|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Машина за садови
5.3.2010 11:01:53   
profesorica
татко ми и купил на мајка ми машина за садови, леле вчера беше возбудена, уште не ја отпакуваа, деновиве ќе прават место за неа во кујнаuser posted image user posted image user posted image

одамна сакаше!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Машина за садови
5.3.2010 11:04:18   
mami
Што убаво..со здравје да си ја служат...И јас едвај чекам да се преселиме за да си ја отпакувам мојатаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Машина за садови
31.8.2010 0:14:46   
lukas
jas imam masina za sadovi beko za 8 mina i da vi kazam sega sme jas mm i bebceto ja pustam samo koga ke mi dojdat gosti i veruvale ili ne me mrzi da ja pustam.pobrzo mi e da zastanam na mijalnik i da zamijam...a deka ke mi koristi eden den koga ke stanime pogolema familija da,ne velam ne ama za dva panicina jas da beram po dve po dve sekoj den mio trebaat 3 dena e  da mi sedat tri dena v masina ne..a sum za masinite,ne sum po blagi pravenje edinsvteno mi e rucekot gotvenje doma a tie sto pravat doma slatki blagi sigurna sum deka mu e kako joker,pozz...se naogaat ne velam ne..pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Машина за садови
31.8.2010 0:27:26   
Viktori
машина за садови немам затоа што немам каде да ја ставам. Кујната ми е 2х2. Планираме наредната година, ако даде Господ, да ја затвориме терасата, огромна е, па да добиеме поголема кујна и + една соба. До тогаш мачкам со пластични ножеви, децата пијат од пластични чашки и тоа се комплет иде у канта! user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Машина за садови
31.8.2010 0:30:07   
lukas
До тогаш мачкам со пластични ножеви, децата пијат од пластични чашки и тоа се комплет иде у канта!



user posted image user posted image user posted image ...bravo dobro ti teknalo...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Машина за садови
31.8.2010 10:05:48   
blue_blue
Јас имам машина за садови за 8 луѓе и не мијам ништо на рака. Тоа мајка ми, свекрва ми и женава што ни помага што се мијат на рака, нивен проблем, Сто пати сум и кажала да ставаат у машина за садови - не ќе миеле на садопер.  А како што ќе измие машина на 65- 70 степени нема шанси никој на садопер да измие, ама оди објасни им...Бидејќи они мијат се на рака преку недела може ја пуштам еднаш, ама сабота и недела навечер обавезно ја пууштам и не би ја менувала за ништо на свет. Мразам миење тањири - тоа ми е губење драгоцено време

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Машина за садови
31.8.2010 10:09:28   
blue_blue
а за средства за миење ги користам оние таблетите од Кам - Минел, миев и со Калгонит исто е...нема разлика

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Машина за садови
31.8.2010 10:24:26   
lukas
Мразам миење тањири - тоа ми е губење драгоцено време


ete jas pak obozavam i site mi se cudat...togas nezz,psihata mi se odmara...hahha..jas koristam za masinata w5 go zemam od grcija mnogu e eftin isplatliv i mnogu ubavo pere..a masinata ja pustam ednas na dve nedeli..a nemam ni potreba iskreno,inace e ubavina ne se pokajv sto si ja zedov..pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Машина за садови
31.8.2010 10:42:32   
majka 79
ja obozavam!!!!!!!!!!!!!!
imam za 8 osobi i taman mi e za da ja pustam sekoj den, cel den ja polnam i na vecer ja pustam. se mijam vo nea osven sisinjata od decata.
pred nekoe vreme imavme doma problem so strujata i mi pregore nekoe delce od masinata. cel mesec cekavme da stigni delot od germanija. cel mesec puknav od mienje sadovi na raka mi se cini samo nad umivalnik visev. katastrofa. koga dojde majstorot da go smeni delot mi vika" mnogu ubava masina imas da si ja cuvas i da ja stedis"
ma kakvo stedenje maksimalno ja koristam, ne mozam da  zamislam da mijam na raka.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Машина за садови
31.8.2010 14:55:56   
marinka80
ne mozam bez nea bidejki mrazam mienje sadovi

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Машина за садови
31.8.2010 15:15:33   
denim
Ja simam Elektrolux za 12 osobi. Ima Bosh motor a e poeftina (od Bosh) i ima 2 god garancija. Ja vikam "magarica" zatoa sto ja tovaram kutrata sekojdnevno i dobro se snaodja user posted image . Nema razlika vo potrosuvackata na struja od  predhodno. Procitav pogore deka ne ste ja koristele za perenje sisinja. Ako ne se lazam postoi na sisinjata oznaka deka moze da se perat vo masina? Prasuvam zasto naskoro ke pocneme so upotreba na sisinja.

