и јас имам машина за садови, ама за жал веќе 3 недели стои неотпакувана. Го мрзи мм да ја качи горе и така си стои долу во ходник неотпакувана
Izvini blond ama malku mi e nasvatlivo ja imas doma masinata,a taka da ti sto zosto go mrzi da ja kaci,jas da sum na tvoe mesto ke mu dosagam se dodeka ne ja namesti kaj sto treba,pa belki ne ste ja kupile da stoi vo hodnik.Pak ke recam izvini vaka sto direkno ti vikam,ne me svakaj pogresno.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Машина за садови
10.9.2011 21:35:58   
blond
Mosa,нема што да се лутам, на место ти екоментарот.Не е само да се качи, треба одводот да се доправи т.е да се купи цевка нова, па да се направи приклучок за машината за садови, да се буши дупка на кујната, сето тоа добро да се намонтира, а мм е ќутук за такви работи. Затоа утре го чекам татко ми на гости да дојде, па ќе го замарам да го среди тоа user posted image user posted image

А да беше само за качувањето добро ќе беше.

Инаку имавме гости денес, па се собраа многу садови и му велам ех злато злато да беше сега поставена машината ехх не ќе требаше да мијам. Чекав да каже тој дека ќе измие, ама си знам тој филм кај него не го гледам user posted image

< Поракaта ја уредил blond -- 10.9.2011 21:36:43 >

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

koe e poubavo ime
BARBARITA

koe e poubavo ime

Denis (15%)

Dario (85%)


Број на сите гласови: 116

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!