(Одговор на членот marinka80)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Машина за садови
31.8.2010 15:41:54   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Ja simam Elektrolux za 12 osobi. Ima Bosh motor a e poeftina (od Bosh) i ima 2 god garancija. Ja vikam "magarica" zatoa sto ja tovaram kutrata sekojdnevno i dobro se snaodja user posted image . Nema razlika vo potrosuvackata na struja od  predhodno. Procitav pogore deka ne ste ja koristele za perenje sisinja. Ako ne se lazam postoi na sisinjata oznaka deka moze da se perat vo masina? Prasuvam zasto naskoro ke pocneme so upotreba na sisinja.


sisinja ne mijam bidejki ne se mijat ubavo na zidovite i na gazerot ima ostatoci (kako prav) od mlekoto. posigurno mi e so cetka za sisinja.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Машина за садови
31.8.2010 23:53:16   
mama26
nemam ama ne deka bi nejkela da imam.ne za sekoj den,ama ete za proslavi rodendeni godisnici.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Машина за садови
31.8.2010 23:55:41   
lukas
Ja vikam "magarica" zatoa sto ja tovaram kutrata sekojdnevno i dobro se snaodja



јас и јатрва ми кога ке си речиме леле колку имаш за миење ,и ке си речиме аман свекрвица ке ги измие,мислејки на машината...еххехехеuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Машина за садови
1.9.2010 9:17:06   
blue_blue
Јас ги ставам шишињата воп машина и цуцлите, со тоа што претходно ги плакнам со вода (така правам и со други остатоци од храна по тањири) и супер се мијат. Намерно ги ставам во машина зошто таа мие на 65 степени па посигурно ми е дека ќе се уништат сите бактерии

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Ja simam Elektrolux za 12 osobi. Ima Bosh motor a e poeftina (od Bosh) i ima 2 god garancija. Ja vikam "magarica" zatoa sto ja tovaram kutrata sekojdnevno i dobro se snaodja user posted image . Nema razlika vo potrosuvackata na struja od  predhodno. Procitav pogore deka ne ste ja koristele za perenje sisinja. Ako ne se lazam postoi na sisinjata oznaka deka moze da se perat vo masina? Prasuvam zasto naskoro ke pocneme so upotreba na sisinja.


sisinja ne mijam bidejki ne se mijat ubavo na zidovite i na gazerot ima ostatoci (kako prav) od mlekoto. posigurno mi e so cetka za sisinja.


(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Машина за садови
4.10.2010 10:18:16   
Sarah
Spored vas koja marka na masina za sadovi e najdobra. Koja gi mie i gi susi ubavo sadovite i gi ostava glanc ? Sega treba da si kupam ama ne znam koja marka. Imam masina za perenje na elektrolux i sum prezadovolna. Ama kakvo e vaseto iskustvo so toa sto go imate doma. Se nadevam ke mi pomogne mnogu vo odlukata. Citkav i nesto pogore ama ako nekoj ima uste nekoe mislenje neka go spodeli ako saka. Fala RR-ki i golem pozdrav do vas. Imajte ubav den

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Машина за садови
4.10.2010 10:22:23   
lukas
samo BEKO-i toa zemaj 12-ka jas se pokajav sto ne zedov 12-ka a ne 8 ka,iako ne ja pustam kuzne kolku no koga imam gosti treba dva paTi da ja pustam,ne e na odmet pogolema...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Машина за садови
4.10.2010 10:24:53   
lukas
sisinja ne mijam bidejki ne se mijat ubavo na zidovite i na gazerot ima ostatoci (kako prav) od mlekoto. posigurno mi e so cetka za sisinja.


isto!


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Машина за садови
4.10.2010 10:48:39   
danced
Јас имам "BOSCH" за 12 особи и сум презадоволна како си ја брка работата. Малку е поскапа за разлика од други марки ама вреди.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Машина за садови
4.10.2010 10:53:52   
amelbebe
mojata e BEKO i  za 12 osobi ,prezadovolna sum od nea

(Одговор на членот danced)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Машина за садови
4.10.2010 12:21:42   
mami2
Новиот модел на Беко има додаток за шишиња, мојата нема. Инаку шишињата како и сите други садови ги ставам одмиени, ама од шубе потоа ги преплакнувам. Тоа само за големото дете, за бебето ги мијам рачно па ги стерилизирам.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Машина за садови
4.10.2010 12:54:58   
prettygirl

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

samo BEKO-i toa zemaj 12-ka jas se pokajav sto ne zedov 12-ka a ne 8 ka,iako ne ja pustam kuzne kolku no koga imam gosti treba dva paTi da ja pustam,ne e na odmet pogolema...pozz

jas ja imam na Beko za 12 osobi ama uste ne mi e otpakovana i namerno ja zedov za 12 oti znam deka poveke ke mi se najdi a i + razlikata za 8 i za 12 bese 1000 denari pa zatoa, neznam ja falat vikaat ubava marka e.Jas ke ja probam ko ke si napravam moja kujnauser posted image , a Lukas tvojata nema programa za 1/2 da ja pustis?

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Машина за садови
4.10.2010 12:56:19   
prettygirl
novite na Beko se so sterilizacija na bebeski pribor

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Машина за садови
4.10.2010 15:16:35   
Sarah
Fala vi mngou na odgovirite. Epten mi pomagate. Za site vas user posted image

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Машина за садови
24.10.2010 20:06:20   
stefi@
ve molam edna konsultacija! dali se stava sol i sjaj( ednas vo 2 meseci) vo masinata  za sadovi i plus na sekoe perenje tableta ili ako stavate tableta voopsto ne stavate sjaj i sol. nikako nemozam da se razberam so maz mi.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?